Szachowy start 2015 roku


Z uroków niezwykle długiego weekendu postanowili skorzystać także i nasi szachiści. O występach w Cracovii pisaliśmy w innym miejscu dlatego teraz skoncentrujemy się na wynikach z innych aren.Naszą relację rozpoczniemy od Turnieju Noworocznego, który odbył się w dniach 3-4 stycznia w Zabrzu. W zawodach wziął udział Szymek Wiszniewski, który spisał się bardzo dobrze. Na trudnym dystansie uzyskał 4 pkt (z 7 partii) i uzyskał solidny wynik rankingowy – 1500.

W poniedziałek 5 stycznia miał miejsce kolejny Turniej Noworoczny. Tym razem odbył się on w Zabierzowie. Na starcie stanęło 6 zawodników naszego klubu. W grupie seniorów Władek Kowalewski dzielnie walczył o nagrodę w kategorii U1800. Niestety w ostatniej, decydującej partii szczęście uśmiechnęło się do przeciwnika Władka. Bywa…

W grupie juniorów rywalizowała piątka naszych graczy. Trzeba przyznać, że wszyscy spisali się na medal. Nie brakowało cennych zwycięstw z wyżej notowanymi rywalami, a czołowe stoły były wręcz oblegane przez szachistów w niebieskich koszulkach. Ostatecznie najlepszy wynik sportowy zrobił Karol Byrski, który zajął wysokie 5 miejsce. Na uwagę zasługuje wynik Szymka Wiszniewskiego, który był ósmy, a swoje 5.5 punktu zrobił na bardzo wymagającym dystansie (m.in. wygrał z dwoma II kategoriami).

We wtorek 6 stycznia – tym razem w Rybniku – rywalizowała skromna dwuosobowa reprezentacja naszego klubu. Znów byliśmy świadkami udanego występu: Szymek Wiszniewski był drugi w klasyfikacji generalnej U08, a wśród dziewcząt do lat 7 także druga była Julia Wiszniewska. Brawo!

Wyniki turniejów:

Zabrze Zabierzów (OPEN) Zabierzów (U10) Rybnik

X