Archiwum miesięczne Grudzień 2014

0

Sukcesy w Czyżynach

W dniach 28-30 grudnia 2014 roku w Czyżynach odbył się międzyświąteczny turniej szachowy. Choć organizator ostatecznie odwołał dwa turnieje (gr. A nie odbyła się, a gr. B została połączona z gr. E), to obecni na imprezie zawodnicy mieli okazję rywalizować o wyższe kategorie w trzech grupach wiekowych.

0

Turniej Mikołajkowy w Myślenicach

W ostatni przedświąteczny weekend w Myślenicach odbywa się tradycyjny turniej mikołajkowy. Tegoroczna edycja zgromadziła na starcie 138 zawodniczek i zawodników z całej Małopolski, wśród których nie mogło zabraknąć także i szachistów z naszego klubu.

Mistrzostwa Europy w szachach szybkich

W dniach 20-21 grudnia we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Europy w szachach szybkich. Nasz klub reprezentowała siódemka graczy: Katarzyna Jędrocha, Anna Marczuk, Sebastian Gołda, Patryk Korcyl, Dominik Marczuk, Krzysztof Szczurek i Jacek Wolak. Podobnie, jak w szachach błyskawicznych, liczyliśmy na ogranie oraz – oczywiście – na miłe niespodzianki w partiach z utytułowanymi graczami.

0

Mistrzostwa KKSz „po 60”

W przedświąteczną sobotę rozegrane zostały kolejne Mistrzostwa KKSz „po 60”. W tym roku na najwyższym stopniu podium stanął Jerzy Krupiński, który zdobył 5 punktów. Tyle samo punktów zdobyli: Zbigniew Gregulski i debiutujący w turnieju Piotr Sanetra.

Mistrzostwa Europy w szachach błyskawicznych

W piątek 19 grudnia we Wrocławiu rozegrano Mistrzostwa Europy w szachach błyskawicznych. Na ich starcie stanęło ok. 600 zawodniczek i zawodników z 31 krajów (w tym ok. 61 arcymistrzów!). Nasz klub reprezentowała szóstka żądnych szachowej przygody.

Sukcesy na turnieju w Gimnazjum nr 4

Trwa znakomita passa młodych zawodników Krakowskiego Klubu Szachistów. Tym razem o ich znakomitej formie przekonaliśmy się w trakcie turnieju rozgrywanego w Gimnazjum nr 4 (Rynek Kleparski).

Mistrzostwa KKSz A.D. 2014

W miniony weekend 13-14 grudnia w budynku ZSO nr 8 w Krakowie odbyły się tegoroczne Mistrzostwa KKSz Seniorów. W imprezie rozgrywanej na dystansie 5 rund tempem 60’+30” wzięło udział 17 graczy. Bezkonkurencyjny okazał się Andrzej Gbyl, który pozwolił sobie tylko na jeden remis. Drugie miejsce zajął Jerzy Kyć (TS Wisła Kraków), a tuż za nim…

0

Mikołajki na szachowo w ZSO nr 8

W piątek 12 grudnia, w przyjaznych murach Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8, odbył się już trzeci turniej mikołajkowy. W tym roku wzięło w nim udział 81 zawodniczek i zawodników z ponad 10 krakowskich szkół każdego szczebla. Duża część z graczy to na co dzień reprezentanci naszego klubu. I właśnie to naszym zawodnikom z reguły przypadały…

Grudniowa „Sobota z KKSz”

Wyjątkowo, korzystając z faktu, że dwie imprezy zbiegły się w czasie, sobotni turniej dla początkujących odbył się w budynku Gimnazjum nr 19.

0

Z tarczą z Bytomia

W niedzielę 14 grudnia szóstka naszych skrzatów wraz z opiekunami wybrała się na turniej szachów szybkich do Bytomia. O urokach śląskich turniejów pisaliśmy już niejednokrotnie. Od niedzieli wiemy też, że takie zawody są dla nas zwykle szczęśliwe.

X