Weekend z sukcesami!

W weekend 22-24 września w Staniątkach i w Chorzowie odbywały się silne turnieje juniorskie, w których nasza młodzież ćwiczyła przed zbliżającymi się rozgrywkami makroregionalnymi. Jak się okazało, forma przed wyjazdem do Czudca jest całkiem niezła, ale po kolei…

OTSz w Staniątkach (Ruch w stronę intelektu)

Turniej w Staniątkach zaczął się w piątek od porannych zmagań w zawodach do 8 lat. Nasz klub reprezentowała dwóch graczy, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z turniejową rywalizacją. Zarówno Kacper Bar, jak i Michał Wolak, spisali się dzielnie i zdobyli po 3 pkt. Wydaje się, że zbliżający się rok szkolny będzie stał pod znakiem kolejnych występów i postępów naszych młodzików.

W piątek po południu rozpoczął się niezwykle silnie obsadzony turniej dla dzieci do lat 14. Wśród 17 zawodniczek i zawodników na starcie stanęły dwie nasze eksportowe 10-latki: Klaudia Bar i Emilia Szopa. Bardzo dobry turniej zagrała Klaudia, która na rundę przed końcem zapewniła sobie normę na I kategorię(!) Emilia pierwszego dnia zawodów nie była dobrze dysponowana, ale w niedzielę wszystko wróciło do normy i nasza juniorka pokazała, że w Czudcu będzie bardzo groźna.

W turnieju dla zawodników IV i III kategorii wystąpili Kacper Przybylik i Bartosz Hernik. Obaj pokazali ciekawą grę. Kacper zdobył 5.5 pkt i znalazł się na znakomitym drugim miejscu, ale niestety do wymarzonej normy na II kategorię jeszcze troszkę brakło (choć trzeba powiedzieć, że w najbliższym czasie możemy spodziewać się w klubie kolejnego gracza z rankingiem 1800). Bartek, po udanej sobocie, niestety zanotował słabszy finisz i ostatecznie znalazł się na 17 miejscu.

Serwisy internetowe zawodów:

OTSz Staniątki (FIDE) OTSz Staniątki (III i IV)

OTSz Staniątki (U08)

Memoriał Romana Bąka (Chorzów)

Szóstka naszych graczy już po raz kolejny wybrała się do Chorzowa na silnie obsadzony turniej memoriałowy. W gr. U14 byliśmy świadkami znakomitej postawy Emilii Pawlak i Szymona Józefczyka. Oboje pokazali bardzo dojrzałą grę i udowodnili, że ostatnio zrobili olbrzymi postęp sportowy.

Doskonały start zanotowała Emilia, która wygrała trzy pierwsze partie. Później też było dobrze i w efekcie już przed 7 rundą było jasne, że cel sportowy – wymarzona I kategoria – jest już zrealizowany. Ostatecznie 13-latka zdobyła 5 pkt i zajęła doskonałe czwarte miejsce (drugie w kategorii dziewcząt)! Z bardzo dobrej strony pokazał się także i Szymon, który również rozegrał zawody na czołowych szachownicach, zdobył 5 pkt i w efekcie zajął wysokie 7 miejsce (5 wśród chłopców).

W grupie do lat 10 kibicowaliśmy Joasi Bandyk, Dominikowi Pawlakowi i Maciejowi Wolakowi. Znakomite wrażenie na obserwatorach zrobiła gra Asi, która nie tylko pewnie odprawiała z kwitkiem niżej notowanych rywali, ale i toczyła heroiczne boje z faworytami. Ostatecznie zakończyła zawody z wynikiem 4.0/7, który pozwolił jej zająć trzecie miejsce wśród dziewcząt, ale wydaje się, że w Czudcu nie będzie miała sobie równych.

Bardzo ładnie grali Maciej Wolak i Dominik Pawlak. Choć w ich przypadku trochę brakowało pojedynków ze ścisłą czołówką, to należy docenić zdobycze punktowe. Maciek wygrał aż pięć partii i został sklasyfikowany na doskonałym 5 miejscu (4 wśród chłopców). Dominik uzyskał 4.5 pkt i dzięki temu znalazł się w czołowej dziesiątce (8 wśród chłopców).

W grupie U08 rywalizował Miłosz Pawlak. Po przeciętnie udanej sobocie, drugiego dnia zawodów pokazał lwi pazur i ostatecznie z wynikiem 3.5/7 znalazł się w środku stawki.