Archiwum miesięczne Lipiec 2015

0

Wciąż w ekstralidze! Ligi juniorskie AD. 2015 za nami!

Przełom lipca i sierpnia to tradycyjny termin lig juniorskich. Nie inaczej było i w tym roku. Po raz kolejny w rozgrywkach centralnych reprezentowały nas dwie drużyny: pierwszy zespół w ekstralidze (Dominik Marczuk, Sebastian Gołda, Patryk Korcyl, Krzysztof Szczurek, Anna Marczuk i Emilia Dyląg – trener Andrzej Gbyl) oraz rezerwy w II lidze (Mateusz Róg, Rajmund…

0

Wakacyjne zmagania zawodników KKSz

Niektórzy odpoczywają, inni w szachy grają. Tak można jednym zdaniem podsumować pierwsze cztery tygodnie wakacji. Mimo, że wakacje są przede wszystkim czasem odpoczynku i turniejów jest jakby mniej, to naszym szachistom udało się coś wybrać…

0

Szachy w Lipcu

09/07/2015 – Zakończył się Wakacyjny Turniej w MDK Dom Harcerza. Klasyfikacyjny turniej P-60 zgromadziła na starcie 14 zawodników. Zwyciężył Andrzej Kulesza wyprzedzając punktacją pomocniczą Patryka Korcyla, obaj zdobyli po 5,5 pkt. Warto wspomnieć że w grupie do lat 8 zwyciężyła Klaudia Bar a Kacper Przybylik zdobył III kategorię. Poniżej wyniki i zdjęcia.  

0

Współpraca międzynarodowa kwitnie!

Koniec roku szkolnego bardzo często oznacza prawdziwy początek sezonu na wyjazdy szachowe. W naszym klubie, dzięki szerokiej współpracy międzynarodowej, mamy okazję początek wakacji spędzić na turniejach zagranicznych. W tym roku wybraliśmy się (po raz piąty) na Słowację i (po raz pierwszy) do Belgii.

0

Sukcesy w Mistrzostwach Makroregionu Młodzików

W dniach 19-21 czerwca w Pstrągowej k/Rzeszowa odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Młodzików, czyli najważniejsza impreza w roku dla dzieci w wieku 8-10 lat. W imprezie wzięło udział niespełna 50 młodych zawodniczek i zawodników z Małopolski i Podkarpacia, w tym silna, pięcioosobowa grupa graczy Krakowskiego Klubu Szachistów.

0

O czerwcowych turniejach (prawie) wszystko

Kto wie, czy to właśnie nie czerwiec jest miesiącem, który miłośnicy szachowej rywalizacji kochają najbardziej. Zakończenie roku szkolnego, coraz lepsza pogoda za oknem, a także niepisana tradycja – wszystkie te powody w mniejszym lub większym stopniu sprawiają, że turniejów jest  bez liku. I właśnie o czerwcowych turniejach chcemy napisać właśnie w tym poście.

X