Czwórmecz szachowy juniorów!


W weekend 15-17 września mieliśmy okazję zorganizować i rozegrać towarzyski czwórmecz szachowy juniorów „Cracow 2017”. W treningowej imprezie wystąpiły drużyny Liptowskiej Szachowej Szkoły (Słowacja), TS Wisły Kraków oraz dwa zespoły Krakowskiego Klubu Szachistów.

Patrząc na przebieg zawodów, z dumą możemy powiedzieć, że impreza pod względem sportowym udała się bardzo. Mecze z reguły były bardzo zacięte, a poszczególne partie stały na zadowalającym poziomie. Ostatecznie najlepiej spisała się pierwsza drużyna KKSz, która w wyrównanych meczach najczęściej stawiała kropkę nad „i” i w efekcie, zdobywając 10 dużych punktów (cztery wygrane i dwa remisy), zwyciężyła w całych zawodach.

Na 23 małe punkty zapracowali: Łukasz Święch (3.0/4), Jakub Owoc (2.0/6), Szymon Józefczyk (3.5/6), Emilia Pawlak (4.0/6), Emilia Szopa (4.0/6), Kacper Przybylik (4.5/6) i Dominik Pawlak (2.0/2). Trzeba powiedzieć, że wszyscy zawodnicy grali spokojnie, szczęśliwie unikali grubszych przeoczeń, a przy tym dość pewnie wykorzystywali błędy rywali. Przy dość wyrównanych wynikach indywidualnych niełatwo wyróżniać poszczególne człony zespołu, ale na pewno swoją postawą uwagę trenerów przykuł bardzo solidny w ten weekend Kacper Przybylik.

Drugą pozycję zajęła sympatyczna drużyna gości z Liptowskiego Mikulasza. Doświadczony i wyrównany zespół miał jednak w zawodach potknięcia (może zadecydowało zmęczenie), co ostatecznie uniemożliwiło im skuteczną walkę o pierwsze miejsce. Co nieco zaskakujące – nasi goście przegrywali wyłącznie w pojedynkach z naszymi klubowymi rezerwami.

Trzecią pozycję – mimo wszystko nieco nieoczekiwanie – zajęła druga drużyna KKSz w składzie: Julia Surpeta (3.0/6), Karol Armuła (2.5/6), Szymon Wiszniewski (1.0/4), Klaudia Bar (2.5/6), Tymoteusz Szwajkowski (4.5/6), Maciej Wolak (1.5/3) i Julia Wiszniewska (2.0/5). Nasza młodzież zaskoczyła głównie pojedynkami z zespołem ze Słowacji, ale i w przekroju całego turnieju możemy być zadowoleni. Sześć dużych punktów w dobrze obsadzonym turnieju to naprawdę niezły wynik, a doświadczenie zdobyte w wymagającym turnieju drużynowym z pewnością w las nie pójdzie.

Czwarta lokata przypadła zespołowi Wisły Kraków. Naszym rywalom zdecydowanie brakowało mocy na niższych szachownicach, ale trzeba powiedzieć, że pokazali ambitną grę i końcowe wyniki nie odzwierciedlają tego, co działo się na szachownicach.

serwis internetowy zawodów

 * * * * *


X