Mistrzostwa KKSz „Po-60” V Memoriał Jan Majchrowicza


Zakończyły się Mistrzostwa KKSz „Po-60” V Memoriał Jana Majchrowicza. Na starcie 7. edycji stanęło 11 zawodników. Wśród których byli goście z daleka: Jerzy Sawicki z KSz Jelonka Jelenia Góra i Wojciech Kowalczuk z GLKS Goniec Żarów. Ten ostatni miał już stryczność z naszym klubem gdyż spotykał się na turniejach z Andrzejem Gbylem.

W poprzednich turniejach dwukrotnie na podium stanęli  stanęli Stanisław Rojek i Jerzy Krupiński. Obaj wystartowali ponownie walcząc o zwycięstwo. Wystartował również Zbyszek Gregulski, który już kilkukrotnie zajmował drugie miejsce w rozgrywkach.

Pierwsze starcie o punktowaną lokatę odbyło się w trzeciej rundzie, w której zmierzyli się Stanisław Rojek i Zbigniew Gregulski, partię na swoją korzyść rozstrzygnął Zbyszek.

w głębi

Kolejna partia, mająca zaważyć na końcowej lokacie, rozegrała się w piątej rundzie, gdzie naprzeciw siebie stanęli Jerzy Krupiński i Zbigniew Gregulski, tym razem partię wygrał Jurek.  Do następnej rundy obaj stanęli z taką samą ilością punktów. Na dwie rundy przed końcem kolejne zwycięstwa faworyzowały Jurka ze względu na starszeństwo.

Dla Staszka Rojka pierwsze rundy nie były łatwe, jednak wystarczyła kawa i wygraną piątą rundą wrócił do czołówki.

W szóstej rundzie wszyscy trzej wygrywają swoje partie, a losy pierwszego miejsca nadal się wahają.

Ostania runda kojarzy Jurka ze Staszkiem, a Zbyszka z Jerzym Sawickim. Pierwszy na swoją korzyść partię rozstrzyga Zbyszek, zwycięstwo daje mu gwarantowane drugie miejsce.

Ostatnią trwającą partią turnieju jest pojedynek Krupiński – Rojek. Gdy wygląda, że Jurek dociska przeciwnika parą dochodzących pionów, wtrącony szach pozbawia go figury. Kilkanaście ruchów później Staszek wygrywa i tym samym zajmuje trzecie miejsce.

Końcowa klasyfikacja:

Zbigniew Gregulski – I miejsce

Jerzy Krupiński – II miejsce

Stanisław Rojek – III miejsce 

Kojarzenia i wyniki można zobaczyć, klikając:  „Po-60”

Zapraszam do galerii zdjęć gdzie każdy znajdzie wszystkich swoich przeciwników:


X