Archiwum miesięczne Listopad 2014

0

GP Polski Dzieci i Młodzieży

W sobotę 29 listopada, w salach Hotelu Europejskiego rozegrano Grand Prix Polski Dzieci i Młodzieży w szachach – imprezę promującą program „Szachy w szkole”. Dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki udział w zawodach był bezpłatny, a to z kolei spowodowało rekordową frekwencję – w czterech grupach turniejowych wzięło udział 218 zawodniczek i zawodników reprezentujących praktycznie…

Listopadowe sukcesy zawodników KKSz

Jesienne weekendy są doskonałym czasem na rywalizację. Korzystają z tego organizatorzy, którzy proponują udział w licznych okazjonalnych i tradycyjnych turniejach. Korzystają też zawodnicy, którzy przebierają w tych ofertach. Poniżej kilka słów o wynikach turniejów rozgrywanych w drugiej połowie listopada.

III liga seniorów 2014

W październiku i listopadzie rozgrywano tegoroczną III ligę seniorów. Tym razem postanowiliśmy postawić na młodzież i w efekcie pół drużyny stanowili juniorzy.

Turniej o puchar Starosty Krakowskiego

Ostatnie dni to prawdziwy wysyp turniejów. W sobotę odbył się Turniej Szachowy o Puchar Starosty Krakowskiego w którym wystartowało ponad 40 zawodników.

0

Turniej Niepodległości 11x11x11

11 Listopada w Święto Niepodległości odbył się już po raz XIV Turniej Niepodległości 11x11x11. Ten wpisany w kalendarz małopolski turniej z roku na rok gromadzi coraz większą grupę sympatyków chcących w ten sposób uczcić święto.

Turniej integracyjny w SP107

W poniedziałek 10 listopada w Szkole Podstawowej nr 107 odbył się turniej integracyjny z handicapem czasowym. Ciekawa formuła handikapu czasowego dającego więcej czasu do namysłu zawodnikom z mniejszym rankingiem pozwala na większe emocje i generuje liczne niespodzianki.

Z sukcesami w Rybniku

W niedzielę 2 listopada w Rybniku rozegrano VI Międzynarodowy Turniej Szachowy Przyszłych Arcymistrzów. Mieliśmy tam zagościć większą ekipą, ale ostatecznie w zawodach zagrała tylko dwójka naszych juniorów: Krzysztof Szczurek i Patryk Korcyl. Obaj panowie zagrali bardzo dobrze. Krzysiek zdecydowanie wygrał grupę do lat 12, a w tej samej kategorii Patryk był dziesiąty (przy dwudziestym numerze…

X