Trzy drużyny KKSz w czołówce V ligi juniorów!


W sobotę 20 stycznia w Ośrodku Kultury i Sportu w Łęgu Tarnowskim odbyły się rozgrywki V ligi juniorów w sezonie 2018. W podtarnowskiej miejscowości wystartowało 31 drużyn, wśród których aż pięć reprezentowało Krakowski Klub Szachistów.

Choć graliśmy tylko o prestiż (z uwagi na obecność dwóch naszych drużyn w IV lidze nie walczyliśmy o awans), to apetyty na czołowe miejsca oczywiście mieliśmy ogromne. Od początku na czołowych szachownicach walczyła drużyna Krakowskiego Klubu Szachistów V w składzie: Kacper Przybylik, Marceli Trześniowski, Piotr Magdziarz i Julia Wiszniewska. Decydujący o miejscach na podium mecz z MKS MOS V Wieliczka odbył się w czwartej rundzie turnieju. Niestety rywale okazali się lepsi i ostatecznie nie oddali prowadzenia do końca zawodów, a po udanej drugiej części turnieju, nasz zespół został sklasyfikowany na drugiej lokacie (7 zwycięstw, 1 remis i 1 porażka).

Dużą pozytywną niespodziankę sprawiła nam drużyna Krakowskiego Klubu Szachistów VIII. Cały zespół w składzie: Kacper Pajerski, Wojtek Laskowski, Michał Wójcik i Wojtek Stefańczyk grał bardzo równo. Dwaj starsi z powodzeniem utrzymali czołowe szachownice, a młodsi dość regularnie punktowali rywali. Zakończyło się na pucharze za znakomitą piątą lokatę! Tylko miejsce niżej finiszował zespół Krakowskiego Klubu Szachistów VI. Po przeciętnie udanej pierwszej połowie zawodów, decydujące rundy nasza drużyna grała na czołowych szachownicach. Część strat udało się odrobić i w efekcie zespół w składzie: Dominik Pawlak, Jakub Leski, Szymon Piątek i Emilia Peszkowska zajął wysokie szóste miejsce.

W pierwszej połowie tabeli, odpowiednio na 13 i 15 miejscu, ligę ukończyły zespoły KKSz VII Kraków i KKSz IX Kraków. „Siódemka” w składzie: Andrzej Dymek, Roman Stanecki, Dariusz Zaucha i Miłosz Pawlak po dość udanych zawodach w ostatniej rundzie pechowo wpadła na głodny awansu zespół z Dobczyc i po przegranej ostatecznie spadła z czołowej dziesiątki.

Najmłodsza dziewiąta drużyna była złożona z samych debiutantów. I choć w ich przypadku chodziło przede wszystkim o zebranie doświadczeń, to zespół w składzie: Stanisław Zieleniewski, Jan Zieleniewski, Michał Wolak i Jan Wolak spisał się znakomicie i ku zaskoczeniu obserwatorów zawody zakończył z 50% wynikiem.

Dodajmy jeszcze, że gracze naszego klubu zajęli czołowe lokaty w klasyfikacjach indywidualnych na poszczególnych szachownicach. Na II szachownicy złoty medal ze znakomitym wynikiem 8.0/9 zdobył Marceli Trześniowski. Brązowy medal na tej samej „desce” przypadł Jakubowi Leskiemu, który uzbierał 7.0 pkt. Ponadto na III szachownicy brązowy medal zdobył Piotr Magdziarz (7.0/9), a Julia Wiszniewska (8.0/9) była druga na szachownicy IV.

Na zakończenie dwa słowa o otoczce. Miło było zagrać gdzie indziej niż zawsze i choćby z tego powodu wyjazd do Łęgu Tarnowskiego możemy uznać za udany (organizatorom należy podziękować za poczęstunek i za przygotowanie przestronnej sali gry, która zmieściła ponad 120 zawodników i kilkadziesiąt osób towarzyszących). My szczególnie się cieszymy z okazji do wspólnego spędzenia wolnego czasu. Dziękujemy rodzicom za nieocenioną pomoc organizacyjną, a dzieciom za wzorowe wręcz zachowanie. Bardzo się cieszymy, na takie wyjazdy – mamy nadzieję, że kolejny czeka nas już niebawem.

Kilka zdjęć z turnieju:

 


X