Wiosenne puchary rozdane!


W niedzielę 12 kwietnia, przy okazji rozgrywek III ligi juniorów, odbył się okolicznościowy turniej, w którym wystąpiło 26 miłośników królewskiej gry. Skoro walczono o puchary prezesa Krakowskiego Klubu Szachistów, to na starcie nie mogło zabraknąć silnej (i licznej) grupy zawodników z naszego klubu.

Ku uciesze prezesa aż dwa z trzech ufundowanych trofeów poszły „w dobre ręce” (czyt. do szachistów KKSz). W dobrym stylu turniej wygrał Tymek Szwajkowski, który w siedmiu partiach uzyskał 6.5 punkta. Trzeba dodać, że Tymek grał pewnie i jedynie w partii z drugim na mecie Darkiem Dziewońskim (MLKSz Myślenice), miał pewne kłopoty. Mimo to nieco gorszą wieżówkę rozegrał tak, że rywal dość szybko stracił wszelkie szanse na realizację niewielkiej przewagi.

Trzeci w zawodach był kolejny gracz naszego klubu – Karol Armuła. Poza partią z Tymkiem, Karol może być z siebie zadowolony. Wydaje się, że powoli kończy się jego przypadłość remisowa, a pewność w grze z niżej notowanymi rywalami przyniosła skutek.

Jeśli chodzi o dobre wiadomości, to na tym się nie kończy. Cieszy świetna postawa dwóch nieco starszych zawodników (grali z dziką kartą): Karola Wróbla i Kamila Gądka. Karol dość aktywnie walczył o najwyższe miejsca i ostatecznie zakończył turniej na 5 pozycji, a Kamil w końcu zdobył kategorię – zgodnie z oczekiwaniami miłośników jego talentu – od razy IV. Obu panom gratulujemy!

Mówiąc o pozytywach nie można zapominać o występie Dominika Pawlaka, który po pięciu rundach miał 4 pkt. Niestety dwie ostatnie rundy nie były szczęśliwe (szczególnie szkoda szóstej partii, w której nasz gracz miał po debiucie znaczącą przewagę), ale niezależnie od finiszu występ Dominika należy uznać za zdecydowanie udany.

Wiosenny Turniej Szachowy o puchar prezesa KKSz

Poniżej galeria zdjęć wykonanych przez p. Bartka Pawlaka i p. Wojtka Armułę


X