Mistrzostwa Makroregionu Młodzików (i nie tylko…)


Od czwartku do niedzieli w Niepołomicach, Staniątkach i Podłężu odbywał się cykl silnie i licznie obsadzonych imprez. Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze, ale po kolei…

W najważniejszej imprezie – Mistrzostwach Makroregionu Młodzików – wystartowała liczna reprezentacja naszych najmłodszych graczy. W grupie dziewcząt klasą dla siebie była Joanna Bandyk, która z wynikiem 100% (9.0 z 9!!) zdominowała rywalizację w grupie dziewcząt i z łatwością wygrała zawody. Bardzo dobrze zagrał również Maciej Wolak, który z bardzo dobrym rezultatem 6.5/9 wśród chłopców był czwarty.Co bardzo ważne, oboje zapunktowali w klasyfikacji klubowej MSiT i zdobyli łącznie 4 pkt. Niestety pech dosięgnął zarówno Julię Wiszniewską, jak i Jakuba Leskiego, którzy zgodnie zajęli 13 miejsca i solidarnie do grupy nagrodzonych zabrakło im bardzo niewiele.
Bardzo się cieszymy, że dobrze spisali się pozostali nasi zawodnicy. Naprawdę nieźle grał Piotrek Magdziarz, który długo grał w czołówce i ostatecznie z wynikiem 5.0/9 zajął wysoką 18 lokatę. Bardzo zadowoleni możemy być też z naszych debiutantów. Połowę punktów na dobrym dystansie zrobił coraz odważniej grający Szymek Piątek. Swoje punkty zdobyli również Miłosz Pawlak, Jan Zieleniewski i Stanisław Zieleniewski, którzy powoli przyzwyczajają się do rywalizacji na wysokim poziomie. Już niedługo będziemy mieli z nich pociechę!
W odbywającym się równolegle turnieju FIDE wystartowała liczna grupa naszych juniorów. Korzystając z okazji, nasza młodzież zdobywała doświadczenie w grze z rutynowanymi rywalami. Świetnie spisał się Jakub Owoc, który z wynikiem 6.0/9 zajął znakomitą szóstą lokatę. I choć nie chcemy wyróżniać poszczególnych osób (bo o każdym można by było napisać kilka miłych słów), to dodamy jeszcze, że najlepszą kobietą w turnieju okazała się Julia Surpeta, która zajęła – ulubione przez nas w Niepołomicach – 13 miejsce 🙂
W turnieju dla IV i III kategorii kolejną próbę walki o normę na II kategorię podjęli Tymon Marzec i Dominik Pawlak. I choć chłopakom ostatecznie nie udało się zrealizować tego celu, to do domów mieli prawo wracać zadowoleni. Tymon z wynikiem 6.0/7 wygrał rywalizację, a Dominik z wynikiem 4.5/7 był czwarty!
W czwartek rywalizowali najmłodsi. W bardzo licznie obsadzonych zawodach dla pierwszoklasistów, bardzo dobrze spisywał się Michał Wolak, który walcząc o medal niestety przegrał ostatnią partię i ostatecznie zajął wciąż bardzo wysokie 11 miejsce.
Serwisy internetowe zawodów:
Poniżej zdjęcia z imprezy:

X