Wyniki weekendu 17-18 października

Kolejny szachowy weekend w pełni. O sukcesach na Mistrzostwach Małopolski do lat 7 piszemy w innym miejscu (w końcu to oficjalna impreza), tutaj skoncentrujemy się na wynikach naszych graczy w turniejach okazjonalnych.

10-lecie klubu Victoria Kielce (Kielce, 17 października)

W otwartym turnieju z okazji 10-lecia założenia Victorii Kielce zagrali Karol i Wojciech Armuła. Obaj grali na podobnym poziomie, uzyskali po 7 pkt (w 13 partiach) i zajęli miejsca w górnej połówce stawki. Karolowi pozwoliło to na deser wygrać klasyfikację U10, czego serdecznie gratulujemy!

Wyniki końcowe turnieju:

10-lecie klubu Victoria Kielce

Grand Prix „Szachowa Dziesiątka” (Kraków, 17 października)

W GP SP10 wystartowała piątka naszych reprezentantów. W gr. młodszej świetnie spisała się Emilia Peszkowska, która zajęła drugie miejsce. W gr. starszej miejsca na podium (i w jego pobliżu) wypełnili gracze Krakowskiego Klubu Szachistów. Zwyciężył Adam Nieuważny 7.0/7, który wyprzedził Patryka Blachę, Michała Sieranta i Karola Wróbla (wszyscy po 5.0/7). Gratulujemy!

II Turniej Szachowy Podgórskiej Biblioteki Publicznej (Kraków, 17 października)

Wśród 22 zawodników turnieju w Podgórzu, Krakowski Klub Szachistów reprezentował Marek Żuwała. Marek zagrał dobre zawody, ale niestety cieniem na zajętej przez niego 10 lokacie stanął słaby finisz (0/2 w ostatnich partiach).