Mistrzostwa Europy Szkół


Od 29 czerwca do 8 lipca w krakowskim hotelu Galaxy odbywały się Mistrzostwa Europy Szkół. W imprezie wzięło udział ponad 300 młodych zawodników z kilkunastu krajów Starego Kontynentu, wśród których znalazło się 19 zawodników Krakowskiego Klubu Szachistów. Zawody były dość silnie obsadzone, więc okazja do treningu była znakomita.

Nasi zawodnicy grali ze zmiennym szczęściem. Turnieju życia nie zagrał nikt, ale dość regularnie na czołowych szachownicach byliśmy obecni w grupach do lat 11. Ostatecznie najwyżej wśród zawodników naszego klubu uplasowała się Klaudia Bar, która z wynikiem 5.5/9 zajęła dobre 8 miejsce. W tej samej grupie (G11) w czołowej dziesiątce znalazła się Emilia Szopa, która ostatecznie z wynikiem 5.0/9 była dziesiąta. Również dziesiąty, ale w grupie O11, był Szymon Wiszniewski, który grał znakomicie, ale niestety trochę osłabł na finiszu…

Dzielnie walczyli również pozostali nasi gracze i mamy nadzieję, że udział turnieju o międzynarodowym zasięgu będzie dla nich motywacją do dalszej pracy nad rozwojem szachowego talentu.

Strona internetowa ME Szkół

X