Soboty

* * * * *

HISTORIA

„Soboty z Krakowskim Klubem Szachistów” to propozycja cyklicznych turniejów, które są przeznaczone dla naszych wychowanków dopiero rozpoczynających przygodę z królewską grą. Geneza pomysłu była prosta – szukaliśmy sposobu, który przyciągnie do naszego klubu dzieci na co dzień szkolące się we współpracujących szkołach. Pozwoli na poznanie się i grę nie tylko w swoim szkolnym gronie.

Myśleliśmy, myśleliśmy i… stało się… W ostatnią sobotę września 2012 roku, pod opieką Pawła Pityńskiego i Jerzego Krupińskiego, przeprowadziliśmy pierwszy turniej, który jest dedykowany wyłącznie zawodnikom KKSz i to tylko takim, którzy mają najwyżej czwartą kategorię.

Po początkowych kłopotach z frekwencją, od stycznia 2013 roku pomysł zaskoczył. W naszym lokalu na Prądnickiej zaczęła pojawiać się coraz większa liczba dzieci. I warto podkreślić, że powoli to właśnie w tych turniejach nasza młodzież zdobywa pierwsze doświadczenia. Właśnie na sobotnich spotkaniach żyłkę rywalizacji szachowej poczuli m.in. Emilia Pawlak, Karol Armuła, Adam Nieuważny, Tymek Szwajkowski i wielu innych solidnych już dzisiaj reprezentantów Krakowskiego Klubu Szachistów.

* * * * *

RAMOWY REGULAMIN „Soboty Z KKSz-em”

Cel zawodów:

  • Upowszechnienie rywalizacji sportowej wśród najmłodszych zawodników KKSz.
  • Promocja Krakowskiego Klubu Szachistów

Organizator:

Krakowski Klub Szachistów (Kraków, ul. Prądnicka 43)

Miejsce i termin:
Cykl turniejów będzie się odbywał w okresie od września do czerwca czyli w roku szkolnym. Kolejne zawody będą odbywały się w zasadzie w każdą ostatnią sobotę w miesiąca, przy czym data kolejnego turnieju będzie zawsze zapowiadana na zakończeniu poprzedniego. Łącznie odbędzie się co najmniej dziewięć turniejów.

W każdym turnieju potwierdzenia zgłoszeń na sali gry są przyjmowane od 9.00 do 9.30. Pierwsza runda startuje ok. 9.40, a zakończenie zawodów jest przewidziane na ok. 12.00-12.30.

Udział:
W mistrzostwach mogą wziąć udział wyłącznie zawodnicy Krakowskiego Klubu Szachistów, którzy mają opłacone składki klubowe. Obowiązuje ograniczenie rankingowe – w zawodach mogą startować zawodnicy posiadający maksymalnie IV kategorię szachową (nie dotyczy osób, które grając w cyklu, w trakcie roku podwyższają swoją kategorię).

Tempo gry, opłaty, liczba uczestników, zapisy:
Turniej będzie się odbywał na dystansie 5 rund po 15’ lub 7 rund po 10′ dla każdego zawodnika. Koszt udziału w zawodach wynosi 10 zł. Zapisy odbywają się przez serwis www.chessarbiter.com, dopuszczalne są zgłoszenia mailowe (pawel@kksz.krakow.pl) oraz telefoniczne (sms na numer 501443306).

W każdym turnieju może wziąć udział maksymalnie 36 zawodników. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Informacje o turnieju podawane będą na stronie www.kksz.krakow.pl

Nagrody:
Za pierwsze trzy miejsca w każdym z turniejów cyklu przewidziane są nagrody rzeczowe. Ponadto w klasyfikacji generalnej osoby sklasyfikowane na miejscach 2-10 otrzymają nagrody rzeczowe.

Inne:

  • Uczestnicy turnieju ubezpieczają się we własnym zakresie.
  • Organizator zastrzega sobie ostateczną interpretację oraz wprowadzenie niezbędnych zmian w regulaminie.
  • Kolejność w klasyfikacji generalnej cyklu będzie obliczana wg następujących kryteriów: liczba punktów zdobytych w siedmiu najlepszych turniejach, wyższa lokata w ostatnim, finałowym turnieju.

* * * * *

CYKL 2017/2018

TURNIEJE

Sobota z KKSz-em sezon VI turniej 1Sobota z KKSz-em sezon VI turniej 2Sobota z KKSz-em VI turniej 3Sobota z KKSz-em VI turniej 4Sobota z KKSz-em VI turniej 4Sobota z KKSz-em VI turniej 5

* * * * *

CYKL 2016/2017

TURNIEJE

Sobota z KKSz-em – Sezon V turniej 1Sobota z KKSz-em – Sezon V turniej 2Sobota z KKSz-em – Sezon V turniej 3Sobota z KKSz-em – Sezon V turniej 4Sobota z KKSz-em – Sezon V turniej 5Sobota z KKSz-em – Sezon V turniej 6Sobota z KKSz-em – Sezon V turniej 7Sobota z KKSz-em – Sezon V turniej 8Sobota z KKSz-em – sezon V turniej 9Sobota z KKSz-em – sezon V turniej 10

 

PODSUMOWANIE

* * * * *

CYKL 2015/2016

Sobota z KKSZ-em IV turniej 1 Soboty z KKSz-em IV turniej 2Soboty z KKSz-em IV turniej 3Soboty z KKSz-em IV turniej 4

Soboty z KKSz-em IV turniej 5Soboty z KKSz-em IV turniej 6Sobota z KKSz-em IV turniej 7Sobota z KKSz-em IV turniej 8Sobota z KKSz-em IV turniej 9

Podsumowanie po 9 turniejach :

 

M-c Turniej imię 1 2 3 4 5 6 7 8 9 RAZEM -2tur wynik
1 Pawlak Dominik 5.00 n 4.00 4.00 3.50 4.00 4.50 4.00 4.50 33.50 3.50 30.00
2 Świderski Mateusz n 3.50 n 4.00 4.00 4.00 4.50 5.00 4.50 29.50 0.00 29.50
3 Marzec Tymon n n 4.00 4.00 3.00 4.50 4.50 4.00 4.00 28.00 0.00 28.00
3 Trześniowski Marceli n 4.00 4.00 5.00 3.50 3.50 4.00 3.50 4.00 31.50 3.50 28.00
4 Książek Stanisław n n 4.00 4.00 4.00 3.50 4.00 4.00 3.00 26.50 0.00 26.50
5 Magdziarz Piotr 2.00 n 4.00 3.00 0.00 3.50 4.00 4.00 3.00 23.50 0.00 23.50
6 Wiszniewska Julia n 2.50 3.00 3.00 3.00 4.00 3.00 3.00 n 21.50 0.00 21.50
7 Zaucha Dariusz n n 3.00 2.50 2.00 3.00 4.00 3.00 3.00 20.50 0.00 20.50
7 Hosaja Filip n n 3.00 3.00 4.00 4.00 2.50 4.00 n 20.50 0.00 20.50
8 Pawlak Miłosz 2.00 n 3.00 2.00 3.00 2.50 3.00 3.00 3.00 21.50 2.00 19.50
9 Wróbel Karol 4.00 4.00 5.00 n 4.00 n n n n 17.00 0.00 17.00
10 Grządziel Filip 2.00 1.50 3.50 2.50 2.00 2.00 2.00 n n 15.50 0.00 15.50
11 Kawula Mikołaj n 2.00 2.00 n n 3.00 3.00 3.00 2.00 15.00 0.00 15.00
12 Peszkowska Emilia 4.00 3.00 4.00 3.00 n n n n n 14.00 0.00 14.00
13 Staroń Patryk n n 3.00 3.00 3.00 n n 3.00 n 12.00 0.00 12.00
14 Leski Jakub n n 3.50 4.00 n n 4.00 n n 11.50 0.00 11.50
14 Kotarba Filip n n 3.00 3.00 n 2.50 3.00 n n 11.50 0.00 11.50
15 Walczak Karol n n n n n 2.00 3.00 3.00 3.00 11.00 0.00 11.00
15 Pabis Paweł n n 3.00 n 3.00 1.00 2.00 2.00 n 11.00 0.00 11.00
16 Talar Kacper 2.00 n n n 2.00 2.50 n 2.00 2.00 10.50 0.00 10.50
16 Kędziora Piotr n 4.00 3.00 n n n 3.50 n n 10.50 0.00 10.50
17 Konieczyński Bartosz 2.00 2.00 n n n n 3.00 3.00 n 10.00 0.00 10.00
18 Pabis Maciej n n 2.50 n 2.00 1.00 2.00 1.00 n 8.50 0.00 8.50
19 Sobala Adam 2.00 n n n n n n 2.00 4.00 8.00 0.00 8.00
19 Juruś Mikołaj n n 3.00 n n 2.00 n 3.00 n 8.00 0.00 8.00
20 Piątek Szymon n n n n n n 2.00 3.00 2.50 7.50 0.00 7.50
20 Knapp Jonathan n n 2.50 2.00 n n 2.00 1.00 n 7.50 0.00 7.50
20 Kozłowski Franciszek 3.00 2.50 n n n 2.00 n n n 7.50 0.00 7.50
21 Więczaszek Kamil n n n n n 3.00 n 2.00 2.00 7.00 0.00 7.00
22 Bojek Dominik n n 3.50 n n n 3.00 n n 6.50 0.00 6.50
22 Mirczak Wiktoria n n n 3.00 1.50 n 2.00 n n 6.50 0.00 6.50
23 Krupa Miłosz n n n n n n n 3.00 3.00 6.00 0.00 6.00
23 Pajerski Kamil n n n n n n 3.00 3.00 n 6.00 0.00 6.00
23 Muller Wiktor n n n n n 3.00 3.00 n n 6.00 0.00 6.00
24 Więczaszek Tomasz n n n n n 2.00 n 1.50 2.00 5.50 0.00 5.50
24 Plak Weronika n n n 2.00 1.50 n n n 2.00 5.50 0.00 5.50
24 Początek Jan n n n n n n 3.00 2.50 n 5.50 0.00 5.50
24 Wąs Michał n n n n n 2.50 3.00 n n 5.50 0.00 5.50
25 Ruta-Fulger Mihaia n n n 2.00 n n 2.50 n n 4.50 0.00 4.50
25 Koper Michał n 2.50 2.00 n n n n n n 4.50 0.00 4.50
25 Buda Mateusz n 4.50 n n n n n n n 4.50 0.00 4.50
26 Tomasik Filip n n n n n n n 2.00 2.00 4.00 0.00 4.00
26 Zieleniewski Jan n n n 2.00 n n n 2.00 n 4.00 0.00 4.00
26 Loda Maksymilian n n n 2.00 n n 2.00 n n 4.00 0.00 4.00
26 Wypych Hubert n n n 2.00 n 2.00 n n n 4.00 0.00 4.00
26 Peszkowski Artur n 2.00 2.00 n n n n n n 4.00 0.00 4.00
26 Chmiel Jerzy 2.00 2.00 n n n n n n n 4.00 0.00 4.00
27 Petryniak Karol n n n n n n 2.00 1.50 n 3.50 0.00 3.50
27 Słowikowski Krzysztof n n 3.50 n n n n n n 3.50 0.00 3.50
28 Wołkowski Tadeusz n n n n n n n 2.00 1.00 3.00 0.00 3.00
28 Mouzaoui Nordin n n n n n n 1.00 1.00 1.00 3.00 0.00 3.00
28 Zieleniewski Stanisław n n n 1.00 n n n 2.00 n 3.00 0.00 3.00
28 Tynel Jakub n n n n n n 3.00 n n 3.00 0.00 3.00
28 Łobaziewicz Beata n n n n n 1.00 2.00 n n 3.00 0.00 3.00
28 Bigaj Tomasz n n 1.50 n n n 1.50 n n 3.00 0.00 3.00
28 Laskowski Wojciech n n n n n 3.00 n n n 3.00 0.00 3.00
28 Bogacz Szymon n n n 1.00 2.00 n n n n 3.00 0.00 3.00
28 Duszyk Adam n n n 3.00 n n n n n 3.00 0.00 3.00
28 Iwaniec Mateusz n n n 3.00 n n n n n 3.00 0.00 3.00
28 Cholawa Jakub n n 3.00 n n n n n n 3.00 0.00 3.00
28 Gizella Dawid n n 3.00 n n n n n n 3.00 0.00 3.00
28 Kotlinowski Jan n n 3.00 n n n n n n 3.00 0.00 3.00
28 Kownacki Stanisław n n 3.00 n n n n n n 3.00 0.00 3.00
28 Sierant Michał n 3.00 n n n n n n n 3.00 0.00 3.00
28 Blacha Paweł 3.00 n n n n n n n n 3.00 0.00 3.00
29 Suberlak Jan n n 2.50 n n n n n n 2.50 0.00 2.50
29 Wołoszyn Szymon n n 2.50 n n n n n n 2.50 0.00 2.50
29 Chmiel Grzegorz n 2.50 n n n n n n n 2.50 0.00 2.50
29 Świętkowski Michał n 2.50 n n n n n n n 2.50 0.00 2.50
30 Pezda Maksymilian n n n n n n n n 2.00 2.00 0.00 2.00
30 Podolski Grzegorz n n n n n n n 2.00 n 2.00 0.00 2.00
30 Duraczyński Jan n n n n n n 2.00 n n 2.00 0.00 2.00
30 Kurzak Adam n n n n n n 2.00 n n 2.00 0.00 2.00
30 Salamon Michał n n n n n 2.00 n n n 2.00 0.00 2.00
30 Lasa Cyprian n n n n 2.00 n n n n 2.00 0.00 2.00
30 Iwaniec Filip n n n 2.00 n n n n n 2.00 0.00 2.00
30 Bojarczyk Mateusz n n 2.00 n n n n n n 2.00 0.00 2.00
30 Ciborowska Łucja n n 2.00 n n n n n n 2.00 0.00 2.00
30 Kopyt Bartosz n n 2.00 n n n n n n 2.00 0.00 2.00
30 Łysiak Alicja n n 2.00 n n n n n n 2.00 0.00 2.00
30 Otwinowski Kacper n n 2.00 n n n n n n 2.00 0.00 2.00
30 Starnowski Wojciech n n 2.00 n n n n n n 2.00 0.00 2.00
30 Zyblikiewicz-Słowik Jakub n n 2.00 n n n n n n 2.00 0.00 2.00
30 Grządziel Michał 2.00 n n n n n n n n 2.00 0.00 2.00
31 Pezda Karol n n n n n n n n 1.50 1.50 0.00 1.50
31 Chrześciewski Wojciech n n n n n n 0.50 1.00 n 1.50 0.00 1.50
31 Butscher Jan n n n n n n 1.50 n n 1.50 0.00 1.50
31 Karcz Oliwier n n n 1.50 n n n n n 1.50 0.00 1.50
31 Stanecki Roman n n n 1.50 n n n n n 1.50 0.00 1.50
31 Brajczewski Marceli n n 1.50 n n n n n n 1.50 0.00 1.50
31 Kurzak Lidia n n 1.50 n n n n n n 1.50 0.00 1.50
31 Mizera Sebastian n n 1.50 n n n n n n 1.50 0.00 1.50
31 Światek Sergiusz n n 1.50 n n n n n n 1.50 0.00 1.50
32 Chrzęściewski Wojciech n n n n n n n n 1.00 1.00 0.00 1.00
32 Wójtowicz Roksana n n n n n n n 1.00 n 1.00 0.00 1.00
32 Gębuś Mateusz n n n n 1.00 n n n n 1.00 0.00 1.00
32 Ganiewski Dariusz n n n n n n 1.00 n n 1.00 0.00 1.00
32 Łakomy Maksymilian n n n n n n 1.00 n n 1.00 0.00 1.00
32 Szczybark Kamil n n n n n n 1.00 n n 1.00 0.00 1.00
32 Szymański Emil n n n n n n 1.00 n n 1.00 0.00 1.00
32 Wójcicki Julian n n n n n n 1.00 n n 1.00 0.00 1.00
32 Salamon Gabriel n n n n n 1.00 n n n 1.00 0.00 1.00
32 Sternalski Kacper n n n n n 1.00 n n n 1.00 0.00 1.00
32 Kajm Karol n n n n 1.00 n n n n 1.00 0.00 1.00
32 Cichocki Jan n n n 1.00 n n n n n 1.00 0.00 1.00
32 Ostrowski Michał n n n 1.00 n n n n n 1.00 0.00 1.00
32 Zieleniewski Jan n n n 1.00 n n n n n 1.00 0.00 1.00
32 Bednarski Antoni n n 1.00 n n n n n n 1.00 0.00 1.00
32 Garba Mikołaj n n 1.00 n n n n n n 1.00 0.00 1.00
32 Kosmala Marceli n n 1.00 n n n n n n 1.00 0.00 1.00
32 Kycia Miłosz n n 1.00 n n n n n n 1.00 0.00 1.00
32 Strzebońska Gabriela n n 1.00 n n n n n n 1.00 0.00 1.00
32 Kuc-dzierżawska Julia n 1.00 n n n n n n n 1.00 0.00 1.00
32 Kuc-dzierżawski Kuba n 1.00 n n n n n n n 1.00 0.00 1.00
33 Antosiewicz Michał n n n n n n 0.50 n n 0.50 0.00 0.50
33 Smoleń Eric n n 0.50 n n n n n n 0.50 0.00 0.50

 

 

WYNIKI CYKLU 2014/2015

Turniej 1 Turniej 2 Turniej 3

Turniej 4 Turniej 5 Turniej 6

Turniej 7 Turniej 8 Turniej 9

Podsumowanie po 9 turniejach sezonu 2014/2015:

lp. imię i nazwisko turnieje Suma suma z 7
  I II III IV V VI VII VIII IX    
1 Józefczyk, Szymon 4,00 4,50 3,50 4,50 4,00 4,00 5,00 4,00 4,00 37,50 30,00
2 Wiszniewski, Szymon 3,00 4,00 4,50 3,00 4,00 4,00 4,00 4,00 30,50 27,50
3 Wolak, Maciej 4,00 3,00 4,50 3,50 4,00 3,50 22,50 22,50
4 Pawlak, Dominik 2,00 3,00 3,00 4,00 5,00 3,50 3,00 23,50 21,50
5 Ustrzycki, Antoni 4,50 4,00 5,00 4,00 4,00 21,50 21,50
6 Marzec, Tymon 3,00 4,00 3,00 3,00 3,00 3,00 19,00 19,00
7 Surma, Krzysztof 2,00 3,00 1,50 3,00 2,00 4,00 2,00 17,50 17,50
8 Wiszniewska, Julia 2,00 2,00 3,00 2,00 3,00 2,00 2,00 16,00 16,00
9 Kędziora, Piotr 3,00 3,00 2,00 3,00 3,00 14,00 14,00
10 Książek, Stanisław 2,00 3,00 3,00 3,00 3,00 14,00 14,00
11 Wołkow, Antoni 3,00 3,50 2,50 3,00 12,00 12,00
12 Kawula, Mikołaj 2,00 2,50 1,50 3,00 2,00 11,00 11,00
13 Blacha, Pawel 1,00 2,00 2,50 3,00 2,50 11,00 11,00
14 Zieliński, Michał 4,00 4,00 3,00 11,00 11,00
15 Siuta, Maja 3,00 2,00 3,00 2,00 10,00 10,00
16 Magdziarz, Piotr 2,50 1,00 2,50 3,00 9,00 9,00
17 Peszkowska, Emilia 3,00 2,00 3,00 8,00 8,00
18 Wróbel, Karol 3,00 4,50 7,50 7,50
19 Hernik, Bartosz 2,00 3,00 2,50 7,50 7,50
20 Stachura, Mikołaj 3,00 4,00 7,00 7,00
21 Więczaszek, Tomasz 2,00 3,00 2,00 7,00 7,00
22 Suberlak, Jan 3,00 2,50 1,00 6,50 6,50
23 Kłosowski, Wojciech 4,00 2,50 6,50 6,50
24 Trześniowski, Marceli 3,50 3,00 6,50 6,50
25 Pogorzelski, Tymoteusz 2,00 1,00 2,00 1,50 6,50 6,50
26 Bednarczyk, Oliwier 3,00 3,00 6,00 6,00
27 Blacha, Patryk 3,00 3,00 6,00 6,00
28 Więczaszek, Kamil 2,00 2,00 2,00 6,00 6,00
29 Jędrzejewski, Tymoteusz 2,50 3,00 5,50 5,50
30 Bochenek, Michał 5,00 5,00 5,00
31 Sieniawski, Stanisław 5,00 5,00 5,00
32 Staroń, Patryk 1,00 1,50 2,00 4,50 4,50
33 Targosz, Łukasz 2,50 2,00 4,50 4,50
34 Buda, Mateusz 2,00 2,00 4,00 4,00
35 Grochot, Miłosz 2,00 2,00 4,00 4,00
36 Kotala, Mikołaj 1,00 1,00 2,00 4,00 4,00
37 Kozłowski, Franciszek 2,00 2,00 4,00 4,00
38 Morsztyn, Bartosz 1,00 2,00 1,00 4,00 4,00
39 Peszkowski, Artur 2,00 2,00 4,00 4,00
40 Połeć, Jakub 4,00 4,00 4,00
41 Pawlak, Miłosz 1,50 1,00 1,00 3,50 3,50
42 Szybiński, Maciej 1,50 2,00 3,50 3,50
43 Szopa, Emilia 3,00 3,00 3,00
44 Sierant, Michał 3,00 3,00 3,00
45 Bojek, Dominik 3,00 3,00 3,00
46 Dymek, Andrzej 3,00 3,00 3,00
47 Gądek, Kamil 3,00 3,00 3,00
48 Stanek, Tomasz 3,00 3,00 3,00
49 Sypień, Piotr 3,00 3,00 3,00
50 Wiorek, Michał 3,00 3,00 3,00
51 Duraczyński, Jan 2,00 2,00 2,00
52 Gunajew, Julia 2,00 2,00 2,00
53 Hosaja, Filip 2,00 2,00 2,00
54 Juruś, Mikołaj 2,00 2,00 2,00
55 Klecha, Szymon 2,00 2,00 2,00
56 Kołaczek, Bartłomiej 2,00 2,00 2,00
57 Kopeć, Roch 2,00 2,00 2,00
58 Kwak, Maksymilian 2,00 2,00 2,00
59 Loda, Maksymilian 2,00 2,00 2,00
60 Pogorzelski, Franciszek 2,00 2,00 2,00
61 Sarek, Konstanty 2,00 2,00 2,00
62 Skoczylas, Szymon 2,00 2,00 2,00
63 Sobala, Adam 2,00 2,00 2,00
64 Talar, Kacper 1,00 1,00 2,00 2,00
65 Zakrzewski, Kacper 2,00 2,00 2,00
66 Zawadzki, Piotr 2,00 2,00 2,00
67 Zych, Michał 2,00 2,00 2,00
68 Skoczylas, Jędrzej 1,50 1,50 1,50
69 Byrska, Monika 0,00 1,00 1,00 1,00
70 Grzadziel, Michał 1,00 1,00 1,00
71 Grządziel, Filip 1,00 1,00 1,00
72 Jeż, Oliwia 1,00 1,00 1,00
73 Opocki, Paweł 1,00 1,00 1,00
74 Ryszka, Jakub 1,00 1,00 1,00
75 Ryszka, Krzysztof 1,00 1,00 1,00
76 Senderek, Zofia 1,00 1,00 1,00
77 Suchenia, Kacper 1,00 1,00 1,00
78 Mitoraj, Stanisław 0,50 0,50 0,50
79 Półchłopek, Antoni 0,50 0,50 0,50
80 Kurek, Wiktor 0,00 0,00 0,00
81 Senderek, Stanisław 0,00 0,00 0,00

* * * * *

ARCHIWUM WYNIKÓW:

Sezon 2013/2014

Turniej 1 Turniej 2 Turniej 3 Turniej 4 Turniej 5 Turniej 6 Turniej 7  Turniej 8  Turniej 9

Cykl 2012/2013

Turniej 1 Turniej 2 Turniej 3

Turniej 4 Turniej 5 Turniej 6

Turniej 7  Turniej 8  Turniej 9 Turniej 10

'Soboty' brak komentarzy

Bądź pierwszym(ą), skomentuj post!

Podziel się z nami swoim pomysłem

(c) 2004-2016 Krakowski Klub Szachistów. Wszelkie prawa zastrzeżone.

X