Mamy czterech finalistów MPJ!

W dniach 1-8 października w Bochni odbywały się tegoroczne Mistrzostwa Makroregionu MP-PK w szachach. W zawodach wzięło udział 11 zawodniczek i zawodników naszego klubu, a gra toczyła się o wysoką stawkę – awans do przyszłorocznych Mistrzostw Polski Juniorów. Postawiony cel udało się zrealizować czworgu naszych juniorów, ale po kolei…

Mistrzostwa Makroregionu Juniorów (gr. D09)

Ogromne emocje towarzyszyły nam w obserwowaniu zmagań w grupie dziewcząt do lat 9. Od początku zawodów w ścisłej czołówce usadowiły się Klaudia Bar i Emilia Szopa. W drugiej części turnieju do koleżanek doskoczyła Julia Wiszniewska i na finiszu mieliśmy okazję przeżywać mecze derbowe. Każda trzech partii między zawodniczkami Krakowskiego Klubu Szachistów miała swoją historię. Wszystkie były niezwykle ciekawe, obfitowały w wiele zwrotów akcji, a ich wyniki niekoniecznie były najłatwiejsze do przewidzenia. Najważniejsze jednak, że wszystkie trzy dziewczęta zakończyły zawody w czołowej szóstce (Emilia była druga, Klaudia piąta, a Julia szósta) i awansowały do przyszłorocznego finału Pucharu Polski do lat 10.

MMJ – gr. D09

Mistrzostwa Makroregionu Juniorów (gr. C09)

W najmłodszej grupie chłopców grało dwóch zawodników KKSz. W gronie faworytów do wygranej był Szymon Wiszniewski, a z pewnymi nadziejami na uzyskanie awansu grał Maciej Wolak. Szymonowi udało się zagrać bardzo udany turniej i ostatecznie z wynikiem 7.5/9 zajął 2 miejsce. Nierówno grał Maciej i choć zajął wysokie 8 miejsce, to do wymarzonej czołowej szóstki jednak wcale nie było blisko.

MMJ – gr. C09

Mistrzostwa Makroregionu Juniorów (gr. C11)

Aż czterech graczy KKSz wystartowało w gr. C11. O awans do ostatniej rundy walczyła trójka z nich. Praktycznie do samego końca turnieju blisko awansu był Karol Armuła. Karol niestety jednak przegrał dwie ostatnie partie i ostatecznie zajął 6 miejsce. Swoją szansę w ostatniej rundzie mieli Szymon Józefczyk i Tymek Szwajkowski. Po udanej drugiej części turnieju, do awansu „wystarczyło” zakończyć turniej zwycięstwem – niestety nie udało się. Mimo to zajęcie miejsc w czołowej dziesiątce należy uznać za udany wynik i dobry prognostyk na przyszłość.

Cenny szkoleniowo turniej zaliczył również Kacper Przybylik. Choć jego licznik zatrzymał się na 3.5 pkt, to sam przebieg partii pokazywał duże możliwości 10-latka. Jest spora szansa, że wykorzystując rok na podnoszenie umiejętności, w przyszłorocznych zawodach będzie miał szansę włączyć się do walki o awans.

MMJ – gr. C11

Mistrzostwa Makroregionu Juniorów (gr. D13)

Mimo świetnego startu, walka o awans nie udała się Emilii Pawlak. O niepowodzeniu zadecydowała środa, kiedy nasza wychowanka przegrała dwie partie. Mimo ambitnej postawy, nie udało się dogonić czołowej czwórki i Emilia zajęła piątą lokatę.

MMJ – gr. D13

Mistrzostwa Makroregionu Juniorów (gr. C13)

Choć awansu nie udało się uzyskać Jakubowi Owocowi, to gra i uzyskany wynik świeżo upieczonego reprezentanta KKSz należy uznać za udany. Kuba posiadał daleki numer startowy, a praktycznie całe zawody spędził w środku stawki i ostatecznie uzyskał 50% wynik i zarobił na rankingu. Słowem nieźle, jak na zawodnika z młodszego rocznika…