Mistrzostwa KKSz

W 2002 roku w naszym klubie, po raz pierwszy w ponad stuletniej historii klubu, rozpoczęliśmy się szkolenie juniorów. Choć początki były nadzwyczaj skromne, to już po roku mieliśmy pod naszymi skrzydłami kilku utalentowanych wychowanków.

No i w takiej sytuacji trzeba było wziąć się za organizację Mistrzostw KKSz w kategorii juniorów. Pierwsze zawody odbyły się w na przełomie lutego i marca 2004 roku, a miejscem gry była sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr 12 w Krakowie. Na starcie turnieju stanęło 67 zawodniczek i zawodników z Krakowa, Małopolski i województwa świętokrzyskiego.

Pierwsze nasze mistrzostwa były szczególne z kilku powodów, w szczególności dlatego, że był to turniej, w którym normę IV kategorię wypełnił jeden z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia w Europie – zawodnik MKS MOS Wieliczka – GM Jan Krzysztof Duda.

Kolejne turnieje przynosiły kolejne rekordy frekwencji, w zawodach grali również kolejni niezwykle utalentowani juniorzy. Już po roku, na drugich mistrzostwach w 2005 roku gościliśmy 121 graczy, wśród których była m.in. wielokrotna medalistka MEJ i MŚJ: WFM Aleksandra Lach.

Rekordy frekwencji biliśmy jeszcze kilka razy, od 2016 roku dodaliśmy grupę będącą Otwartymi Mistrzostwami KKSz w kat. seniorów, a w 2017 roku w zawodach uczestniczyło aż 324 zawodniczek i zawodników z całej Polski.

* * * * *

WYNIKI MISTRZOSTW KKSz JUNIORÓW

I Mistrzostwa KKSz w kat. juniorów (28-29 lutego 2004) – 67 zaw.

gr. A – Dominik Zarębski (UMKS Żak Kielce)
gr. B – Brian Romanek (Krakowski Klub Szachistów)

II Mistrzostwa KKSz w kat. juniorów (18-19 marca 2005) – ? zaw.

gr. A – ?
gr. B – Bartosz Wach (UMKS Żak Kielce)

II Mistrzostwa KKSz w kat. juniorów (18-19 marca 2006) – ? zaw.

IV Mistrzostwa KKSz w kat. juniorów (17-18 marca 2007) – 155 zaw.

gr. A – Roman Mucha (PTSz Płock)
gr. B – Mirosław Lewicki (PUKS Karolina Tarnów)
gr. C – Aleksandra Wieczorek (KSz Silesia Racibórz)
gr. D – Jakub Patecki (PKS Jan Kraków)

VI Mistrzostwa KKSz w kat. juniorów (6-8 marca 2009) – 112 zaw.

gr. A – Damian Bednarczyk (Goniec Staniątki)
gr. B – Karol Perończyk (UKS przy SP 8 Chrzanów)
gr. C – Adrian Tomczykiewicz (PKS Jan Kraków)
gr. D – Sebastian Gołda (Krakowski Klub Szachistów)

VII Mistrzostwa KKSz w kat. juniorów (6-7 marca 2010) – ? zaw.

gr. A – Samuel Matysiak (MLKSz Myślenice)
gr. B – Michał Antos (CKiP Brzeźnica)
gr. C – Weronika Łęczek (UKS Magnus Rzezawa)
gr. D – Richard Volcko (Słowacja)
gr. E – Jakub Suder (Myślenice)

VIII Mistrzostwa KKSz w kat. juniorów (5-6 marca 2011) – 139 zaw.

gr. A – Konrad Deka (Krakowski Klub Szachistów)
gr. B – Piotr Krawczyk (CKiS Skawina)
gr. C – Krystian Knott (Zielonki)
gr. D – Arkadiusz Piwowarczyk (CKiS Skawina)
gr. E – Amelia Pyzio (MKS MOS Wieliczka)

IX Mistrzostwa KKSz w kat. juniorów (24-25 marca 2012) – 145 zaw.

gr. A – Marek Polek (Krakowski Klub Szachistów)
gr. B – Krzysztof Szczurek (Niegoszowice)
gr. C – Piotr Litwin (Krakowski Klub Szachistów)
gr. D – Jakub Adamczyk (Kraków)
gr. E – Tomasz Musiał (MDK Oświęcim)
gr. F – Martyna Wikar (UKS Hetman Koronny Trzebinia)

X Mistrzostwa KKSz w kat. juniorów (2-3 marca 2013) – 133 zaw.

gr. A – Maciej Jajte-Pachota (Krakowski Klub Szachistów)
gr. B – Mateusz Róg (Krakowski Klub Szachistów)
gr. C – Szymon Róg (Krakowski Klub Szachistów)
gr. D – Joanna Furtak (UKS Płomień Limanowa)
gr. E – Bartłomiej Turski (UKS Czarny Koń Olkusz)

XI Mistrzostwa KKSz w kat. juniorów (1-2 marca 2014) – 132 zaw.

gr. A – Mateusz Krasiński (MLKSz Myślenice)
gr. B – Roman Madej (MKS KSOS Kraków)
gr. C – Jakub Śmietana (UKS Goniec Staniątki)
gr. D – Martyna Mól (MKS MOS Wieliczka)
gr. E – Karol Armuła (Krakowski Klub Szachistów)
gr. F – Maciej Mróz (UKS „Jedynka” Tychy)

XII Mistrzostwa KKSz w kat. juniorów (2-3 marca 2015) – 155 zaw.

gr. A – Tomasz Szczepanowski (IMUKSz Debiut Ostrowiec Św.)
gr. B – Patryk Korcyl (Krakowski Klub Szachistów)
gr. C – Karol Armuła (Krakowski Klub Szachistów)
gr. D – Aleksandra Schmidt (UKS Szachownica Rabka Zdrój)
gr. E – Filip Sobala (MLKSz Myślenice)
gr. F – Joanna Bandyk (Lipnica Wielka)

XIII Mistrzostwa Krakowskiego Klubu Szachistów (5-6 marca 2016) – 181 zaw.

seniorzy: Łukasz Turlej (UKS Pałac Młodzieży Katowice)

gr. A – Karol Armuła (Krakowski Klub Szachistów)
gr. B – Miłosz Martyniak (UKS Pałac Młodzieży Katowice)
gr. C – Adam Jawień (KS Korona Kraków)
gr. D – Piotr Magdziarz (Krakowski Klub Szachistów)
gr. E – Kamil Warchoł (Akademia Szachowa Wieliczka)

XIV Mistrzostwa Krakowskiego Klubu Szachistów (11-12 marca 2017) – 324 zaw.

seniorzy: Nikodem Śleziński (LKS Strażak Zabrzeg)

gr. A – Kamil Knapik (MKS MOS Wieliczka)
gr. B – Igor Zaborski (KS Roszada Żory)
gr. C – Stella Carnecka (Słowacja)
gr. D1 – Radosław Wielgus (Kraków)
gr. D2 – Antoni Rosa (KSz Piątka Skierniewice)
gr. E – Miłosz Pawlak (Krakowski Klub Szachistów)

XIV Mistrzostwa Krakowskiego Klubu Szachistów (10-11 marca 2018) – 247 zaw.

seniorzy: Nikodem Śleziński (ChTS Chorzów)

gr. A – Kamil Knapik (MKS MOS Wieliczka)
gr. B – Jakub Leski (Krakowski Klub Szachistów)
gr. C – Maksymilian Dutkiewicz (Kraków)
gr. D – Nina Holestiakova (Słowacja)
gr. E – Jan Wolak (Krakowski Klub Szachistów)

 

 

X