Sukcesy w Spodku!

We wtorek 30 października w katowickim Spodku odbył się bodaj największy w historii jednodniowy turniej szachowy przeznaczony dla dzieci i młodzieży. W imprezie mającej ambicję zostać nieformalnymi Mistrzostwami Polski Szkół i Przedszkoli wzięło udział niespełna 1500 szachistów z całej Polski! Oczywiście na tak dużej i świetnie zorganizowanej imprezie nie mogło zabraknąć licznej grupy zawodników Krakowskiego Klubu Szachistów!

Z Katowic wracaliśmy „z tarczą”, gdyż mimo niezwykle mocnej konkurencji, nasi zawodnicy zdobyli cztery medale. Fantastycznie zaprezentowała się Klaudia Bar, która wygrała grupę dziewcząt z klas 5 SP. Naszym łupem padły jeszcze trzy miejsca na najniższym stopniu podium – Bartosz Warchoł był trzeci w grupie gimnazjalistów, Mateusz Wąsik był trzeci wśród uczniów klas 7 SP, a Jan Wolak był trzeci wśród przedszkolaków. To nie koniec sukcesów, gdyż w czołowych piętnastkach swoich grup wiekowych (niektóre liczyły ponad 150 zawodników!) zajęli: Julia Majewska (czwarta wśród klas drugich SP), Julia Wiszniewska (12 miejsce wśród uczennic klas piątych SP), Jakub Leski (12 miejsce wśród klas czwartych SP) i Kacper Kubin (13 miejsce wśród klas drugich SP).