Sukcesy w Mistrzostwach UE Juniorów!


W dniach 19-27 sierpnia w Koutach (Czechy) odbywały się Mistrzostwa Unii Europejskiej Juniorów w szachach. W zawodach wzięło udział nieco ponad stu juniorów reprezentujących kilkanaście krajów wspólnoty. W tym gronie, po raz pierwszy w historii, zagrała dwójka zawodników Krakowskiego Klubu Szachistów.

Emilia Dyląg i Krzysztof Szczurek, bo o nich mowa, rywalizowali w grupie do lat 14 (zawodnicy zmagali się w jednej grupie, a walczyli w oddzielnych klasyfikacjach dziewcząt i chłopców). Zawody dla szachistów z krajów UE są oczywiście słabiej obsadzone od nominalnych mistrzostw kontynentu (z oczywistych względów brakuje zawodników z krajów Europy Wschodniej), ale trzeba przyznać, że i tutaj było z kim (i o co) rywalizować.

Ostatecznie po świetnym finiszu marzenie o medalu zrealizował 14-letni Krzysztof Szczurek. Zdobył on 7 pkt i dzieląc w klasyfikacji generalnej miejsca 1-2, zwyciężył w kategorii chłopców. Nasz zawodnik przy okazji zyskał kolejne punkty do rankingu (+10.4), a także wygrał nagrodę główną – laptop firmy Lenovo.

Po znakomitym starcie (3.0/3) wydawało się, że na podium znajdzie się również Emilia Dyląg. Niestety w drugiej części turnieju nasza zawodniczka miała mniej szczęścia. Wydawało się, że szanse na medal daje wygrana w ostatniej rundzie. Po ładnej partii Emilii rzeczywiście udało się podzielić trzecie miejsce, ale niestety punktacja pomocnicza zadecydowała o tym, że zawodniczka Krakowskiego Klubu Szachistów ostatecznie została sklasyfikowana na wciąż bardzo dobrej i nagrodzonej, czwartej pozycji.

Wyniki turnieju U14


X