Udane Mistrzostwa Makroregionu Juniorów


Dość liczna, dziesięcioosobowa ekipa zawodników Krakowskiego Klubu Szachistów, wybrała się do Czudca k. Rzeszowa, by walczyć o awans do przyszłorocznych finałów MPJ. Emocji było co nie miara, ale ostatecznie z Podkarpacia wracamy usatysfakcjonowani.

Bardzo udane zawody rozegrali nasi najmłodsi szachiści, którzy w komplecie zrealizowali cel awansu. W grupie dziewcząt pewnie grały Joasia Bandyk i Julia Wiszniewska, które uzyskały po 6 pkt i zajmując odpowiednio drugie i trzecie miejsce, znalazły się na podium. Na czwartej lokacie w najliczniejszej gr. C09 zawody zakończył Maciej Wolak – on również uzyskał wynik 6 0/9.

Z różnym efektem rywalizowali starsi zawodnicy. W gr. D11 bardzo udane zawody zagrała Klaudia Bar, która zajęła czwartą pozycję i zrealizowała cel – awansowała do finału OOM do lat 12. Trochę mniej szczęścia mieli Emilia Szopa, która chyba nie trafiła z formą i Szymek Wiszniewski, któremu w Czudcu skumulowały się chyba wszystkie kłopoty z wysoką gorączką włącznie. I choć obojga nie zobaczymy w przyszłym roku w finałach OOM, to nie ma co załamywać rąk – najważniejsza jest codzienna praca.

W grupie do lat 13 awansował Szymon Józefczyk, który zagrał świetne zawody i wyprzedził kilku znacznie wyżej notowanych rywali. Obok Szymka w najstarszej grupie rywalizowali jeszcze Jakub Owoc i Łukasz Święch. Obu panom zabrakło trochę konsekwencji, a przede wszystkim wyników w partiach derbowych. W gr. dziewcząt rywalizowała jeszcze Emilia Pawlak, której niestety zabrakło szczęścia. Emilia zaliczyła dość udane zawody, lecz niestety w bardzo nielicznie obsadzonej i zróżnicowanej stawce gra się bardzo ciężko.

Podsumowując zawody zaliczamy do udanych. Wprowadzenie pięciu finalistów to wynik, którego mogą nam pozazdrościć inne kluby regionu. Oby w finałach również było dobrze!

Serwisy internetowe:

 

MMJ – grupa C09 MMJ – grupa C11 MMJ – grupa C13 MMJ – grupa D09 MMJ – grupa D11 MMJ – grupa D13

 

 


X