Archiwum miesięczne Maj 2015

0

Sobota z KKSz-em III po raz 8

Jak Jacek pisał we wcześniejszym poście, odbył się kolejny przedostatni w tym sezonie turniej z cyklu „Soboty z KKSz-em”. Na starcie stanęło 19 zawodników. Zwyciężył Maciej Wolak, ale taką samą liczbę punktów zdobyło jeszcze 3 zawodników. Nie zabrakło tradycyjnego poczęstunku i mnóstwa nagród dodatkowych. Trójka zawodników zapracowało na klubowe koszulki, kolejna trójka na dodatkowe szachowe…

0

Pracowity weekend szachistów KKSz

Bieżący weekend, jak róg obfitości, obsypał nas mnóstwem propozycji turniejowych. Nasi zawodnicy grali więc w Krakowie (3 turnieje), w Gliwicach, a nawet w Kielcach. Sukcesy były – a jakże!

0

Już wkrótce: Wielki Turniej Rodzinny w KKSz

Czerwiec jest ostatnim miesiącem nauki. Oczywiście tylko w obecnym roku szkolnym, ale to wcale nie przeszkadza w uczczeniu zakończenia roku szkolnego. Co prawda ostatnie zajęcia będą 19 czerwca, ale już tydzień wcześniej odbędzie się – wyczekiwany przez wszystkich miłośników szachów rodzinnych – turniej rodzin Krakowskiego Klubu Szachistów!

0

Szachowy weekend 22-24 maja

Weekend 22-24 maja jest dla zawodników Krakowskiego Klubu Szachistów bardzo pracowity. W piątek dwójka naszych graczy wybrała się do Niepołomic, w sobotę ośmioosobowa reprezentacja klubu grała w Rzezawie, a dodatkowo jeden nasz junior grał w Mistrzostwach X Dzielnicy w Krakowie. W niedzielę nasi zawodnicy grali na festynie w Piekarach i w międzynarodowym turnieju w Chrzanowie.

III liga juniorów zakończona

W marcowy i majowy weekend toczyła się tegoroczna III liga juniorów. Nowe tempo gry (wprowadzone w ubiegłym roku), a także całkiem atrakcyjna otoczka ligi spowodowała, że na rozgrywki patrzyło się z dużą przyjemnością, a jej uczestnicy uraczyli nas dużą dawką emocji sportowych. Nasze serca były szczególnie blisko trzeciej drużyny KKSz, która w zawodach zdobywała cenne…

0

XI OTSz o laur am Bogdana Śliwy

W dniach 16-17 maja, w salach ZSOI nr 1 w Krakowie (ul. Kijowska 3) odbywa się XI Otwarty Turniej Szachowy o laur arcymistrza Bogdana Śliwy. W zawodach, które są rozgrywane w sześciu grupach turniejowych, bierze udział 145 zawodniczek i zawodników z pięciu województw południowej Polski.

0

Sobota z KKSz-em w 7 odsłonie

W sobotę odbył siię 7 turniej z cyklu „Soboty z KKSz-em”. W rozgrywkach rywalizowało 29 zawodników, a zwyciężył Szymon Józefczyk, który zdobył komplet 5 punktów. Po piętach deptali mu: Krzysztof Surma, Szymon Wiszniewski i Antoni Ustrzycki, którzy wywalczyli po 4 pkt i zajęli kolejne miejsca. Jak to w naszych turniejach bywa, nie zabrakło poczęstunku i…

0

KKSz III Kraków na podium III ligi juniorów!

W dniach 9-10 maja w pięknych salach Hotelu Galaxy odbył się drugi zjazd III ligi juniorów. W imprezie wzięło udział 10 drużyn z całej Małopolski w tym trzecia drużyna Krakowskiego Klubu Szachistów.

0

Szachowy weekend 9-10 maja

Obok rozgrywek III ligi juniorów (o niej piszemy osobno), w weekend 9-10 maja rozgrywanych było wiele ciekawych imprez. Jak zwykle przynajmniej na niektórych z nich nie mogło zabraknąć zawodników Krakowskiego Klubu Szachistów.

0

Szkolenia z GM Arturem Jakubcem

W najbliższym czasie czekają nas intensywne treningi z GM Arturem Jakubcem. Poniżej terminarz spotkań do wakacji: Spotkania w tygodniu: wtorki (12 i 26 maja) – 17:15-18:30 – grupa I, 18:40-20:00 – grupa II czwartki (14 i 28 maja) – 18:30-20:30 – tylko grupa II Spotkania weekendowe: 23-24 maja (III i II kat – nd. 10-11:30,…

X