Ferie na szachowo…

Ferie zimowe to doskonały okres na szachową rywalizację. Korzystają z tego również nasi juniorzy. Choć nie ma jeszcze połowy „zimowych wakacji”, to graliśmy już w turnieju rodzinnym, szachowej sobocie, czy licznych turniejach rozgrywanych poza naszym klubem…

Podkrakowskie Wróblowice gościły szachistów w poniedziałkowe popołudnie (16 lutego). Barw naszego klubu broniła trójka juniorów. Najwyżej uplasował się Patryk Korcyl, który z wynikiem 5 pkt (z 7 partii) zajął trzecie miejsce. W wymagającym towarzystwie nieźle spisali się również Tymoteusz Szwajkowski i Adam Nieuważny, którzy zajęli miejsca 8-9.

Turniej we Wróblowicach

We wtorek odbywał turniej P-30 w Szkole Podstawowej nr 40 na Ruczaju. Również i tutaj pokazała się silna grupa reprezentująca naszą szkółkę. Puchar dyrektora szkoły zdobył Radosław Peszkowski, który zdobył komplet 7 punktów.

Turniej w SP 40

W dniach 18-19 lutego w Domu Harcerza odbył się turniej klasyfikacyjny. Hat-trickiem (trzecie kolejne podium w tygodniu) popisał się Patryk Korcyl, który w zawodach zajął drugie miejsce. Nieźle spisała się Julia Surpeta, która była czwarta, a Adam Mączka wypełnił (w końcu!) normę na dawno zasłużoną IV kategorię.