Szachowy Turniej Niepodległości 11x11x11


Już po raz siedemnasty szachiści z Krakowa i nie tylko mieli okazję na swój sposób uczcić Święto Niepodległości. Turniej, w którym aż roi się od „11”, dorobił się swoich zagorzałych miłośników, a w rytm tykających zegarów bawią się szachiści w każdym wieku. W tym roku w dwóch grupach turniejowych (OPEN i U11) uczestniczyło 106 zawodników.

Sportowo turniej OPEN stał pod znakiem rywalizacji Jerzego Kycia (TS Wisła Kraków) i Andrzeja Gbyla (KKSz Kraków). Przed ostatnią rundę obaj mieli najwięcej punktów, ale znacznie wyższa punktacja pomocnicza, dawała więcej szans młodszemu Jurkowi. Ten nie zmarnował swojej szansy i chyba po raz trzeci w historii wygrał zawody. Drugi był Andrzej, a na trzeciej lokacie finiszował rozstawiony z nr 1 Mirosław Lewicki (LKS GCKiP Czarna). Wśród nagrodzonych znalazło się jeszcze dwóch zawodników naszego klubu. Piąty był Krzysztof Szczurek, a szczególnie cenione 11 miejsce zajął tym razem Marcin Chmiel.

Niezwykle zacięta była rywalizacja w gr. U11. Dość powiedzieć, że o miejscach 1-3 decydowała punktacja pomocnicza, a skład grający na czołowych szachownicach tasował się bezustannie. Ostatecznie zawody zakończyły się sporą niespodzianką – wygrał  Kamil Pajerski (KKSz Kraków), na którego w tradycyjnym Szacholotku głosowała tylko jedna osoba (!). Drugie miejsce przypadło Marcelemu Trześniowskiemu, a trzeci był Maciej Wolak. Także i w tej grupie nagradzaliśmy zawodnika, który zajął 11 miejsce – szczęście dopisało Mai Cibie – gratulacje!

Wyniki w serwisie ChessArbiter:

Szachowy Turniej Niepodległości 11x11x11

 

Szachowy Turniej Niepodległości 11x11x11 (U11)

X