Szachowy Turniej Niepodległości 11x11x11


O tym, że tegoroczny Szachowy Turniej Niepodległości będzie wyjątkowy, było jasne już dawno temu. Nieczęsto zdarza się przecież organizować turniej na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Magii dodawał też fakt, że nasz turniej odbył się po raz 18, czyli wszedł w fazę dorosłości. I trzeba powiedzieć, że zawody się nam udały. Na starcie stanęło aż 163 graczy (rekord!), a zmagania odbywały się w naprawdę przyjemnej atmosferze.

Turniej główny stał pod znakiem świetnej dyspozycji młodzieży. Z wynikiem 9.5/11 turniej wygrał Mateusz Lis (SSzoN Zagłębie Dąbrowa Górnicza), który wyprzedził Jerzego Kycia (MKS Sandecja Nowy Sącz) i Krzysztofa Szczurka (KKSz Kraków). Nam, jako gospodarzom, miło jest spojrzeć na końcową tabelę. Poza Krzyśkiem nagrody otrzymali Bartłomiej Wiejaczka (piąty) i Emilia Dyląg (najlepsza kobieta, dziewiąta w klasyfikacji generalnej), a obok nich w dziesiątce znaleźli się jeszcze Andrzej Gbyl (ósmy) i Marcin Chmiel (dziesiąty).

Do domów zadowoleni wracali także nasi juniorzy. Jakub Owoc i Bartosz Warchoł imponujące zyski rankingowe (obaj > 65 pkt), a na wyraźnym plusie znalazło się jeszcze kilku młodych reprezentantów Krakowskiego Klubu Szachistów.

W turnieju do lat 11 niespodziewanie (żaden z graczy nie wytypował go poprawnie w Szacholotku) zwyciężył 10-letni Piotr Wnuk (UKS Goniec Staniątki), który wyprzedził Huberta Spytka (Ognisko TKKF Dobczyce) i Szymona Dudę (MKS MOS Wieliczka). W czołowej dziesiątce znaleźli się czterej zawodnicy KKSz: Maciej Wolak (czwarty), Marceli Trześniowski (szósty), Kamil Pajerski (siódmy) i Piotr Magdziarz (dziesiąty), a na duże słowa uznania zasłużyli Jaś Wolak i Franek Kania, którzy w tak silnym turnieju zajęli 12-13 miejsce.

Wyniki końcowe:

Mc Tyt Nazwisko Imię FIDE Rank Klub Pkt. MBch. Bch. Chg
1 k Lis, Mateusz R 1929 2200 SzSON ZAGŁĘBIE Dąbrowa Górnicza 9.0 65.00 77.50 3.12
2 k+ Kyć, Jerzy R 2265 2300 MKS Sandecja Nowy Sącz 9.0 64.00 76.50 -0.55
3 FM Szczurek, Krzysztof R 2082 2300 KKSz Kraków 8.5 58.00 72.00 -0.93
4 I++ Ochowicz, Jakub R 1759 2100 UKS Czarny Koń Olkusz 8.0 65.00 76.50 4.54
5 I Wiejaczka, Bartłomiej R 1997 2000 KKSz Kraków 8.0 63.00 77.50 1.96
6 I++ Skomiał, Mateusz R 1987 2100 LKS Parnas Stara Wieś 8.0 62.50 76.50 1.91
7 k+ Gbyl, Andrzej R 2274 2300 KKSz Kraków 8.0 60.50 71.00 -1.73
8 I++ Golenia, Wojciech R 1998 2100 MKS MOS Wieliczka 8.0 59.50 74.00 0.55
9 k+ Dyląg, Emilia R 1668 2100 KKSz Kraków 8.0 58.50 70.50 3.23
10 k Chmiel, Marcin R 2087 2200 KKSz Kraków 7.5 61.00 75.50 -1.86
11 k Kieres, Tadeusz R 1981 2200 7.5 59.50 72.00 -0.11
12 I++ Golenia, Jan R 1916 2100 MKS MOS Wieliczka 7.5 57.50 69.50 -1.11
13 k Bętkowski, Andrzej R 1983 2200 TKKF Drogowiec Kraków 7.5 56.00 69.00 -2.21
14 I Miklus, Mateusz 1914 2000 LKS Sparta Lubliniec 7.5 53.00 66.00 -1.08
15 k Marczuk, Dominik R 2114 2200 KKSz Kraków 7.0 64.00 78.50 -0.85
16 k Kumor, Lukasz R 2145 2200 UKS Hetman Koronny Trzebinia 7.0 63.50 78.00 -2.18
17 k Słabek, Grzegorz R 2137 2200 TS Wisła Kraków 7.0 61.00 74.00 -1.74
18 k Doniec, Andrzej R 2074 2200 KKSz Kraków 7.0 58.50 72.00 -1.76
19 k Widła, Piotr R 2067 2200 MKS Sandecja Nowy Sącz 7.0 58.50 71.00 -1.20
20 I Musiał, Igor R 1521 2000 MCKiS Jaworzno 7.0 55.00 67.50 2.20
21 II Owoc, Jakub R 1383 1800 KKSz Kraków 7.0 51.50 64.00 3.26
22 I Dziewoński, Dariusz R 1576 2000 MAT Myślenice 7.0 51.00 62.00 1.47
23 I++ Warchoł, Bartosz R 1627 2100 KKSz Kraków 6.5 64.00 78.50 3.83
24 I++ Budkiewicz, Magdalena R 1521 1900 UKS GONIEC Staniątki 6.5 59.50 69.50 2.82
25 k Łęczek, Weronika R 1644 2000 UKS Hetman Koronny Trzebinia 6.5 59.00 72.00 2.39
26 I Kowalewski, Władysław R 1864 2000 KKSz Kraków 6.5 58.50 70.50 -1.07
27 I Piwowarczyk, Bartłomiej R 1567 2000 MAT Myślenice 6.5 57.50 70.00 2.82
28 I+ Mirski, Michał R 1926 2100 UKS GONIEC Staniątki 6.5 56.50 68.50 -2.87
29 II Święch, Łukasz R 1477 1800 KKSz Kraków 6.5 56.00 68.00 2.31
30 I+ Gawor, Jan Paweł R 1667 2100 MKS MOS Wieliczka 6.5 54.00 66.00 0.23
31 III Kunach, Tomasz 1465 1600 6.5 54.00 65.00 3.11
32 II Sobelga, Łukasz R 1570 1800 TS Wisła Kraków 6.5 49.00 58.50 0.82
33 I Wolak, Jolanta R 1823 1800 KKSz Kraków 6.5 47.50 57.50 -3.21
34 II+ Kaliszuk, Kamil R 1474 1900 UKS Hetman Częstochowa 6.0 61.50 74.50 3.19
35 I+ Brylski, Paweł R 1893 2100 MLKSz Myślenice 6.0 57.50 70.00 -2.56
36 I Zięba, Hubert R 1367 2000 KSz SDK-Lotnik Mielec 6.0 57.00 71.00 4.07
37 II+ Szlósarczyk, Hubert R 1352 1900 MKS MOS Wieliczka 6.0 57.00 67.00 2.52
38 Wasowicz, Marek 0 1000 6.0 56.00 68.00 (1598)
39 I+ Kaczor, Bogusław 2019 2100 6.0 55.00 65.00 -3.63
40 II+ Zychowski, Marek R 1872 1900 LKS Sparta Lubliniec 6.0 53.50 64.50 -2.48
41 I Gregulski, Zbigniew R 1616 2000 KKSz Kraków 6.0 52.50 63.50 -1.27
42 I Stanuch, Marcin 1744 2000 KKSz Kraków 6.0 52.00 64.50 -3.10
43 I Grabowski, Ryszard 0 2000 KS Korona Kraków 6.0 51.50 63.50 (1633)
44 II Konewko, Konrad R 1420 1800 MLKS Czarni Olecko 6.0 50.00 62.00 0.54
45 II Łabuzek, Tadeusz R 1523 1800 6.0 50.00 60.50 -0.54
46 I Piwowarczyk, Arkadiusz R 1599 2000 MAT Myślenice 6.0 49.50 60.00 -0.55
47 II Golenia, Stanisław R 1460 1800 MKS MOS Wieliczka 6.0 49.00 59.50 2.36
48 Baranek, Norbert R 1679 1000 6.0 46.50 57.50 -2.59
49 III Steczko, Józef R 1469 1600 6.0 46.00 56.00 -0.97
50 I Krawczyk, Wojciech R 1432 2000 MKS MOS Wieliczka 5.5 59.00 69.50 3.51
51 I Krupiński, Jerzy R 1813 2000 KKSz Kraków 5.5 57.00 68.50 -2.09
52 I Czyżykiewicz, Rafal R 1672 2000 TKKF Drogowiec Kraków 5.5 51.50 64.00 -0.91
53 I Franiak, Leszek 0 2000 TKKF Leskowiec-Wieża Wadowice 5.5 51.50 61.50 (1431)
54 I Wąsik, Mateusz R 1346 2000 KKSz Kraków 5.5 50.00 62.00 0.00
55 II Knapik, Kamil R 1392 1800 MKS MOS Wieliczka 5.5 49.00 59.00 -0.66
56 II Glaz, Michał R 1135 1800 UKS GONIEC Staniątki 5.5 48.50 57.00 3.49
57 II Klimczak, Oliwier R 1291 1800 MKS MOS Wieliczka 5.5 48.00 59.00 0.67
58 III Szczykowski, Józef R 1362 1600 5.5 47.50 59.00 -0.07
59 I+ Anyż, Monika R 1453 1900 KMKSzach VICTORIA KOMPLEXBUD 5.5 47.00 57.50 -1.01
60 I Pawlak, Emilia R 1255 1800 KKSz Kraków 5.5 47.00 57.50 1.55
61 Alexeev, Nikita R 1531 1000 5.5 46.50 57.50 -0.82
62 Walentynowicz, Marcin 0 1000 Toruń 5.5 45.50 56.50 (1387)
63 II Pityński, Paweł R 1479 1800 KKSz Kraków 5.5 44.50 56.00 -1.63
64 Stec, Mirosław 0 1000 5.5 44.50 52.50 (1400)
65 I++ Zabrzańska, Weronika R 1538 1900 KS LAURA Chylice 5.0 55.00 68.50 -1.79
66 II Janda, Krzysztof R 1323 1800 MKS MOS Wieliczka 5.0 53.00 64.50 0.67
67 II Głowacz, Sebastian 0 1800 5.0 49.50 60.50 (1390)
68 II Kapcia, Janusz R 1460 1800 KKSz Kraków 5.0 49.00 60.00 0.37
69 II+ Lewczuk, Antoni R 1502 1900 MPZSzach Kraków 5.0 48.00 58.50 -1.42
70 II Młynek, Maksymilian R 1081 1800 KKSz Kraków 5.0 47.00 57.00 3.14
71 I Rojek, Stanislaw R 1772 2000 KS Korona Kraków 5.0 45.50 56.00 -3.43
72 I Kinas, Tomasz R 1466 2000 KSz ORŁY Pleszew 5.0 43.00 53.50 -0.76
73 Celak, Szymon 0 1000 5.0 43.00 52.00 (1280)
74 II Klimczyk, Janusz R 1491 1800 5.0 42.50 51.50 -0.35
75 II Bylica, Jacek R 1460 1800 5.0 42.00 53.00 0.09
76 Pajka, Tomasz 0 1000 5.0 38.50 47.00 (1270)
77 I Bar, Klaudia R 1228 1800 KKSz Kraków 4.5 54.00 64.00 2.27
78 Hamer, Tadeusz R 1514 1000 4.5 50.00 62.00 -2.79
79 III Wąsowicz, Maciej 0 1600 4.5 49.00 59.50 (1402)
80 II Kosztyła, Andrzej R 1451 1800 TS Wisła Kraków 4.5 48.50 59.00 -0.87
81 III Mich, Tomasz 1111 1600 4.5 47.50 58.00 0.26
82 IV Klimczak, Mariusz R 1122 1400 4.5 45.00 55.00 2.07
83 Muszyński, Radosław 0 1000 4.5 43.50 52.50 (1348)
84 II+ Sobieraj, Wiktoria 1038 1700 KKSz Kraków 4.5 41.50 52.00 1.43
85 II Grochola, Ireneusz R 1233 1800 4.5 39.50 47.00 0.42
86 III Dymek, Andrzej 0 1600 KKSz Kraków 4.5 35.50 43.50 (1164)
87 Krawczyński, Mateusz 0 1000 4.0 48.00 58.50 (1309)
88 Juruś, Dominik 0 1000 4.0 45.00 54.50 (1291)
89 I Ślusarczyk, Anna R 1141 1800 MKS MOS Wieliczka 4.0 44.50 54.50 0.04
90 Leja, Filip R 1234 1000 4.0 42.50 53.00 0.47
91 Rolka, Adrian 0 1000 4.0 39.00 47.00 (1091)
92 II Przybylik, Kacper R 1180 1800 KKSz Kraków 4.0 38.50 46.00 0.65
93 IV Szlósarczyk, Marek 0 1400 4.0 37.00 45.50 (1223)
94 Łataś, Igor 0 1000 Szczepanów 4.0 36.00 43.00 (1156)
95 Marciniak, Piotr 0 1000 4.0 35.00 42.50 (1112)
96 I Dreher, Maja R 1479 1800 KSz Silesia Racibórz 4.0 34.50 43.50 -2.56
97 II Jajte-Pachota, Jerzy R 1854 1800 KS Cracovia 1906 Kraków 3.5 53.50 66.00 -2.14
98 IV Czerwiński, Tadeusz 1251 1400 KKSz Kraków 3.5 41.50 52.50 -1.45
99 II Chrzanowski, Bohdan R 1683 1800 3.5 40.50 52.00 -4.38
100 III Budkiewicz, Ryszard R 1274 1600 3.5 40.50 52.00 -1.20
101 Kluz, Patryk 0 1000 Kraków 3.5 39.50 48.00 (1070)
102 III Dubrawski, Wacław R 1231 1600 3.0 43.50 52.00 -0.23
103 IV Kowalczyk, Kacper 1062 1400 3.0 39.50 49.00 -1.07
104 IV Blacha, Patryk R 1172 1400 KKSz Kraków 3.0 38.50 46.50 0.07
105 Jakubiński, Jakub 0 1000 3.0 31.50 39.00 (951)
106 III Synowiec, Dominik R 1139 1600 UKS Magnus Rzezawa 2.5 43.50 53.50 -0.34
107 IV Jaśkowiec, Dariusz 0 1400 2.5 37.00 45.00 (1052)
108 III Pach, Mateusz R 1180 1600 Klub Szachowy Kana Tarnów 2.5 29.50 37.50 -0.30
109 III Łakomy, Roman 0 1600 2.0 34.50 42.00 (1080)
110 Stamirski, Adam 0 1000 2.0 34.00 42.50 (426)

 

Wyniki gr. U11

Mc Tyt Nazwisko Imię FIDE Rank Klub Pkt. MBch. Bch. Ruz
1 III Wnuk, Piotr R 1020 1600 UKS Goniec Staniątki 9.5 60.00 73.50 1834
2 III Spytek, Hubert R 1124 1600 Ognisko TKKF w Dobczycach 8.5 65.00 79.50 1867
3 II Duda, Szymon R 1115 1800 MKS MOS Wieliczka 8.5 63.00 76.50 1833
4 II Wolak, Maciej R 1188 1800 KKSz Kraków 8.0 66.00 80.00 1817
5 II Baliś, Sebastian R 1096 1800 UKS przy SP 8 Chrzanów 7.5 62.50 77.50 1716
6 II Trześniowski, Marceli R 1057 1800 KKSz Kraków 7.5 60.00 74.50 1683
7 III Pajerski, Kamil 1101 1600 KKSz Kraków 7.5 57.50 71.00 1716
8 IV Malata, Jan R 1284 1400 TKKF Leskowiec-Wieża Wadowice 7.5 55.50 68.00 1700
9 II Kwapisz, Piotr 1010 1800 UKS przy SP 8 Chrzanów 7.0 60.50 73.00 1700
10 III Magdziarz, Piotr R 1090 1600 KKSz Kraków 7.0 59.00 72.50 1650
11 III Siatka, Alan 0 1600 Ognisko TKKF w Dobczycach 7.0 56.50 68.50 1600
12 IV Wolak, Jan 0 1400 KKSz Kraków 7.0 50.00 61.50 1538
13 IV Kania, Franciszek 0 1400 KKSz Kraków 7.0 48.50 59.50 1500
14 III Jaroń, Dawid 0 1600 MKS MOS Wieliczka 6.5 63.00 76.50 1584
15 III Filutowski, Miłosz 0 1600 Ognisko TKKF w Dobczycach 6.5 56.50 65.50 1520
16 III Pawlak, Dominik 0 1600 KKSz Kraków 6.5 52.00 63.00 1567
17 III Pawlak, Miłosz 0 1600 KKSz Kraków 6.0 54.50 66.50 1550
18 IV Wolak, Michał 0 1400 KKSz Kraków 6.0 54.00 67.50 1483
19 IV Gruca, Karol 0 1400 KKSz Kraków 6.0 53.00 66.00 1516
20 IV Siatka, Emilian 0 1400 Ognisko TKKF w Dobczycach 6.0 50.00 60.50 1433
21 IV Pałka, Szymon 0 1400 UKS Magnus Rzezawa 6.0 50.00 60.00 1433
22 III Reczek, Maksymilian 0 1600 UKS Lider Siercza 6.0 49.50 62.00 1454
23 IV Łach, Tomasz 0 1400 UKS Magnus Rzezawa 6.0 48.00 56.00 1437
24 III Jarosz, Julia 0 1400 UKS Lider Siercza 6.0 47.50 58.00 1450
25 IV Jarosz, Robert 0 1400 UKS Lider Siercza 5.5 53.00 66.00 1433
26 IV Kacprzyk, Mateusz R 1304 1400 UKS Hetman Koronny Trzebinia 5.5 51.00 62.50 1483
27 IV Bar, Kacper 0 1400 KKSz Kraków 5.5 45.00 56.00 1367
28 IV Smoszna, Jakub 0 1400 UKS Lider Siercza 5.5 44.00 53.00 1321
29 IV Biernat, Hubert 0 1400 UKS Magnus Rzezawa 5.0 56.00 69.50 1434
30 III Pajer, Irena 0 1400 UKS przy SP 8 Chrzanów 5.0 53.50 66.50 1350
31 IV Gawor, Mateusz 0 1400 UKS Magnus Rzezawa 5.0 52.50 62.50 1417
32 II Baran, Maja R 1049 1600 UKS Goniec Staniątki 5.0 51.50 62.00 1371
33 IV Barnaś, Rafał 0 1400 UKS Magnus Rzezawa 5.0 46.00 55.50 1350
34 IV Szwed, Karol 0 1400 KKSz Kraków 5.0 44.50 56.00 1305
35 V Cichoń, Mateusz 0 1200 KKSz Kraków 5.0 39.00 49.00 1250
36 III Stanecki, Roman 0 1600 KKSz Kraków 4.5 60.00 73.00 1622
37 V Stawarczyk, Wiktor 0 1200 UKS Lider Siercza 4.5 47.50 58.00 1300
38 IV Konieczyński, Bartosz 0 1400 4.5 46.00 57.00 1287
39 IV Kacprzyk, Grzegorz 0 1400 4.5 41.50 49.00 1233
40 IV Zaporowski, Franciszek 0 1400 UKS Lider Siercza 4.0 48.50 59.00 1250
41 IV Sobelga, Nikodem 0 1400 4.0 43.00 52.50 1272
42 IV Dreher, Iga 0 1250 CKiS Skawina 4.0 43.00 50.50 1188
43 Longa, Wiktor 0 1000 UKS Magnus Rzezawa 4.0 42.50 51.50 1187
44 IV Zięba, Karol 0 1400 KSz SDK-Lotnik Mielec 4.0 41.00 52.50 1200
45 IV Sobala, Adam 0 1400 4.0 40.00 48.50 1233
46 Tiurina, Polina 0 1000 KKSz Kraków 4.0 40.00 47.50 1114
47 Woszczyński, Bartosz 0 1000 KKSz Kraków 4.0 38.50 45.00 1117
48 Wojas, Michal 0 1000 Krakow 4.0 36.50 43.00 1138
49 Radzięta, Nadia 0 1000 UKS Magnus Rzezawa 3.0 39.00 45.50 1100
50 V Szcześniak, Mateusz 0 1200 KKSz Kraków 3.0 34.00 41.00 1050
51 Kacprzyk, Wojciech 0 1000 2.0 37.00 43.00 891
52 Pajer, Paulina 0 1000 Chrzanów 1.0 33.50 40.00 786
53 IV Oczkowicz, Rafał 0 1400 0.0 31.50 38.50 1400

 


X