Udane półfinały MPJ


W dniach 10-16 listopada w Szczyrku odbywały się Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów. W imprezie wzięło udział ok. 300 zawodników z całej Polski, w tym dość liczna – sześcioosobowa reprezentacja Krakowskiego Klubu Szachistów.

Tak się złożyło, że o awans do MPJ 2019 walczyła trójka naszych dziewcząt: Emilia Szopa, Julia Wiszniewska (obie D11) i Julia Surpeta (D17) oraz trójka panów: Szymon Wydmański (C11), Mikołaj Krupiński i Szymon Józefczyk (obaj C13). Choć rywalizacja była zacięta i przebiegała pod znakiem dużego napięcia (w końcu to była ostatnia szansa awansu), to do domu nasza młodzież generalnie wróciła zadowolona.

Z pewnością wyłącznie powody do radości miała Emilia Szopa, która zdominowała rozgrywki w swojej grupie wiekowej. Uzyskanie wyniku 100% na dość silnym turnieju rzeczywiście jest imponujące. Nagrodą za ten wynik jest pierwsza norma kandydacka dla Emilii oraz oczywiście wygranie grupy D11 i awans do MPJ 2019. Zdecydowanie jasnym punktem wśród dziewcząt do lat 11 była również Julia Wiszniewska. Julia świetnie rozpoczęła zawody i choć w drugiej części zawodów nie udało się jej wygrać, to cenne remisy pozwoliły uzyskać znakomite trzecie miejsce i bezproblemowo zrealizować cel wyjazdu, tj. awans.

Poniżej wyniki końcowe w tej grupie:

Mce Tyt Nazwisko Imię FIDE Rank Klub Pkt. MBch. Bch. Chg
1 I Szopa, Emilia 1329 1800 KKSz Kraków 9.0 36.00 46.00 1.33
2 I Dallemura, Julia 1059 1800 MUKS Stoczek 45 Białystok 6.0 35.50 49.00 0.98
3 II+ Wiszniewska, Julia 1061 1700 KKSz Kraków 5.5 38.00 51.50 0.26
4 II Niedorys, Karolina 1001 1600 UKS GIM Dwójka Tomaszów Lub. 5.5 35.00 45.00 1.40
5 II Lewicka, Joanna 1218 1600 ASSz Lipno Stęszew 5.5 35.00 44.00 -0.83
6 II+ Para, Aleksandra 1022 1700 MKS MOS Wieliczka 5.5 33.50 44.00 0.16
7 II Krzysztyńska, Maria 0 1600 LKS Mechanizator Ustrzyki Dolne 5.5 33.00 45.50 0.00
8 II Prawucka, Zofia 0 1600 ASSz Lipno Stęszew 5.5 30.00 38.50 0.00
9 III Dumin, Karolina 0 1400 UKS Jedynka Bełchatów 5.5 29.00 36.00 0.00
10 II+ Makarec, Anna 0 1700 MUKS Stoczek 45 Białystok 5.5 28.00 34.00 0.00
11 II Prędkiewicz, Paulina 1078 1600 MGLKS Parnas Oława 5.0 34.50 44.00 -0.59
12 II Rybka, Tatiana 1052 1600 UKS Giecek Radków 5.0 34.00 44.00 -0.43
13 II Pieczewska, Jadwiga 0 1600 OTSz Ostrów Wielkopolski 5.0 25.50 32.00 0.00
14 II Sprzęczka, Emilia 1057 1600 UKS GIM Dwójka Tomaszów Lub. 4.5 37.50 50.50 -0.51
15 I Jaros, Emilia 1098 1800 KSz Skoczek Czerwionka 4.5 35.50 48.00 -0.31
16 II+ Łaszczuk, Marcelina 0 1700 UKS Gambit – Wesoła 4.5 33.50 42.00 0.00
17 II Walentyn, Zuzanna 0 1600 UKS GIM Dwójka Tomaszów Lub. 4.5 30.50 38.00 0.00
18 II Zwolińska, Zuzanna 1065 1600 UKS Hetman Koronny Trzebinia 4.5 29.50 41.50 0.81
19 III Palka, Maria 0 1400 MKSz DIAGONALIA Imielin 4.5 24.00 30.50 0.00
20 II+ Fic, Joanna 1004 1700 LKS Parnas Stara Wieś 4.0 29.00 37.00 -0.79
21 III Wesołowska, Liliana 0 1400 KSz HETMAN Katowice 4.0 24.50 31.00 0.00
22 II Gać-Mytych, Sara 1037 1600 KS KORONA Zakrzewo 3.5 33.50 42.50 -0.75
23 II Biniak, Zuzanna 1116 1600 NASZACH Nowy Tomyśl 3.5 33.00 42.00 -0.73
24 II Popczyńska, Maja 0 1600 MUKS MDK Śródmieście Wrocław 3.5 29.50 36.00 0.00
25 III Traczyk, Kinga 0 1400 KSz Zefir Boguszowice 3.0 25.00 31.50 0.00
26 III Michalak, Katarzyna 0 1400 KSz Jelonka Jelenia Góra 2.0 28.50 35.00 0.00
27 IV Pioskowik, Malwina 0 1250 MKSz DIAGONALIA Imielin 1.5 27.50 34.50 0.00

 

Pewny awans zaliczyła także Julia Surpeta, która rywalizowała w gr. D17. Mimo niezbyt udanego startu Julia dość szybko zameldowała się w czołówce i bez problemów zajęła dzielone trzecie miejsce. Pechowo jednak ułożyło się jej kojarzenie ostatniej rundy, gdyż niestety dolosowała rywalkę z niewielką liczbą punktów i w konsekwencji punktacja Buchholtza jej nie sprzyjała. Zatem trochę szkoda miejsca na podium, ale w tych zawodach nie miejsce – a awans przecież – jest kluczowe.

Poniżej wyniki gr. D17

Mc Tyt Nazwisko Imię FIDE Rank Klub Pkt. MBch. Bch. Chg
1 I Choińska, Debora 1603 1800 KSz. Hańcza Suwałki 7.0 35.50 46.00 0.66
2 I++ Zamarska, Sylwia 1579 1900 MUKS SZS Cieszyn 6.5 34.50 42.50 0.30
3 I++ Kindler, Karolina 1594 1900 UKS Korona Gdańsk 6.0 36.00 46.00 -0.28
4 I++ Hryń, Zofia 1572 1900 Akademia Szachowa Gliwice 6.0 35.00 45.00 -0.07
5 I Surpeta, Julia 1572 1800 KKSz Kraków 6.0 35.00 43.00 -0.30
6 I++ Samujło, Agnieszka 1367 1900 KSz DRAKON Lublin 5.5 34.50 42.50 1.30
7 I Borek, Dominika 1237 1800 UKS GIM Dwójka Tomaszów Lub. 4.0 34.50 44.50 1.13
8 I Dixa, Joanna 1307 1800 KSz ORŁY Pleszew 4.0 31.50 39.50 -0.23
9 I Bohdanowicz, Nikola 1329 1800 UKS Trzydziestka Olsztyn 4.0 29.50 37.50 -0.08
10 I Borsuk, Aleksandra 1323 1800 UKKS Biała Królowa Pruszcz Gd. 4.0 27.00 35.00 -0.41
11 II Plichta, Olga 1288 1600 Biały Król Wisznia Mała 3.0 30.00 37.50 -1.24
12 II+ Majdecka, Nikola 0 1700 M-GOK GAMBIT Ślesin 3.0 27.50 34.50 0.00
13 II+ Waszkowska, Sandra 1247 1700 KSz Gambit Świecie 3.0 27.50 34.50 -0.35
14 III Szwacińska, Wiktoria 1080 1400 M-GOK GAMBIT Ślesin 1.0 29.50 39.00 -0.43

 

Naprawdę udany turniej w Szczyrku zagrał Szymon Wydmański. Choć nie miał wysokiego numeru startowego, to grał bardzo ambitnie i finalnie udało mi się zmieścić w czołowej dziesiątce gr. C11. To oznacza, że także i on awansował do przyszłorocznych finałów MPJ.

Mc Tyt Nazwisko Imię FIDE Rank Klub Pkt. MBch. Bch. Chg
1 II Jaworski, Tymon 1459 1800 KSz Polonia Wrocław 7.0 40.00 50.50 1.42
2 II Rylski, Tadeusz 1407 1800 KS LAURA Chylice 6.5 39.50 50.50 1.47
3 II Miler, Franciszek 1345 1800 AKS Mikołów 6.5 39.50 49.50 1.94
4 I Klim, Filip 1451 2000 KSz Polonia Warszawa 6.5 36.00 46.50 0.12
5 II Bochenek, Ryszard 1391 1800 UKS Gekon Nysa 6.0 38.50 49.50 0.70
6 II Starościak, Szymon 1419 1800 KSz Polonia Wrocław 6.0 34.00 44.50 -0.30
7 II Wydmański, Szymon 1225 1800 KKSz Kraków 6.0 33.00 42.00 1.85
8 II Grządka, Artur 1333 1800 KS LAURA Chylice 6.0 31.50 41.00 0.25
9 II Wolski, Michał 1364 1800 KS LAURA Chylice 5.5 36.50 45.50 0.22
10 II+ Karp, Kacper 1534 1900 KSz Polonia Wrocław 5.5 35.50 46.50 -1.75
11 I Demski, Michał 1597 2000 KSz Polonia Wrocław 5.5 34.50 44.00 -1.96
12 II Więckowski, Michał 1278 1800 UKS Czternastka Warszawa 5.5 30.50 39.50 -0.14
13 II Pełka, Maciej 1328 1800 KSz HETMAN Katowice 5.5 30.00 38.50 -0.15
14 III Fojcik, Kacper 1190 1600 KS Roszada Żory 5.0 39.50 50.50 2.51
15 II Ciepły, Krzysztof 1362 1800 UKS BASZTA Wodzisław Śląski 5.0 36.50 47.00 0.14
16 II Klisowski, Bartosz 1334 1800 KS AZS Wratislavia 5.0 36.50 46.50 -0.23
17 II Duda, Leon 1268 1800 KŚ AZS PŚ Gliwice 5.0 30.50 39.50 0.12
18 II+ Bartoszczuk, Adam 1255 1900 UKS przy SP 8 Chrzanów 5.0 30.50 38.50 0.06
19 II Żmuda, Tomasz 1174 1800 Klub Szachowy Kana Tarnów 5.0 25.00 32.50 -0.17
20 II Zimny, Jakub 1217 1800 KSz Polonia Wrocław 4.5 35.50 46.00 1.12
21 II Jendrowiak, Maciej 1266 1800 MKSz Rybnik 4.5 35.50 45.50 0.42
22 II Wilgosz, Szczepan 1092 1800 MGLKS Parnas Oława 4.5 33.00 42.50 2.37
23 II Kaźmierowski, Tym. 1408 1800 KS LAURA Chylice 4.5 31.50 40.00 -2.52
24 II Rożek, Michał 1219 1800 KSz Skoczek Czerwionka 4.5 29.00 38.00 -0.29
25 II Nagły, Wojciech 1116 1800 KSz Polonia Wrocław 4.5 27.50 34.00 0.72
26 II Zaborski, Igor 1323 1800 KS Roszada Żory 4.5 27.00 34.50 -1.82
27 II Pałasz, Jakub 1157 1800 UKS Trzydziestka Olsztyn 4.0 34.00 44.00 1.33
28 II Banaczyk, Piotr 1125 1800 MKSz DIAGONALIA Imielin 4.0 34.00 43.00 1.61
29 III Kubik, Rafał 1264 1600 UKS Ognisko Rydułtowy 4.0 33.00 42.00 -0.83
30 II Gromek, Paweł 1242 1800 UKS GIM Dwójka Tomaszów L. 4.0 32.00 39.50 -0.97
31 III Okliński, Franciszek 1073 1600 KS LAURA Chylice 4.0 31.00 40.50 1.51
32 II Turowski, Maciej 1370 1800 UKS Jedynka Bełchatów 4.0 30.00 38.00 -2.69
33 II Grądzki, Artur 1157 1800 MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 4.0 28.00 36.50 -1.05
34 II Góral, Antoni 1011 1800 UKS ŻAGLE Warszawa 4.0 28.00 35.00 0.68
35 II Bartnik, Michał 1090 1800 UMKSz Jaćwież Suwałki 3.5 33.00 40.50 0.55
36 II Borowik, Karol 1177 1800 LKSz Lublin 3.5 25.50 34.00 -2.23
37 IV Jakubiec, Maurycy 1016 1400 TS Wisła Kraków 3.0 30.50 39.50 0.67
38 II Guzik, Michał 1117 1800 KKSz Urania Krosno 3.0 27.50 35.00 -0.39
39 II Kubaszewski, Piotr 1238 1800 UKS Czternastka Warszawa 3.0 26.50 33.00 -2.39
40 II Pawłowski, Kamil 1013 1800 MKS MOS Wieliczka 2.5 29.00 37.00 0.11
41 III Michno, Mateusz 1138 1600 TS-R Hetman Konin 2.5 27.50 34.50 -2.01
42 II Lesień, Chryzostom 0 1800 AZS Poznań 2.5 22.00 27.50 0.00
43 III Mika, Adrian 0 1600 TS Kuźnia Rybnik 2.0 23.50 29.50 0.00
44 IV Dutka, Jan 0 1400 MMKS Wieniawa Leszno 1.0 23.00 30.00 0.00

 

Najmniej szczęścia mieli nasi reprezentanci w gr. C13. Choć zarówno Mikołaj Krupiński, jak i Szymon Józefczyk, walczyli naprawdę dzielnie, a ich partie pokazywały wysoką formę, to niestety zabrakło odrobiny zimnej krwi w kluczowych rundach (7/8) no i szczęścia na finiszu. Finalnie Szymek był 11 (to oznacza, że jest pierwszym rezerwowym), a Mikołaj 13.

Mc Tyt Nazwisko Imię FIDE Rank Klub Pkt. MBch. Bch. Chg
1 II Szafrański, Maciej 1495 1800 UKS Kościelec 7.0 40.50 48.50 3.25
2 II Kossowski, Paweł 1513 1800 KSz Gryf Szczecin 6.5 38.50 48.50 1.81
3 I Wieczorek, Mikołaj 1696 2000 MUKS MDK Śródm. Wrocław 6.5 36.00 46.00 -0.27
4 II+ Pisarek, Jan 1498 1900 KŚ AZS PŚ Gliwice 6.0 38.00 47.00 2.79
5 I Madajczak, Piotr 1592 2000 KSz Polonia Wrocław 6.0 37.50 47.50 0.54
6 II Ciszewski, Krzysztof 1531 1800 MUKS Stoczek 45 Białystok 6.0 36.50 46.50 1.12
7 II Łokaj, Bartłomiej 1483 1800 KSz Gryf Szczecin 6.0 35.50 44.50 1.05
8 I Wojdak, Jan 1723 2000 LKS Chrobry Gniezno 5.5 38.50 49.00 -0.96
9 I Wnęk, Filip 1816 2000 UKS GONIEC Staniątki 5.5 37.50 47.50 -2.03
10 I Wilk, Igor 1549 2000 UKS przy SP 8 Chrzanów 5.5 35.50 46.00 -0.18
11 II Józefczyk, Szymon 1554 1800 KKSz Kraków 5.5 34.50 44.50 0.64
12 II+ Kotula, Paweł 1509 1900 KS HETMAN Marklowice 5.5 34.00 43.00 0.54
13 II Krupiński, Mikołaj 1475 1800 KKSz Kraków 5.0 37.00 47.50 0.60
14 I Kietrys, Maciej 1740 2000 MLKS Ostródzianka Ostróda 5.0 35.50 45.50 -2.67
15 II+ Wieczorek, Karol 1444 1900 AKS Mikołów 5.0 35.50 45.50 1.15
16 II Kubica, Dominik 1341 1800 KSz Skoczek Czerwionka 5.0 34.00 44.00 1.93
17 I Syrkiewicz, Michał 1658 2000 UKS TSz Zieloni Zielonka 5.0 32.50 42.00 -2.29
18 II Kraśniewski, Szymon 1423 1800 UKS UZDOWO 5.0 31.50 40.00 0.19
19 II+ Olszewski, Jan 1250 1900 MDK Białystok 5.0 27.50 35.50 2.22
20 II Sidorczuk, Paweł 1572 1800 UKS Czternastka Warszawa 4.5 36.50 46.50 -1.63
21 II Malik, Maciej 1331 1800 UKS Pałac Młodzieży Katowice 4.5 32.50 42.50 0.70
22 II Możdżanowski, Filip 1506 1800 NASZACH Nowy Tomyśl 4.5 31.00 39.00 -1.65
23 II Halhoul, Adam 1545 1800 MUKS MDK Śródm. Wrocław 4.5 31.00 38.50 -2.33
24 II Kotowicz, Kamil 1333 1800 UKS Pałac Młodzieży Katowice 4.5 30.50 38.00 1.92
25 II Komisarski, Jerzy 1073 1800 K. Sz. Dwie Wieże Rzgów 4.5 29.50 38.50 2.54
26 II Góral, Jan 1411 1800 UKS ŻAGLE Warszawa 4.5 27.50 36.00 -0.25
27 II Chmiel, Paweł 1341 1800 Strzybniczanka Tarnowskie G. 4.0 34.00 42.50 0.46
28 II Jaskulski, Jan 1373 1800 UKS Czternastka Warszawa 4.0 29.50 36.50 -0.47
29 II+ Kycia, Marek 1303 1900 UKS Czternastka Warszawa 4.0 27.50 36.00 0.44
30 II+ Słoniewski, Jakub 1320 1900 VICTORIA KOMPLEXBUD 4.0 25.50 33.00 -0.70
31 II Ochalik, Filip 1258 1800 KSz SDK-Lotnik Mielec 4.0 25.50 32.50 -1.15
32 II Sidło, Szymon 1028 1800 UKS Pałac Młodzieży Katowice 4.0 25.00 31.50 2.29
33 II+ Czernecki, Andrzej 1503 1900 UKS Rodło Opole 3.5 31.50 40.50 -2.47
34 III Rzepka, Marcin 1258 1600 MKSz Rybnik 3.5 27.50 35.00 0.69
35 II Karut, Kacper 1294 1800 UKS Pałac Młodzieży Katowice 3.5 24.00 32.00 -2.07
36 II Szymańczyk, Łukasz 1275 1800 VICTORIA KOMPLEXBUD 3.5 23.00 31.00 -1.91
37 II Ullrich, Karol 1362 1800 MUKS Wieża Kórnicka Kórnik 3.0 32.00 42.00 -1.31
38 II Lesień, Tymoteusz 1166 1800 AZS Poznań 3.0 27.00 35.50 -0.05
39 II Strzoda, Szymon 1110 1800 ChTS Chorzów 2.5 24.50 32.00 -0.50
40 III Gibas, Aleksander 0 1600 MKSz DIAGONALIA Imielin 2.5 24.50 31.50 0.00
41 II Kucza, Kamil 1149 1800 KKSz Urania Krosno 2.0 23.00 32.00 -1.98

 

Na zakończenie dodajmy, że wyjazd współfinansowaliśmy w ramach środków województwa małopolskiego.Your text with dropcaps here


X