Puchar Starosty w Zabierzowie

W dniach 17-18 września w Zabierzowie walczono o Puchar Starosty Powiatowego. W trzech grupach turniejowych wzięła udział ok. setka zawodników, w tym liczna grupa zawodników naszego klubu. Jako, że był to pierwszy turniej w nowym sezonie, to z formą było jeszcze różnie. Mimo tego i tak do domów wracaliśmy bardzo zadowoleni!

W turnieju FIDE grała czwórka graczy Krakowskiego Klubu Szachistów. Zawody były silnie obsadzone, ale byliśmy widoczni. W górnej części tabeli rywalizację zakończyli Krzysiek Szczurek i Emilia Dyląg, którzy w pięciu rundach uzyskali po 3 pkt. Doświadczenie w tej grupie zbierał Szymon Józefczyk, który ostatecznie uzbierał 2 pkt, a jedyny senior – Tadeusz Olkuski – zakończył turniej z 1.5 pkt na koncie. W gr. „B” grał tylko jeden zawodnik KKSz. Kacper Przybylik dzielnie zmagał się ze starszymi rywalami i ostatecznie mógł wracać do domu zadowolony – w silnie obsadzonych zawodach uzyskał zawsze dobry wynik 50%.

Najliczniej reprezentowani byliśmy w turnieju do lat 9. Nieco niespodziewanie zawody były bardzo silnie obsadzone i z tym większą radością obserwowaliśmy dominację naszych wychowanków. O zwycięstwie zadecydowała partia 6 rundy, w której Emilia Szopa wygrała partię z Szymkiem Wiszniewskim. I choć oboje zajęli pierwsze miejsca, odpowiednio w klasyfikacji dziewcząt i chłopców, to generalkę ku zaskoczeniu części kibiców wygrała Emilia!

Na tym nie koniec sukcesów naszych graczy. Warty uwagi jest fakt, że w czołowej 10 znalazło się aż sześciu naszych graczy. Puchar za trzecie miejsce wśród chłopców otrzymał Bartek Hernik (co ciekawe Bartek o włos wyprzedził w tej klasyfikacji Macieja Wolaka, chłopcy zajęli 5 i 6 miejsce), a wśród dziewcząt trzecia była Julia Wiszniewska (w generalce ósma). Nietypowo jest chwalić wszystkich, ale ciężko przemilczeć wysokie 9 miejsce Marcelego Trześniewskiego, naprawdę dobry występ Emilii Peszkowskiej (była 13), czy wręcz kolejny sukces Filipa Tomasika, który zdobył normę na IV kategorię(!) Brawo!