Szachowy weekend z sukcesami!


Mijający weekend 22-23 września był niezwykle obfity w turnieje adresowane dla dzieci i młodzieży. Nic więc dziwnego, że nasi zawodnicy rozjechali się w trzy różne strony. Nasze reprezentacje grały w Chorzowie, Staniątkach i w Zabierzowie. I najważniejsze – graliśmy z sukcesami!

W Chorzowie odbywał się tradycyjny Memoriał Romana Bąka, w którym rywalizowano w trzech grupach wiekowych: do lat 8, do lat 10 i do lat 14. Miłosz Pawlak, Jan Wolak i Michał Wolak rywalizowali wśród najmłodszych. Najlepiej wystartował Miłosz, ale finalnie po fantastycznym finiszu najwyżej sklasyfikowany został Janek, który zdobył 5.5 pkt i zajął doskonałe trzecie miejsce! Wśród 10-latków dobrze radził sobie Maciej Wolak, który uzyskał 5 pkt zajmując miejsce na drugim stopniu podium. Najliczniejsza grupa wychowanków KKSz walczyła w gr. U14. Bardzo dobrą formę pokazała Emilia Pawlak, która z wynikiem 5.0/7 zajęła piątą pozycję w klasyfikacji generalnej i odebrała puchar za drugie miejsce wśród dziewcząt. Swoje chwile mieli także Klaudia Bar, Jakub Owoc i Dominik Pawlak, którzy ostatecznie zostali sklasyfikowani w środku stawki.

Wyniki gr. do lat 8:

Mc Kat Nazwisko Imię FIDE PZSz Klub Pkt SBch Buch
1 III Wesołowski, Jeremi 0 1600 KSz Hetman Katowice 6.0 22.00 29.00
2 II Baliś, Sebastian 1152 1800 UKS przy SP 8 Chrzanów 5.5 20.00 28.50
3 IV Wolak, Jan 0 1400 KKSz Kraków 5.5 17.50 24.50
4 III Strzoda, Natalia 0 1400 ChTS Chorzów 5.0 21.50 29.50
5 IV Dembicz, Kacper 0 1400 MDK NR 1 Bytom 5.0 20.50 29.00
6 III Kwapisz, Piotr 0 1600 UKS przy SP 8 Chrzanów 4.5 23.50 32.00
7 III Tim, Wojciech 0 1600 UKS Pałac Młodzieży Katowice 4.5 20.00 27.00
8 IV Fuchs, Maksymilian 0 1400 UKS SP1 Jedynka Tychy 4.5 16.50 23.50
9 V Furlepa, Oskar 0 1200 4.0 21.00 28.00
10 IV Świderski, Piotr 0 1400 Akademia Szachowa Gliwice 4.0 20.00 27.00
11 IV Wolak, Michał 0 1400 KKSz Kraków 4.0 19.00 27.50
12 IV Płoskonka, Bartłomiej 0 1400 ChTS Chorzów 4.0 17.50 25.00
13 Łęcki, Leonard 0 1000 4.0 17.00 23.50
14 III Pawlak, Miłosz 0 1600 KKSz Kraków 3.5 18.00 26.00
15 IV Kieca, Szymon 0 1400 Akademia Szachowa Gliwice 3.5 17.50 24.50
16 Hiltowski, Kamil 0 1000 ChTS Chorzów 3.5 14.00 21.00
17 IV Migacz, Tymon 0 1400 TMS Roszada Gliwice 3.0 15.50 22.50
18 IV Zarzycka, Karolina 0 1250 UKS SP1 Jedynka Tychy 3.0 15.50 22.50
19 V Nalepa, Szymon 0 1200 UKS SP1 Jedynka Tychy 3.0 13.50 19.00
20 IV Godula, Julia 0 1250 TMS Roszada Gliwice 2.5 17.50 24.50
21 Świderski, Łukasz 0 1000 Akademia Szachowa Gliwice 2.5 13.50 20.50
22 Gołub, Szymon 0 1000 Pyskowice 2.5 13.50 20.00
23 Lysko, Emil 0 1000 KS Unia Bieruń Stary 2.5 13.50 20.00
24 III Smitka, Urszula 0 1400 UKS przy SP 8 Chrzanów 2.0 15.50 22.50
25 Ciupek, Tytus 0 1000 2.0 15.50 21.00
26 V Sobczak, Bartosz 0 1200 UKS SP1 Jedynka Tychy 2.0 15.00 22.00
27 IV Puchalik, Marta 0 1250 Akademia Szachowa Gliwice 2.0 14.00 20.00

 

Wyniki gr. do lat 10:

Mc Kat Nazwisko Imię FIDE PZSz Klub Pkt SBch Bch
1 CM Warchoł, Kamil 1640 2200 Akademia Szachowa Gliwice 7.0 21.00 29.00
2 II Wolak, Maciej 1185 1800 KKSz Kraków 5.0 21.50 30.50
3 II Zmarzły, Wiktor 1317 1800 Akademia Szachowa Gliwice 5.0 20.50 28.50
4 II Rojek, Wojciech 1310 1800 MDK Chorzów 4.5 20.50 28.50
5 II+ Wojs, Alicja 1105 1700 UKS BASZTA Wodzisław Śląski 4.5 18.00 24.50
6 III Cierniak, Kaja 0 1400 MKSZ Rybnik 4.5 18.00 23.50
7 II Banaczyk, Piotr 1067 1800 MKSz DIAGONALIA Imielin 4.0 23.00 33.00
8 II Sowiński, Wojciech 1043 1800 MDK Chorzów 4.0 21.00 31.50
9 II Lajdamik, Kinga 1142 1600 AKS Mikołów 4.0 20.50 29.50
10 I Jaros, Emilia 1103 1800 KSz Skoczek Czerwionka-Leszczyny 4.0 19.00 28.00
11 IV Galwas, Igor 0 1400 MDK NR 1 Bytom 4.0 14.50 21.00
12 III Opałka, Marta 0 1400 UKS GEKON NYSA 4.0 13.50 20.50
13 II Moczała, Maja 0 1600 UKS BASZTA Wodzisław Śląski 3.5 17.50 24.50
14 IV Cabak, Michał 0 1400 AKS Mikołów 3.5 13.50 19.00
15 III Bytomski, Borys 1052 1600 RKS MAT Ruda Śląska 3.0 19.00 26.00
16 III Kot, Jan 0 1600 KS Roszada Żory 3.0 17.00 26.00
17 IV Gołub, Patryk 0 1400 TMS Roszada Gliwice 3.0 11.50 17.00
18 IV Jastrzębski, Filip 0 1400 RKS MAT Ruda Śląska 2.5 17.50 24.50
19 IV Świderski, Krzysztof 0 1400 Akademia Szachowa Gliwice 2.5 14.00 19.00
20 III Wesołowska, Liliana 0 1400 KSz Hetman Katowice 2.0 17.00 22.50
21 IV Ćwik, Jakub 0 1400 TMS Roszada Gliwice 2.0 16.50 23.50
22 IV Kowalczyk, Aleksandra 0 1250 Dom Kultury Koszęcin 2.0 12.50 17.50
23 III Leks, Emilia 0 1400 KSz Hetman Katowice 1.5 13.00 18.50
24 Puchalik, Emilia 0 1000 Akademia Szachowa Gliwice 1.0 15.50 22.00

 

Wyniki do lat 14:

Mc Kat Nazwisko Imię FIDE PZSz Klub Pkt MBch Buch
1 II+ Maślanka, Wojciech 1433 1900 MKSz DIAGONALIA Imielin 6.0 23.50 31.50
2 II Krawczyk, Flawian 1567 1800 SSz Strzybniczanka Tarnowskie Góry 5.5 24.50 33.50
3 I Wielgus, Wojciech 1717 2000 Akademia Szachowa Gliwice 5.5 22.50 31.50
4 I Obrochta, Lena 1492 1800 UKS „Pionier” Jastrzębie Zdrój 5.5 19.50 27.00
5 I Pawlak, Emilia 1435 1800 KKSz Kraków 5.0 22.00 30.50
6 I Kałkowski, Igor 1633 2000 UKS 21 Podlesie Katowice 5.0 21.50 30.50
7 I Wiatrowski, Zbigniew 1552 2000 MDK NR 1 Bytom 5.0 20.50 27.50
8 II Sputowski, Jakub 1390 1800 AKS Mikołów 5.0 17.50 25.50
9 II Karut, Kacper 1255 1800 UKS Pałac Młodzieży Katowice 4.5 23.00 31.50
10 I Herwy, Jakub 1666 2000 AKS Mikołów 4.5 22.50 32.00
11 II Strzoda, Szymon 1215 1800 ChTS Chorzów 4.5 17.50 24.50
12 II Dembicz, Patryk 1266 1800 MDK NR 1 Bytom 4.0 22.50 30.00
13 I Białek, Alicja 1331 1800 KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 4.0 22.00 30.50
14 I Kieca, Aleksandra 1461 1800 Akademia Szachowa Gliwice 4.0 20.50 29.50
15 I Bar, Klaudia 1289 1800 KKSz Kraków 4.0 20.00 28.50
16 II Smagacz, Aleksander 1166 1800 RKS MAT Ruda Śląska 4.0 19.50 28.00
17 II Lajdamik, Anna 1280 1600 KSz Skoczek Czerwionka-Leszczyny 4.0 19.00 27.50
18 II Grodzicki, Piotr 1151 1800 TMS Roszada Gliwice 4.0 18.50 24.00
19 II Furgał, Grzegorz 1381 1800 SzSon Zagłębie Dąbrowa Górnicza 4.0 18.00 25.00
20 II Owoc, Jakub 1532 1800 KKSz Kraków 4.0 17.50 25.50
21 III Nowak, Oskar 1092 1600 TMS Roszada Gliwice 4.0 17.50 24.00
22 I Tim, Anna 1246 1800 UKS Pałac Młodzieży Katowice 4.0 17.00 23.00
23 II Kotowicz, Kamil 1298 1800 UKS Pałac Młodzieży Katowice 4.0 16.00 23.00
24 II Miler, Franciszek 1343 1800 AKS Mikołów 4.0 14.50 21.50
25 I Kulpa, Karolina 1265 1800 SSz Strzybniczanka Tarnowskie Góry 3.5 19.00 25.00
26 III Gibas, Aleksander 0 1600 MKSz DIAGONALIA Imielin 3.5 18.50 24.50
27 III Łysakowski, Kamil 1148 1600 MKSz Rybnik 3.5 17.00 23.50
28 IV Szmajda, Karolina 0 1250 3.5 12.00 16.00
29 II Trybuś, Dominika 1087 1600 KSz Zefir Boguszowice 3.0 21.00 29.00
30 III Fojcik, Kacper 1122 1600 KS Roszada Żory 3.0 19.50 27.00
31 III Pawlak, Dominik 0 1600 KKSz Kraków 3.0 18.50 25.00
32 II Skipiała, Wiktor 1057 1800 TMS Roszada Gliwice 3.0 18.00 26.00
33 III Łysakowski, Piotr 0 1600 MKSz Rybnik 3.0 17.50 25.00
34 V Duda, Amadeusz 0 1200 UKS 21 Podlesie Katowice 3.0 16.00 23.00
35 III Owczarczyk, Zofia 0 1400 UKS Pałac Młodzieży Katowice 3.0 15.50 20.50
36 IV Maślanka, Witold 0 1400 MKSz DIAGONALIA Imielin 3.0 12.50 18.00
37 III Palka, Maria 0 1400 MKSz DIAGONALIA Imielin 2.5 17.00 24.00
38 III Rodzyn, Alicja 0 1400 MKSz DIAGONALIA Imielin 2.5 16.00 23.50
39 IV Jędrychowski, Łukasz 0 1400 ChTS Chorzów 2.5 16.00 23.00
40 II Skwarczyńska, Beata 0 1600 TMS Roszada Gliwice 2.5 15.50 22.50
41 IV Libura, Mikołaj 0 1400 2.5 13.50 17.50
42 Biskup, Patryk 0 1000 UKS 21 Podlesie Katowice 2.5 12.50 18.50
43 IV Tomkowicz, Maksymilian 0 1400 MDK NR 1 Bytom 2.5 12.50 18.50
44 V Stoch, Łukasz 0 1200 UKS 21 Podlesie Katowice 2.0 15.50 21.50
45 IV Zdańkowski, Karol 0 1400 2.0 15.00 19.00
46 V Morawiec, Mateusz 0 1200 ChTS Chorzów 2.0 14.00 21.00
47 V Klimczak, Błażej 0 1200 2.0 12.50 18.00
48 Szulczak, Igor 0 1000 2.0 11.50 15.00
49 V Gajos, Mateusz 0 1200 1.5 13.00 16.50
50 Czyrwik, Jacek 0 1000 UKS 21 Podlesie Katowice 0.0 13.00 18.50

 * * * * *

Duża grupa naszych szachistów wybrała Zabierzów, gdzie odbywał się tradycyjny Turniej o puchar Starosty Krakowskiego. Najliczniej byliśmy reprezentowani w gr. C (do lat 10). W silnie obsadzonym turnieju byliśmy widoczni. Zawody na swoją korzyść rozstrzygnął Piotr Magdziarz 6.0/7, a tuż za podium znaleźli się Szymon Piątek i Stanisław Zieleniewski, którzy ostatecznie zajęli miejsca 4-5. Blisko czołówki uplasowali się również Jan Zieleniewski (10 miejsce) oraz najmłodszy w tej grupie Franciszek Kania (13 miejsce).

W gr. B najlepiej poszło Marcinowi Jaworskiemu, który zajął 7 miejsce, ale swoje chwile mieli także Tadeusz Czerwiński (9 miejsce) i Wojciech Laskowski (12 miejsce). W gr. OPEN grała kolejna dwójka zawodników naszego klubu. Z zyskami rankingowymi do domu wróciła Emilia Szopa, która zdobyła 3 pkt. Tylko w sobotę grał Wojciech Kreft, który w trzech partiach zdobył 1 pkt.

 * * * * *

Skromna ekipa pojechała na turniej do Staniątek. Trzeba jednak przyznać, że tam właśnie zawodnik KKSz. Konrad Ciborowski zajął bowiem drugie miejsce w turnieju OPEN i dodatkowo wypełnił pierwszą normę na I kategorię (z 8 partii). W gr. B rywalizował Karol Gruca, który zaliczył dobry występ i z wynikiem 4.0/7 zajął dobre 16 miejsce.

Wyniki turnieju OPEN:

Mc Kat Nazwisko Imię FIDE Klub Pkt. MBch. Bch. Ruz Chg
1 m Kasperek, Ryszard 2172 MKSz GRYF Dębica 9.0 35.00 46.00 2240 0,72
2 II Ciborowski, Konrad Jr 1335 KKSz Kraków 6.5 34.00 46.00 2033 2,00
3 II Lenart, Jakub 1336 Klub Szachowy Kana Tarnów 6.0 35.50 48.00 1980 0,60
4 I Rainer, Piotr 1487 UKS GONIEC Staniątki 5.5 36.00 49.00 1911 -1,22
5 II Glaz, Michał 1223 UKS Goniec Staniątki 5.5 30.00 38.00 1800 -0,26
6 II Łabędź, Dawid 1436 Klub Szachowy Kana Tarnów 5.0 37.00 48.50 1880 -1,03
7 I Gaczoł, Julia 1225 UKS GONIEC Staniątki 5.0 35.50 48.00 1880 0,79
8 II Duda, Szymon 1129 MKS MOS Wieliczka 5.0 34.00 44.00 1830 0,72
9 I Ślusarczyk, Anna 1010 MKS MOS Wieliczka 5.0 32.00 41.50 1830 0,07
10 II+ Nowak, Zuzanna 0 UKS GONIEC Staniątki 5.0 29.50 35.50 1740 (1004)
11 II Feliks, Agnieszka 0 UKS Goniec Staniątki 5.0 28.50 36.00 1730 (1083)
12 II+ Zabłocka, Katarzyna 1246 UKS Goniec Staniątki 4.5 36.50 49.00 1810 -0,85
13 II+ Olszewski, Jan 1302 MDK Białystok 4.5 31.50 44.00 1800 -1,62
14 II Łabędź, Gabriela 1057 Klub Szachowy Kana Tarnów 4.5 31.00 40.00 1730 0,13
15 II Micuła, Jakub 1102 UKS Goniec Staniątki 4.0 37.00 49.50 1800 1,13
16 II Pawłowski, Kamil 1015 MKS MOS Wieliczka 4.0 26.50 33.00 1567 -0,04
17 III Wnuk, Piotr 1141 UKS Goniec Staniątki 4.0 26.50 32.00 1611 -1,02
18 II Boćwińska, Wiktoria 0 UKS Goniec Staniątki 3.5 30.00 36.50 1620 (871)
19 III Spytek, Hubert 0 Ognisko TKKF w Dobczycach 3.5 28.50 38.00 1600 (1007)
20 II Drozd, Gabriela 0 UKS Goniec Staniątki 3.5 26.00 33.50 1545 (831)
21 II Kozicka, Zuzanna 0 UKS Goniec Staniątki 3.5 25.00 32.50 1511 (1197)
22 III Nowakowski, Maksymilian 1034 Ognisko TKKF w Dobczycach 3.0 23.50 29.00 1466 0,04
23 II Kozak, Karol 1156 UKS Goniec Staniątki 2.0 28.00 34.00 1800 -0,16
24 II Baran, Maja 0 UKS Goniec Staniątki 1.0 26.00 33.50 1322 (271)

 

Wyniki turnieju B:

Mc Kat Nazwisko Imię Ranking Pkt. MBch. Bch. Ruz
1 III Wajda, Krzysztof 1600 6.0 22.50 30.00 1775
2 IV Polak, Kacper 1400 5.5 22.50 32.00 1750
3 III Pulit, Kacper 1600 5.0 22.50 31.00 1650
4 III Bania, Dawid 1600 5.0 21.50 30.00 1650
5 III Polak, Marian 1600 5.0 21.50 30.00 1628
6 II Górnisiewicz, Natalia 1600 5.0 21.50 30.00 1650
7 IV Filutowski, Miłosz 1400 5.0 20.50 28.50 1650
8 III Jamka, Jakub 1600 4.5 21.50 28.50 1600
9 III Reczek, Maksymilian 1600 4.5 20.50 28.00 1550
10 III Smogór, Wojciech 1600 4.5 20.50 27.00 1575
11 IV Pawleta, Mateusz 1400 4.5 19.00 26.50 1581
12 III Łapczyński, Jacek 1600 4.5 17.50 24.50 1600
13 III Nowak, Emilia 1400 4.0 20.50 29.00 1463
14 IV Czernecki, Szczepan 1400 4.0 18.50 25.50 1575
15 IV Sabat, Tomasz 1400 4.0 18.50 25.00 1578
16 IV Gruca, Karol 1400 4.0 14.50 21.00 1413
17 III Górnisiewicz, Zuzanna 1400 4.0 14.00 19.50 1444
18 III Jaroń, Dawid 1600 3.5 21.00 28.50 1456
19 III Gaczoł, Damian 1600 3.5 19.50 26.00 1475
20 IV Klima, Franciszek 1400 3.5 16.00 23.50 1406
21 IV Czajka, Faustyna 1250 3.5 16.00 21.50 1406
22 III Niziołek, Weronika 1400 3.5 15.50 21.00 1456
23 III Górnisiewicz, Gabriela 1400 3.0 20.50 28.00 1338
24 III Kołodziej, Lena 1400 3.0 18.50 26.50 1363
25 III Kretowicz, Daria 1400 3.0 18.00 24.00 1313
26 IV Szwed, Martyna 1250 3.0 15.00 20.50 1331
27 IV Łapczyńska, Magdalena 1250 3.0 14.50 20.00 1313
28 III Dziża, Natalia 1400 3.0 14.00 20.50 1356
29 III Klima, Zofia 1400 2.5 21.50 27.50 1363
30 III Czajka, Dawid 1600 2.5 19.50 26.50 1350
31 IV Kozicki, Filip 1400 2.5 12.00 17.50 1313
32 IV Kabaja, Krystian 1400 2.0 16.50 22.00 1213
33 IV Ślusarczyk, Adam 1400 2.0 14.50 22.00 1213
34 Wajda, Sławomir 1000 2.0 14.50 19.50 1229
35 IV Kumięga, Mikołaj 1400 1.5 16.00 21.50 1188
36 IV Niziołek, Daria 1250 1.5 10.50 15.50 1144
37 IV Łapczyńska, Joanna 1250 1.0 13.50 19.00 1113
38 IV Marecik, Dominik 1400 1.0 13.00 19.00 1069
39 IV Bera, Iga 1250 0.0 12.00 16.50 1125

X