Informacje

0

Mistrzostwa Europy Szkół

Od 29 czerwca do 8 lipca w krakowskim hotelu Galaxy odbywały się Mistrzostwa Europy Szkół. W imprezie wzięło udział ponad 300 młodych zawodników z kilkunastu krajów Starego Kontynentu, wśród których znalazło się 19 zawodników Krakowskiego Klubu Szachistów. Zawody były dość silnie obsadzone, więc okazja do treningu była znakomita.

0

MPJ BiS 2018 – informacje organizacyjne

Pojawił się komunikat organizacyjny Mistrzostw Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych, które w tym roku ponownie odbędą się we Wrocławiu. Poniżej przedstawiamy informacje dotyczące naszego wyjazdu:

0

Laur am Bogdana Śliwy A.D. 2018

Słoneczny weekend 12-13 maja szachiści naszego klubu spędzają przy szachownicy – grając w XIV Turnieju Szachowym o laur am Bogdana Śliwy. Miejscem zawodów jest Szkoła Podstawowa nr 12, a na starcie memoriału stanęło 161 zawodniczek i zawodników nie tylko z Małopolski, ale także województw ościennych.

0

Złota Emilia, brązowy KKSz!

Od 27 kwietnia do 5 maja w Sypniewie (Wielkopolska) odbywały się zmagania tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, czyli Mistrzostw Polski Juniorów do lat 12 i 14. W tym roku zawody były dla nas wyjątkowe, gdyż po raz pierwszy w historii Krakowski Kklub Szachistów reprezentowało aż 6 zawodniczek i zawodników. Byli to: Emilia Dyląg (gr. D14), Klaudia…

0

Zawodnicy KKSz walczą o tytuły MŚ!

W końcu kwietnia odbyły się dwie ogólnoświatowe mistrzowskie imprezy, w których wzięli udział zawodnicy Krakowskiego Klubu Szachistów. Krzysztof Szczurek wybrał się do Albanii, by tam rywalizować w MŚ Szkół, a Adam Bukojemski we Włoszech próbował walczyć o tytuł Mistrza Świata Amatorów.

0

Szachy wiosną!

W słoneczny weekend 14-15 kwietnia, w pięknym budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 2 w Krakowie, odbył się turniej „Szachy wiosną!”, który zorganizowaliśmy wraz z ZSOS2. Na os. Teatralne przyjechało 399 szachistów oraz niezliczone rzesze kibiców, a wszystko po to, by pograć w szachy!

0

Szachy wiosną! Informacje dla grających

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników królewskiej na turniej szachowy, jaki w weekend 14-15 kwietnia, wspólnie z Zespołem Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 2, organizujemy w Nowej Hucie. Rywalizacja toczyć się będzie w pięciu grupach turniejowych, będzie można powalczyć o ranking FIDE, a także o wyższe kategorie. Mówiąc w skrócie – myślimy, że każdy znajdzie coś dla siebie!

0

Za nami MPJ do lat 16/18

W Jastrzębiej Górze odbyły się MPJ do lat 16 i 18, w których wystartowała trójka zawodników naszego klubu: Julia Surpeta (D18), Krzysztof Szczurek (C16) i Bartosz Warchoł (C16). Wszyscy nasi gracze walczyli dzielnie, a wyniki są wypadkową aktualnej formy, szczęścia i wiary we własne umiejętności.

X