V OTSz Klementowice 2014


W dniach 22-28 sierpnia w Klementowicach odbywa się piąta edycja Ogólnopolskiego Turnieju Szachowego Klementowice. W tym roku na starcie stanęło nieco ponad 70 zawodników, wśród których jest mocna, 17-osobowa ekipa naszego klubu. Choć zawody nie są silnie obsadzone, to liczymy, że nasza młodzież nabierze tutaj szachowego doświadczenia, a przy okazji odpocznie w miejscu dalekim od krakowskiego zgiełku.

Zawody były dla nas ze wszechmiar udane. Przede wszystkim nasza młodzież miała okazję nie tylko zmierzyć się z rówieśnikami z Lubelszczyzny, ale również miło spędzić wolny czas. Była więc okazja na wspólne granie na piłkarskim boisku, czy siatkarskie pojedynki z innymi uczestnikami turnieju. Niestety tym razem pogoda była niezbyt łaskawa, przede wszystkim modyfikując nasze plany na wolny dzień. Zamiast wycieczki i ogniska, musieliśmy się zadowolić turniejami szachów szybkich i błyskawicznych.

Jeśli chodzi o wyniki, to na pierwszy plan wysuwają się normy na wyższe kategorie. Ładnie zagrała Kasia Jędrocha, która dobrą wakacyjną formę wykorzystała na zrobienie dwóch plusów do jedynki i znaczne podwyższenie rankingu. Teraz mamy już I++ i tylko kilkadziesiąt punktów rankingowych dzieli Kasię od zdobycia kandydatki. Trzecie miejsce w zawodach, 100 punktów rankingowych i pokaźną nagrodę finansową zdobył Sebastian Gołda. Na słowa wyróżnienia w grupie „A” zasłużył też Piotrek Lankof, który do samego końca walczył o nagrodę finansową i normę na jedynkę…

Dużym sukcesem są „dwójki”, jakie padły naszym łupem w turnieju „B”. Na szczególne brawa zasługuje postawa Piotra Litwina, który nie dość, że spełnił swoje marzenia o podwyższeniu kategorii, to jeszcze dzielnie walczył o zwycięstwo w całym turnieju. Zakończyło się na drugim miejscu i wielkie brawa za to osiągnięcie! Obok Piotra normę na II kategorię zdobył jeszcze Patryk Korcyl, któremu pomógł udany finisz. Patryk zajął zresztą wysokie piąte miejsce, za co należą mu się dodatkowe gratulacje. Dodajmy jeszcze, że normy na wyższe kategorie uzyskali jeszcze Piotr Surma (III kategoria) i Szymek Józefczyk (IV kategoria) – brawo!

Na słowa uznania zasłużyli także nasi pozostali gracze. Choć nie odnieśli tak dużych sukcesów, to w pojedynczych partiach pokazywali próbkę swoich sporych możliwości. A doświadczenie wywiezione z Klementowic będzie kapitałem na wiele następnych turniejów.

Wyniki:

Klementowice (A) Klementowice (B)

X