Puchar Polski do lat 10 – wyniki


Od 25 lutego do 4 marca w Chrustach odbywały się zawody najlepszych w kraju dziesięciolatków. W tym gronie znalazła się trójka reprezentantów naszego klubu: Joanna Bandyk, Julia Wiszniewska i Maciej Wolak. Nasi zawodnicy grali bardzo ambitnie, starając się jak najlepiej zaprezentować w doborowym towarzystwie.

Ostatecznie wróciliśmy do domów w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku. Trzeba mieć świadomość, że w tym wieku wyniki wcale nie są najważniejsze, a umiejętności są tylko jednym z czynników, które mają wpływ na rozgrywane partie. I choć ostatecznie nie udało się naszym graczom osiągnąć spektakularnych sukcesów, to należą im się wielkie podziękowania za trud włożony w każdą partię i godne reprezentowanie najstarszego w Polsce klubu.

Jeśli chodzi o statystykę. Dziewczęta grały w górnej połowie tabeli i ostatecznie zakończyły zawody z jednym plusikiem (tj. uzyskały 5 pkt). Ostatecznie Asia Bandyk zajęła 22 miejsce, a Julka Wiszniewska była 26. Ambitnie grał również Maciej Wolak, który z wynikiem 4.0/9 zajął 48 lokatę.

Wyniki końcowe turnieju:

Wyniki dziewcząt
Mc Nazwisko, Imię FIDE PZSz Klub PKT SBuch Buch
1 I SZCZOTKA, Klara 1341 1800 MUKS Stoczek 45 Białystok 8.5 41.00 52.50
2 CM ŚMIETAŃSKA, Wiktoria 1448 2200 KSz Polonia Wrocław 8.0 39.50 51.50
3 II KULCZYCKA, Zofia 1196 1600 MUKS MDK Śródmieście Wrocław 6.5 40.50 52.50
4 II BANASIAK, Adrianna 0 1600 UKS Jedynka Bełchatów 6.5 40.00 52.50
5 I SALAMON, Julia 1041 1800 KSz Polonia Wrocław 6.5 38.00 49.00
6 II+ NATOLI, Alessia 1290 1700 MKS KSOS Kraków 6.5 32.50 42.00
7 I PIETRYK, Joanna 1194 1800 UKS SP3 w Bogatyni 6.0 40.50 52.00
8 II+ GASZKA, Zuzanna 1201 1700 MKSz Rybnik 6.0 35.00 45.50
9 II+ FILIPIAK, Magdalena 1175 1700 UKS Trzydziestka Olsztyn 6.0 35.00 45.00
10 II NIECKARZ, Maja 1115 1600 SSz Olimpia Goleszów 6.0 34.50 44.50
11 II PRĘDKIEWICZ, Paulina 1076 1600 MGLKS Parnas Oława 6.0 33.00 42.50
12 II+ ŚLIWICKA, Weronika 1021 1700 UKS OPP Toruń 6.0 33.00 42.50
13 II PAŁEJKO, Gabriela 1093 1600 KSz. Hańcza Suwałki 6.0 30.50 41.50
14 II+ JAROS, Emilia 1041 1700 KSz Skoczek Czerwionka-Leszczyny 5.5 40.50 52.00
15 II ŚLUSARCZYK, Anna 0 1600 MKS MOS Wieliczka 5.5 39.50 51.00
16 II BOROWIK, Monika 1012 1600 LKSz Lublin 5.5 38.50 51.00
17 II+ DALLEMURA, Julia 1240 1700 MUKS Stoczek 45 Białystok 5.5 35.50 45.00
18 II GŁADYSZEWSKA, Kinga 1111 1600 UMKSz Jaćwież Suwałki 5.5 32.50 43.00
19 II+ ŁUPIŃSKA, Kinga 0 1700 MUKS MDK Śródmieście Wrocław 5.5 31.00 39.00
20 II PNIEWSKA, Beata 0 1600 UKKS Biała Królowa Pruszcz Gdański 5.0 40.00 50.50
21 II SEEMANN, Pola 1142 1600 MKSz Rybnik 5.0 37.50 49.50
22 II+ BANDYK, Joanna 0 1700 KKSz Kraków 5.0 37.00 47.00
23 II RYBKA, Tatiana 0 1600 UKS Giecek Radków 5.0 36.00 46.00
24 I ŁAŹNIEWSKA, Zofia 1255 1800 AZS Poznań 5.0 35.50 46.00
25 II+ KICIŃSKA, Anna 0 1700 UKS Szachowa Dwójka Grodzisk Maz. 5.0 33.50 41.00
26 II WISZNIEWSKA, Julia 1094 1600 KKSz Kraków 5.0 33.00 42.50
27 II SPRZĘCZKA, Emilia 0 1600 UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski 5.0 31.00 39.50
28 II DZIERZGOWSKA, Jagoda 0 1600 KSz Polonia Warszawa 5.0 30.50 41.50
29 II STANKIEWICZ, Zofia 0 1600 KSSSN Ursynów Warszawa 5.0 30.50 38.50
30 II BOĆWIŃSKA, Wiktoria 0 1600 UKS GONIEC Staniątki 5.0 29.50 38.00
31 III PRAWUCKA, Zofia 0 1400 KS KORONA Zakrzewo 5.0 26.50 34.50
32 III LEWICKA, Joanna 0 1400 ASSz Lipno Stęszew 5.0 24.50 31.00
33 II ŚWIDERSKA, Jagoda 0 1600 UKS Kościelec 4.5 36.00 43.00
34 II MOŚCICKA, Alicja 0 1600 KS LAURA Chylice 4.5 30.50 39.50
35 II WOJS, Alicja 1095 1600 UKS BASZTA Wodzisław Śląski 4.5 28.50 37.50
36 II+ SEMERADT, Michalina 1060 1700 UKS Jedynka Bełchatów 4.5 27.50 36.00
37 II MIERZYŃSKA, Blanka 0 1600 UKS ZSO Włoszakowice 4.5 26.00 32.50
38 III ARABAS, Hanna 0 1400 GKSz Solny Grzybowo 4.0 36.50 46.00
39 I CZARNIECKA, Anna 1100 1800 KSz. Hańcza Suwałki 4.0 35.00 45.00
40 II CHISZKO, Wiktoria 0 1600 MUKS Stoczek 45 Białystok 4.0 33.00 42.50
41 II+ NAJDECKA, Laura 0 1700 KSz Polonia Wrocław 4.0 31.50 40.00
42 II LAJDAMIK, Kinga 0 1600 KSz Skoczek Czerwionka-Leszczyny 4.0 31.00 38.50
43 II MYRMUS, Karolina 1093 1600 SSz Olimpia Goleszów 4.0 30.50 39.50
44 II KARNASIEWICZ, Emilia 0 1600 KSz SDK-Lotnik Mielec 4.0 30.00 40.50
45 II PASTUSZKA, Aleksandra 1069 1600 KS AZS Wratislavia 4.0 30.00 38.50
46 II+ ŁASZCZUK, Marcelina 0 1700 UKS Gambit – Wesoła 4.0 26.50 35.00
47 III ZAPAŁOWSKA, Wiktoria 0 1400 MLKS Ostródzianka Ostróda 4.0 24.00 30.50
48 II MARCZYK, Kinga 1053 1600 UKS Pijarski KS 3.5 36.00 47.00
49 II CICHOŃ, Julia 0 1600 AKS Mikołów 3.5 34.50 42.50
50 II KLIMKO, Natasza 0 1600 LKS Chrobry Gniezno 3.5 31.50 40.00
51 II BRELIŃSKA, Marcelina 0 1600 ŻTMS Baszta Żnin 3.5 31.00 40.50
52 III GRUDZIEŃ, Maria 0 1400 IMUKSz Debiut Ostrowiec Świętokrzyski 3.5 30.00 37.50
53 II ŁOSIŃSKA, Agata 0 1600 UKS MDK Nr 5 Bydgoszcz 3.5 29.50 35.50
54 II MONIUSZKO, Paulina 0 1600 MUKS Stoczek 45 Białystok 3.5 27.50 39.00
55 III KONKOL, Sandra 0 1400 UKS MDK GDYNIA 3.5 25.50 33.00
56 III DZIODKO, Wiktoria 0 1400 KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 3.5 24.50 31.50
57 III CHRUSZCZ, Monika 0 1400 SSz Olimpia Goleszów 3.5 20.00 26.50
58 II MAKAREC, Anna 0 1600 MUKS Stoczek 45 Białystok 3.0 30.00 39.00
59 III MANSZ, Martyna 0 1400 KKSz Urania Krosno 3.0 29.00 37.00
60 III CZARKOWSKA, Dalia 0 1400 UKS Czternastka Warszawa 3.0 29.00 36.50
61 II NURKIEWICZ, Anna 1161 1600 UKS Łady Raszyn 3.0 26.00 31.50
62 III PYRC, Helena 0 1400 KSz Skoczek Czerwionka-Leszczyny 3.0 24.00 30.50
63 II WITTYCH, Julia 0 1600 Klub Szachowy Hetman Koszalin 2.5 25.00 33.50
64 III KONKOL, Nadia 0 1400 MKSz Rybnik 2.5 25.00 31.00
65 IV NAJDECKA, Amanda 0 1250 KSz Polonia Wrocław 2.0 24.50 30.00
66 III GIBALSKA, Julia 0 1400 LUKKS Kielce 2.0 22.00 28.50
67 III MONIUSZKO, Aleksandra 0 1400 MUKS Stoczek 45 Białystok 1.0 25.00 32.00
68 V TROJANOWSKA, Natalia 0 1100 LUKKS Miedziana Góra 1.0 22.00 27.00
Wyniki w gr. chłopców
Mc Nazwisko, Imię FIDE PZSz Klub PKT MBuch Buch
1 II+ SEEMANN, Jakub 1627 1900 MKSz Rybnik 7.5 42.50 53.00
2 II+ MUSIAŁ, Igor 1399 1900 MCKiS Jaworzno 7.0 40.50 52.50
3 CM GROT, Błażej 1418 2200 KSz Polonia Wrocław 7.0 37.50 49.50
4 CM WARCHOŁ, Kamil 1431 2200 Akademia Szachowa Gliwice 6.5 38.50 51.00
5 II MULAWA, Cyprian 1191 1800 MAZSzach w Warszawie 6.5 38.50 48.50
6 I WIERZBICKI, Dawid 1419 2000 SzSON ZAGŁĘBIE Dąbrowa Górnicza 6.0 40.50 51.50
7 II+ BOROWIK, Wojciech 1527 1900 LKSz Lublin 6.0 39.00 49.50
8 II BARTODZIEJ, Bartosz 1468 1800 KSz Polonia Warszawa 6.0 38.50 50.00
9 I WIELGUS, Wojciech 1517 2000 Akademia Szachowa Gliwice 6.0 35.50 45.00
10 II+ KARP, Kacper 1287 1900 KSz Jelonka Jelenia Góra 6.0 35.00 45.50
11 II BASZCZYŃSKI, Gabriel 1299 1800 KSz ORŁY Pleszew 6.0 34.50 44.00
12 II SKRZYPIŃSKI, Jan 1194 1800 POLONIA Środa Wlkp. 6.0 33.50 41.00
13 II PTASZYŃSKI, Szymon 1312 1800 MUKS Stoczek 45 Białystok 6.0 33.00 43.00
14 II KRAWCZYK, Flawian 1580 1800 SSz Strzybniczanka Tarnowskie Góry 6.0 33.00 42.50
15 II GRZEBIENIOWSKI, Michał 1194 1800 UKS SZACH-MAT Przemków 5.5 42.00 53.50
16 II+ KLIM, Filip 1232 1900 KSz Polonia Warszawa 5.5 37.00 48.50
17 II ADAMALA, Jacek 1310 1800 KS LogIN Skierniewice 5.5 36.00 47.00
18 II ZIĘBA, Hubert 1331 1800 KSz SDK-Lotnik Mielec 5.5 34.00 44.50
19 II KRÓL, Jan 1310 1800 MUKS Stoczek 45 Białystok 5.5 32.50 41.50
20 II PEŁKA, Maciej 1227 1800 KSz HETMAN Katowice 5.5 32.00 42.50
21 II WOJTACHA, Krzysztof 1150 1800 KSz Jagiellonia Białystok 5.5 28.50 36.00
22 II MUSIN, Paweł 1151 1800 ŻKSz Żary 5.0 40.00 51.50
23 II SOWIŃSKI, Paweł 1142 1800 UKS SP 1 Brzozów 5.0 38.50 48.50
24 II SKOWRON, Dawid 1205 1800 UKS Czternastka Warszawa 5.0 34.00 44.00
25 III WILGOSZ, Szczepan 0 1600 MGLKS Parnas Oława 5.0 32.50 42.00
26 II STANIK, Szymon 1137 1800 AKS Mikołów 5.0 31.50 41.50
27 II KRAŚNIEWSKI, Maciej 1232 1800 UKS UZDOWO 5.0 30.50 40.50
28 III BOCHNIAK, Franciszek 1059 1600 Klub Szachowy Hetman Koszalin 5.0 30.00 37.50
29 II MURAWSKI, Miłosz 1068 1800 UKS MDK Nr 5 Bydgoszcz 4.5 36.50 46.50
30 II JAWORSKI, Tymon 1403 1800 KSz Polonia Wrocław 4.5 36.00 47.50
31 II BARTOSZCZUK, Adam 1180 1800 UKS przy SP 8 Chrzanów 4.5 34.50 45.00
32 II ROŻEK, Michał 1196 1800 KSz Skoczek Czerwionka-Leszczyny 4.5 34.50 43.50
33 II ŚNIADECKI, Oskar 1277 1800 MTS Kwidzyn 4.5 33.50 42.50
34 II SPIONKOWSKI, Fabian 1125 1800 KSz Gambit Świecie 4.5 31.00 40.50
35 II JASIULEWICZ, Dawid 1141 1800 KSz. Hańcza Suwałki 4.5 30.50 37.00
36 II NOCEK, Dominik 1150 1800 KSz Polonia Warszawa 4.5 30.00 39.00
37 II DUDA, Leon 1186 1800 KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 4.5 27.00 33.50
38 III UHRYN, Mateusz 1154 1600 MUKS MDK Śródmieście Wrocław 4.5 25.00 33.00
39 III LIŚKIEWICZ, Jakub 0 1600 UKS Gedanensis Gdańsk 4.0 34.50 44.00
40 II KOMENDECKI, Antoni 1123 1800 KSz Miedź Legnica 4.0 32.00 40.50
41 II PAWŁOWSKI, Kamil 1054 1800 MKS MOS Wieliczka 4.0 30.50 40.00
42 III STECKIEWICZ, Igor 0 1600 UKS Kościelec 4.0 30.00 39.00
43 III ADAMALA, Tomasz 1196 1600 KS LogIN Skierniewice 4.0 30.00 39.00
44 III DUDA, Szymon 1085 1600 MKS MOS Wieliczka 4.0 30.00 39.00
45 II ZMARZŁY, Wiktor 1185 1800 Akademia Szachowa Gliwice 4.0 30.00 38.50
46 III SZCZEPANIAK, Igor 0 1600 OTSz Ostrów Wielkopolski 4.0 29.00 37.50
47 III DUDEK, Jan 0 1600 KSz Piątka Skierniewice 4.0 27.00 34.00
48 II WOLAK, Maciej 1101 1800 KKSz Kraków 4.0 27.00 33.50
49 II PRZEWŁOCKI, Marcin 1173 1800 KSz Polonia Warszawa 4.0 26.50 33.50
50 II MACIEJEK, Marcel 1165 1800 MUKS Stoczek 45 Białystok 4.0 25.50 34.00
51 II OLSZEWSKI, Antoni 1061 1800 UKS TSz Zieloni Zielonka 3.5 31.00 40.00
52 II RACZEK, Krzysztof 1290 1800 KSz Polonia Wrocław 3.5 30.00 39.00
53 III PARTYKA, Wiktor 0 1600 LUKKS Kielce 3.5 29.00 38.00
54 II SZRETER, Marek 1172 1800 MUKS MDK Śródmieście Wrocław 3.5 27.00 37.00
55 II FIL, Grzegorz 1184 1800 SSz Debiut GCK Giżycko 3.5 25.00 33.00
56 III CHOMICKI, Kornel 1093 1600 MUKS Stoczek 45 Białystok 3.0 30.50 39.50
57 II JABŁOŃSKI, Dawid 0 1800 UKKS Biała Królowa Pruszcz Gdański 3.0 29.50 38.50
58 II GROBELNY, Mikołaj 1031 1800 KSz Polonia Wrocław 3.0 27.50 35.50
59 III ŚLEDZIONA, Mikołaj 0 1600 UKS Jedynka Bełchatów 3.0 27.50 35.00
60 II TARŁOWSKI, Bartosz 0 1800 IMUKSz Debiut Ostrowiec Świętokrzyski 3.0 27.50 34.00
61 III MAKUCH, Tomasz 1149 1600 LKS ORZEŁ Kozy 3.0 27.00 34.00
62 III RATAJCZAK, Marcin 1062 1600 POLONIA Środa Wlkp. 3.0 25.00 32.00
63 II ŻMUDA, Tomasz 1191 1800 Klub Szachowy Kana Tarnów 3.0 25.00 30.00
64 III GÓRAL, Antoni 1047 1600 UKS ŻAGLE Warszawa 3.0 22.00 28.50
65 III KOWALCZYK, Jakub 0 1600 KSz Piątka Skierniewice 2.5 22.50 29.50
66 II PAWICKI, Filip 1219 1800 KSz Polonia Wrocław 2.0 20.50 26.00
67 III MAJEWSKI, Radosław 0 1600 Klub Szachowy Hetman Koszalin 1.0 23.50 30.50
68 III WEBER, Dorian 0 1600 MTS Kwidzyn 1.0 22.50 28.00

X