Mistrzostwa Europy w szachach szybkich


W dniach 20-21 grudnia we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Europy w szachach szybkich. Nasz klub reprezentowała siódemka graczy: Katarzyna Jędrocha, Anna Marczuk, Sebastian Gołda, Patryk Korcyl, Dominik Marczuk, Krzysztof Szczurek i Jacek Wolak. Podobnie, jak w szachach błyskawicznych, liczyliśmy na ogranie oraz – oczywiście – na miłe niespodzianki w partiach z utytułowanymi graczami.

Nie sposób nie zacząć od tego, że turniej w wielkim stylu rozstrzygnął na swoją korzyść Jan Krzysztof Duda. Choć dobrze nam znany młody arcymistrz z Wieliczki nie należy do ułomków, to jego zwycięstwo było pewną niespodzianką. Pozostawienie w tyle ponad 700 zawodników (w tym prawie 200 utytułowanych), to olbrzymi sukces i wypada się tylko cieszyć, że jeszcze niedawno Janek grywał w turniejach organizowanych przez nasz klub.

Z wyników osiągniętych przez zawodników KKSz z pewnością cieszyć się będzie Dominik, który uzyskał 7 pkt i dobry wynik okrasił remisem z IM Sivukiem (2520). Swoją chwilę chwały miały dziewczęta. Ania zremisowała z WGM Jaracz (2160), a Kasia wywalczyła remisik z IM Włodarczykiem (2368). Niestety obie nasze juniorki zakończyły na minusie – zrobiły po 5 pkt.

Z perspektywy całego turnieju na największe brawa zasłużył chyba jednak Krzysiek. Duże zyski rankingowe, ładne punktowanie rywali o rankingach 1950-2100 (plusik przy godnym zestawie rywali), szóste miejsce w grupie C12 i 11 w grupie rankingowej <1800 to dowody na to, że nasz zawodnik wyjazd do Wrocławia zaliczy do niezwykle udanych..


X