Archiwum miesięczne Styczeń 2016

0

Szachowe ferie w pełni…

Marienbad OPEN (Marianskie Laznie) Trójka naszych zawodników wybrała się do Mariańskich Łaźni na turniej rozgrywany w ramach serii „Czech Tour”. Kasia Jędrocha, Ania Marczuk i Dominik Marczuk ze zmiennym szczęściem radzili sobie w turnieju otwartym. Ostatecznie na najwyższym miejscu zawody zakończył Dominik, który z wynikiem 6.5/9 znalazł się na 11 pozycji. Nieco niżej były dziewczęta….

0

Sobota z KKSz-em po raz 4

Kolejny turniej 4 cyklu „Soboty z KKSz-em”, dzięki aktywnej pomocy naszych instruktorów,  zgromadził na starcie 32 zawodników. Mimo rozpoczynających się ferii frekwencja była więc znakomita, dodatkową satysfakcją był dla nas fakt, że wielu z uczestników zagrało swój pierwszy turniej w życiu. Rozdaliśmy wiele nagród a czterech graczy zdobyło dodatkowo klubowe koszulki. Mamy nadzieję że będą…

0

Środy wystartowały.

13 stycznia zainaugurowaliśmy kolejny rok z „Szachowymi Środami”. Na starcie stanęło 15 zawodników a zwyciężył Łukasz Kumor wyprzedzając 1 punktem Andrzeja Gbyla. Gramy w każdą środę przez cały rok (z wyłączeniem świąt i turniejów Mistrzostwa Małopolski i Cracovia). Zapraszam na kolejny turniej 20 stycznia. W tym miesiącu gramy 3 razy.

0

IV liga seniorów 2016 za nami

W dniach 9-10 stycznia w Centrum Konferencyjnym w Zabierzowie odbył się pierwszy etap IV ligi seniorów. Nasz klub reprezentowały dwie drużyny. Silniejsza, czyli KKSz II, występowała w składzie: Władysław Kowalewski, Sebastian Gołda, Jakub Wieczorek i Julia Surpeta. Wszyscy grali na dobrym poziomie i zaowocowało to znakomitym drugim miejscem w klasyfikacji generalnej. Nieco nieoczekiwanie na podium…

0

Cracovia 2015 – już za nami

XXVI Międzynarodowy Festiwal Szachowy CRACOVIA’2015 zgromadził rekordową ilość zawodników. W 5 grupach wystartowało 366 graczy, a wielu z nich znanych jest szachowej braci. Po raz pierwszy wystartował w turnieju aktualny prezes Polskiego Związku Szachowego Tomasz Delega. Gra też liczna grupa zawodników Krakowskiego Klubu Szachistów (aż 32 zawodników). Jak na festiwal przystało nie brakuje imprez towarzyszących….

0

I Świąteczno – Noworoczny Międzynarodowy Festiwal Szachowy „CZYŻYNY 2015”

Końcówka roku obfituje w turnieje. Kolejny raz w Nowej Hucie organizowany jest turniej szachowy. W tym roku pod nazwą I Świąteczno – Noworoczny Międzynarodowy Festiwal Szachowy „Czyżyny 2015”. W turnieju wystartowało 3 zawodników z KKSz-u w grupie A. Drugie miejsce zajął Łukasz Lenda, a szóste Piotr Krawczyk. W grupie D zwyciężył Dariusz Zaucha. Gratulujemy.