Mikołajki tu i tam…

Mikołajki to okres obfitujący w turnieje przeznaczone dla najmłodszych miłośników królewskiej gry. Także i w tym roku z możliwości spędzenia mikołajek na turnieju szachowym, skorzystało wielu naszych wychowanków.

W Rabce grała piątka zawodników KKSz. Co prawda w turnieju OPEN niezbyt udany występ zaliczył Rajmund Flach, ale w młodszych grupach były już same sukcesy. W turnieju do lat 12 na podium stanęli Tymek Szwajkowski i Emilia Pawlak, którzy zajęli odpowiednio miejsca drugie i trzecie. Jeszcze lepiej było w najmłodszej grupie (U08), gdzie Maciej Wolak i Klaudia Bar zajęli dwa pierwsze miejsca.

Także dwa pierwsze miejsca zajęli zawodnicy KKSz na turnieju w Rudzie Śląskiej. Zwyciężył doświadczony Tadeusz Olkuski, ale tuż za nim finiszował 10-letni Konrad Ciborowski!

Drugie miejsca w ogóle „prześladowały” naszych graczy. Na niedzielnych zawodach w Andrychowie właśnie srebrne laury zdobyli Radek Peszkowski (gr. U15) i Karol Armuła (gr. U12). Kolejny udany występ zaliczyła także nasza młodziutka nadzieja – Emilia Peszkowska, której gra zwiastuje szybkie zdobycie kategorii szachowej.

Wielkie brawa dla wszystkich wymienionych!