Sukcesy w międzyszkolnych zmaganiach


W dniach 9-11 lutego w Olkuszu rozegrano wojewódzkie finały zmagań szkolnych. Odbyło się sześć turniejów w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

W finałach zagrało kilkunastu reprezentantów naszego klubu: Krzysztof Szczurek, Patryk Korcyl, Karol Armuła (SP), Alicja Grochot, Anna Marczuk, Julia Surpeta, Agnieszka Szpotowska, Marcin Deka, Sebastian Gołda, Piotr Jaśkowiec, Radosław Peszkowski (gimnazja) oraz Maciej Jajte-Pachota i Dominik Marczuk (szkoły ponadgimnazjalne).

W turnieju szkół podstawowych o czołowe lokaty rywalizował Krzysiek. Do ostatniej rundy wydawało się, że zwycięstwo jest w jego zasięgu. Niestety w ostatniej partii, po dramatycznej końcówce przegrał partię na czas i ostatecznie znalazł się na dobrej (ale niemedalowej) czwartej lokacie. Solidnie grali również Patryk Korcyl i Karol Armuła, którzy z 4 pkt znaleźli się odpowiednio na 15 i 18 miejscu.

Gimnazjada dziewcząt to prawdziwy popis naszych zawodniczek. Dwa pierwsze miejsca zajęły reprezentantki KKSz: Anna Marczuk i Alicja Grochot a w górnej części tabeli znalazły się jeszcze Julia Surpeta (11 miejsce, szkoda przegranej w ostatniej rundzie) i Agnieszka Szpotowska (16 miejsce).

Wśród chłopców o miejsce na podium dzielnie walczył Sebastian Gołda. I choć ostatecznie  wynikiem 5.5/7 podzielił miejsca 2-5, to niestety Bucholtz zadecydował o zajęciu przez niego piątej lokaty. W czołowej dziesiątce znalazł się jeszcze Radek Peszkowski, który zajął dziewiąte miejsce. Na dobrym 13 miejscu turniej zakończył Piotrek Jaśkowiec. Nie do końca ze swojego występu był zadowolony Marcin Deka, któremu zdecydowanie zabrakło turniejowego ogrania…

W grupie licealistów o miejsca na podium walczyli Dominik Marczuk i Maciej Jajte-Pachota. Tym razem szczęście dopisało Maćkowi, który z bardzo dobrym wynikiem 5.5/7 zajął trzecie miejsce. Dominik również grał dobrze, ale nie sprostał wielickiej koalicji (GM Jan Krzysztof Duda i Konrad Buś) i ostatecznie z wynikiem 5.0/7 zajął szóste miejsce.

Podsumowując, zawody dla naszych graczy można uznać za udane. Pomimo absencji części z nich (w walce o medale szczególnie liczyłaby się Kasia Jędrocha), w finałach zagrało aż 13 reprezentantów naszego klubu. Troje z nich zdobyło medalowe lokaty, a kolejnych kilka osób o podium się otarło. Szkoda tylko, że organizatorzy zdecydowali o zamknięciu sal i tej arcyciekawej rywalizacji nie mogli przyglądać się kibice…

Wyniki zawodów:

Igrzyska Młodzieży Szkolnej – chłopcy

Małopolska Gimnazjada – dziewczęta

Małopolska Gimnazjada – chłopcy

Małopolska Licealiada – chłopcy


X