W pierwszej połowie listopada br. odbyły się dwie imprezy, których uczestnicy walczyli o przepustki do przyszłorocznych MPJ. W dniach 7-13 listopada w Sielpii grali zawodnicy do lat 9 i 11, a od 14 do 21 listopada w Jastrzębiej Górze walczono w grupach do lat 13, 15 i 17.

Fantastycznie spisała się Patrycja Pająk, która była bezkonkurencyjna w gr. D09. Nasza zawodniczka wygrała wszystkie siedem partii co oznacza, że zajęła pierwsze miejsce w grupie i w konsekwencji awansowała do przyszłorocznych MPJ do lat 10! Niezbyt szczęśliwie poczynał sobie Marcin Szczepanik, który z wynikiem 5.0/9 zajął 13 miejsce i jest rezerwowym.

Nad morze pojechała piątka naszych zawodników: Julia Brańka (D13), Emilia Pawlak (D17), Szymon Wydmański (C15), Konrad Ciborowski (C17) oraz Jakub Owoc (C17). Zawody okazały się dla nas bardzo udane – trójka naszych graczy znalazła się na podium i awansowała do przyszłorocznych finałów MPJ. Fantastyczny długi finisz zaliczył Konrad, który po porażkach w dwóch pierwszych rundach, wygrał kolejnych siedem partii i zajął pierwsze miejsce w gr. C17. Na trzecim miejscu, dzięki udanej drugiej części turnieju znalazła się Emilia. Trochę mniej szczęścia miał Szymon, który walcząc o wygranie turnieju C15 i normę kandydacką, przegrał ostatnią partię i zajął trzecią lokatę.\

Brawo!

Wyniki gr. D09

Mce Tytuł Nazwisko Imię FIDE Ranking Pkt. CBch Bch. S.B. Prog.
1 II PAJĄK, Patrycja 1132 1600 7.0 24.00 27.00 27.00 28.0
2 II KICIŃSKA, Małgorzata 1059 1600 6.0 26.00 28.00 21.00 23.0
3 II PAWULSKA, Sara 0 1600 5.0 26.00 26.00 13.00 21.0
4 IV KOLENDO, Janina 0 1250 4.0 20.50 20.50 8.00 14.0
5 III HALIBOŻEK, Zofia 0 1400 3.5 27.00 29.00 9.50 14.5
6 IV WYPIÓR, Olga 0 1250 3.5 26.00 28.00 8.50 15.5
7 IV GRABOWSKA, Kinga 0 1250 3.0 26.00 26.00 6.00 12.0
8 IV BABIJ, Anna 0 1250 3.0 23.50 23.50 4.00 12.0
9 IV SEO, Erin 0 1250 3.0 22.00 22.00 5.50 11.0
10 III POPCZYŃSKA, Zuzanna 0 1400 2.0 22.00 22.00 3.00 8.0
11 IV ROMERO-SOBAS, Paula 0 1250 2.0 20.00 20.00 3.00 9.0
12 IV PAZIEWSKA, Marianna 0 1250 0.0 20.00 22.00 0.00 0.0

Wyniki gr. C09

Mce Tytuł Nazwisko Imię FIDE Rank Pkt. CBch Bch. S.B. Prog.
1 II RAJBHARATH, Harjith 1179 1800 8.5 44.00 45.00 42.00 43.0
2 II BOMBIŃSKI, Michał 1162 1800 6.5 46.50 51.00 34.50 34.5
3 III WASILKO, Szymon 1037 1600 6.5 46.00 50.00 32.75 34.0
4 III PLICNER, Filip 0 1600 6.0 46.50 50.00 31.00 31.5
5 III MAZGAJ, Bartosz 0 1600 5.5 42.50 46.00 24.50 28.5
6 III DUDEK, Bartłomiej 0 1600 5.5 36.50 38.00 22.00 19.5
7 III DZIEŁAK, Aleksander 0 1600 5.0 45.50 49.00 23.00 31.0
8 III JAMKA, Wojciech 0 1600 5.0 45.00 49.50 24.25 27.0
9 III MARCINKOWSKI, Adam 0 1600 5.0 45.00 46.50 21.25 27.5
10 III WALEWSKI, Szymon 0 1600 5.0 45.00 46.00 21.00 27.0
11 III ZAJADLAK, Miłosz 0 1600 5.0 41.50 45.00 21.75 28.0
12 II NOWATKIEWICZ, Piotr 1230 1800 5.0 41.00 44.50 20.50 24.0
13 II SZCZEPANIK, Marcin 1081 1800 5.0 37.00 38.00 17.25 23.5
14 III WASILUK, Błażej 0 1600 4.5 41.00 44.50 20.75 24.0
15 III KRYSZAK, Jakub 0 1600 4.5 38.00 41.50 17.50 22.5
16 III PAZIEWSKI, Stanisław 0 1600 4.5 38.00 39.50 15.00 20.5
17 IV RABENDA, Wojciech 0 1400 4.0 35.50 37.00 14.25 19.5
18 IV RYSZKA, Mateusz 0 1400 4.0 32.00 33.50 10.75 17.5
19 III SIEMIŃSKI, Tymoteusz 0 1600 4.0 32.00 33.00 7.50 16.0
20 III WASILEWSKI, Dawid 0 1600 3.5 31.50 32.50 8.00 16.0
21 III KARAŚ, Jan 0 1600 3.5 31.50 32.50 8.00 15.5
22 III JEDLIKOWSKI, Jan 0 1600 3.5 31.00 32.50 8.50 15.5
23 III TRZCIŃSKI, Brajan 0 1600 3.5 30.00 31.00 8.00 19.0
24 IV WŁODARSKI, Robert 0 1400 1.5 30.50 31.50 4.25 5.5
25 III BABIJ, Piotr 0 1600 1.5 28.50 29.50 1.75 6.5
26 III PAWULSKI, Robert 0 1600 1.0 34.50 36.00 1.50 8.0

grupa D13

Mce Tytuł Nazwisko Imię  FIDE Rank Pkt. CBch Bch. S.B. Prog. Chg (Ru)
1 I++ Salamon, Julia 1568 1900 7.0 43.50 47.00 36.25 39.5 -1,06
2 I Leks, Emilia 1205 1800 6.0 42.50 45.50 28.50 35.5 1,21
3 I Opałka, Marta 1142 1800 6.0 42.00 45.50 30.00 28.0 2,03
4 II Mysłowska, Zofia 1101 1600 6.0 42.00 45.00 28.25 28.5 2,28
5 II Dura, Anna 1074 1600 6.0 38.00 41.00 29.00 26.5 1,84
6 I Gładyszewska, Kinga 1269 1800 5.5 45.50 46.50 27.00 29.5 0,29
7 I Miklosz, Małgorzata 1232 1800 5.5 45.00 48.50 27.50 30.0 0,33
8 I Popczyńska, Maja 1294 1800 5.0 46.50 50.00 27.25 29.0 -0,34
9 I Kicińska, Anna 1238 1800 5.0 43.50 47.00 25.25 27.0 -0,51
10 II Walerjan, Ada 1045 1600 5.0 38.50 41.00 20.00 27.0 1,56
11 I Prędkiewicz, Paulina 1331 1800 5.0 36.50 37.50 17.50 21.0 -2,20
12 I Mansz, Martyna 1067 1800 5.0 33.50 36.00 16.00 19.0 -0,24
13 I Najdecka, Laura 1130 1800 5.0 33.50 34.50 18.00 18.5 0,40
14 I Racis, Dominika 1029 1800 4.5 39.00 40.00 15.50 23.5 1,87
15 I Feliks, Agnieszka 1145 1800 4.0 37.50 40.50 12.00 22.5 -2,04
16 II Wesołowska, Liliana 1067 1600 4.0 36.50 39.00 12.00 20.5 0,04
17 I Butkiewicz, Hanna 1090 1800 4.0 35.50 38.50 13.50 22.0 -1,06
18 II Stankiewicz, Zofia 1178 1600 4.0 34.50 35.50 15.50 18.0 -0,71
19 II Nakielna, Natalia 0 1600 4.0 33.50 34.50 10.00 18.5 (1026)
20 II Siekańska, Zofia 0 1600 3.5 34.50 35.50 6.25 17.5 (997)
21 II Dziodko, Wiktoria 0 1600 3.5 34.00 36.50 8.75 17.5 (987)
22 II Brańka, Julia 1200 1600 3.0 30.00 31.00 6.50 14.0 -1,98
23 II Olaczek, Wiktoria 1088 1600 1.5 33.00 35.00 2.00 7.0 -1,71

Wyniki gr. D17

Mce Tytuł Nazwisko Imię FIDE Rank Pkt. CBch Bch. S.B. Prog. Chg (Ru)
1 I++ Zniszczoł, Wiktoria 1498 1900 8.0 44.00 48.00 42.00 41.0 2,39
2 I+ Wojtas, Julia 1443 1900 8.0 42.50 46.00 40.75 37.5 2,77
3 I+ Pawlak, Emilia 1445 1900 6.0 42.00 43.50 24.75 28.5 0,33
4 I Szewczyk, Malwina 1409 1800 5.0 44.50 48.00 23.00 27.5 0,26
5 I Matyjasek, Michalina 1467 1800 5.0 44.00 45.50 20.75 27.0 -0,79
6 I Mytnik, Kinga 1477 1800 5.0 43.00 46.50 23.00 28.0 -0,63
7 I Bieńko, Jagoda 1332 1800 5.0 42.00 45.00 21.25 25.5 0,80
8 I++ Krzyżosiak, Anna 1461 1900 5.0 41.00 44.00 22.25 27.5 -0,51
9 I Zabłocka, Marta 1327 1800 5.0 39.00 41.50 21.50 26.0 0,75
10 I Kulpa, Karolina 1388 1800 5.0 37.00 39.50 21.00 26.5 0,14
11 I Matusik, Zuzanna 1350 1800 5.0 35.50 38.00 20.50 21.0 -0,23
12 I Bychowska, Marta 1328 1800 5.0 35.00 38.00 20.75 22.0 0,61
13 II Pacho, Maria 1279 1600 4.5 41.50 44.50 21.00 22.0 0,84
14 I Czerwińska, Oliwia 1408 1800 4.5 38.00 40.50 13.75 23.5 -1,40
15 I++ Reszka, Zofia 1338 1900 4.5 34.50 36.00 11.50 19.0 -1,13
16 II+ Drela, Monika 1272 1700 4.0 38.50 42.00 14.00 21.0 0,05
17 I Wolszczak, Natalia 1299 1800 4.0 38.00 39.50 16.00 22.5 0,04
18 II Kowalska, Julia 1197 1600 4.0 33.50 35.00 10.50 18.0 -0,41
19 I Pieczewska, Gabriela 1199 1800 3.5 33.50 36.50 10.75 18.5 -0,39
20 I Miarecka, Natalia 1308 1800 3.5 32.00 33.50 8.75 15.0 -1,75
21 II+ Rozumek, Paulina 1084 1700 3.5 31.50 33.00 6.75 16.0 0,09
22 I Rodzik, Małgorzata 1198 1800 3.0 31.50 33.00 6.75 14.5 -1,37
23 III Wrońska, Małgorzata 1001 1400 2.0 32.50 35.00 3.25 12.0 -0,46

Wyniki gr. C15

Mce Tytuł Nazwisko Imię FIDE Rank Pkt. CBch Bch. S.B. Prog. Chg (Ru)
1 I+ Wilk, Igor 1712 2100 7.0 47.00 51.00 38.25 38.0 1,40
2 I Pisarek, Jan 1583 2000 7.0 43.50 47.00 36.25 32.5 2,30
3 I Wydmański, Szymon 1735 2000 6.5 45.00 48.00 32.25 37.0 0,52
4 I Wesołek, Krzysztof 1570 2000 6.0 43.50 47.00 30.00 31.5 2,18
5 I Malinowski, Szymon 1601 2000 6.0 43.50 47.00 29.50 32.5 1,44
6 I+ Demski, Michał 1756 2100 6.0 43.00 46.00 28.00 31.0 -0,42
7 I Góral, Jan 1672 2000 6.0 38.50 41.50 26.00 27.0 -0,08
8 I Rzeńca, Jerzy 1568 2000 6.0 35.00 38.00 25.00 27.5 -0,36
9 I+ Trzebiński, Patryk 1767 2100 5.5 46.00 50.00 29.75 30.0 -1,05
10 II+ Jendrowiak, Maciej 1493 1900 5.5 44.00 45.50 23.75 29.5 1,50
11 I+ Kusiak, Mateusz 1755 2100 5.5 42.00 45.50 26.25 31.5 -0,95
12 I+ Kubik, Rafał 1718 2100 5.5 42.00 45.50 24.50 30.5 -0,71
13 II Bajer, Tomasz 1308 1800 5.5 34.00 37.00 21.25 22.5 3,14
14 I Kotowicz, Kamil 1765 2000 5.0 45.50 49.00 24.25 31.0 -1,27
15 I Ciepły, Krzysztof 1487 2000 5.0 43.50 45.50 21.50 26.5 1,91
16 I Więckowski, Michał 1698 2000 5.0 42.00 45.50 22.75 30.0 -0,01
17 I Racis, Michał 1820 2000 5.0 38.50 42.00 20.50 26.5 -2,38
18 I Szymkiewicz, Witold 1552 2000 5.0 37.50 41.00 21.25 23.5 -0,74
19 II+ Turowski, Maciej 1540 1900 5.0 36.00 39.50 19.75 21.5 -1,35
20 I Nowak, Filip 1757 2000 5.0 33.00 34.00 17.50 20.0 -2,83
21 II Dyśko, Michał 1222 1800 4.5 42.00 46.00 22.00 23.5 3,30
22 I Janusiewicz, Michał 1361 2000 4.5 42.00 45.50 20.75 23.0 2,43
23 II Gbiorczyk, Mikołaj 1487 1800 4.5 40.50 44.00 19.25 24.0 1,10
24 II Żyto, Karol 1472 1800 4.5 38.50 39.50 17.25 20.5 -0,36
25 II Choina, Jan 1485 1800 4.5 37.00 40.50 18.50 21.0 -0,27
26 I Daszkiewicz, Adrian 1564 2000 4.5 34.50 38.00 17.75 20.0 -1,35
27 I Halhoul, Adam 1777 2000 4.5 33.50 37.00 17.00 19.5 -3,56
28 II Dembicki, Karol 1380 1800 4.0 40.50 42.50 14.00 20.0 1,11
29 II Czak, Dominik 1456 1800 4.0 40.00 43.50 19.00 22.0 0,09
30 I Miler, Franciszek 1479 2000 4.0 40.00 43.50 18.00 24.0 0,11
31 II Fojcik, Kacper 1345 1800 4.0 39.00 42.50 17.50 18.0 2,02
32 II Bem, Tymoteusz 1262 1800 4.0 38.00 41.50 16.50 21.5 2,32
33 II+ Trochimczuk, Szymon 1493 1900 4.0 33.00 34.00 10.00 18.5 -2,13
34 II Rumniak, Aleksy 1204 1800 3.5 40.50 44.00 16.75 22.5 2,30
35 I Pieczulis, Hubert 1379 2000 3.5 36.00 39.00 13.25 18.0 1,11
36 II+ Klisowski, Bartosz 1392 1900 3.5 35.50 37.00 11.00 16.5 0,09
37 II+ Jankowski, Franciszek 1522 1900 3.5 34.00 37.00 12.75 20.0 -2,29
38 II Rzepka, Marcin 1336 1800 3.5 32.00 33.50 9.75 13.0 -0,81
39 II Chmura, Eryk 1343 1800 3.5 31.50 32.50 7.75 14.5 -0,65
40 II Marek, Grzegorz 1350 1800 3.5 31.00 32.00 7.50 11.5 -1,11
41 II Latacz, Grzegorz 1446 1800 3.5 29.50 30.50 9.00 14.5 -1,87
42 II Szymczyk, Antoni 1424 1800 3.0 34.50 36.00 8.00 16.5 -1,59
43 II Borowik, Karol 1455 1800 3.0 29.50 30.50 5.75 13.5 -2,23
44   Matysik, Mateusz 0 1000 2.0 27.50 28.50 2.50 9.0 (632)
45 III Witkowski, Jędrzej 0 1600 1.5 27.50 28.50 2.50 5.0 (977)
46 IV Wojnicz, Bartosz 0 1400 1.0 29.00 30.50 3.25 5.0 (1165)

Wyniki gr. C17

Mce Tytuł Nazwisko Imię FIDE Rank Pkt. CBch Bch. S.B. Prog. Chg (Ru)
1 I++ Ciborowski, Konrad Jr 1871 2100 7.0 34.00 36.50 29.00 28.0 -0,06
2 I Kietrys, Maciej 1860 2000 6.5 43.00 46.50 33.25 34.5 0,55
3 I+ Kaliszuk, Kamil 1830 2100 6.5 40.00 43.50 29.25 35.0 0,75
4 II+ Kasprzak, Łukasz 1758 1900 6.0 46.00 48.50 31.00 33.5 0,77
5 II+ Ullrich, Karol 1605 1900 6.0 44.00 48.50 32.00 29.5 3,57
6 I++ Ząbroń, Maksym 1896 2100 6.0 42.50 45.50 30.25 30.5 -1,06
7 I Józefik, Aleksander 1601 2000 6.0 42.00 45.50 25.75 30.5 3,21
8 I Strepikowski, Paweł 1841 2000 6.0 41.00 44.00 27.50 33.0 0,45
9 I Lenart, Jakub 1660 2000 6.0 41.00 42.50 26.75 29.5 1,77
10 I Haliniak, Wojciech 1827 2000 6.0 36.50 39.50 28.50 27.5 -0,17
11 I Bartłomowicz, Jakub 1842 2000 5.5 41.00 44.50 26.75 28.0 -1,69
12 I+ Kałkowski, Igor 1839 2100 5.5 40.50 44.00 25.00 31.0 -1,03
13 I+ Stachecki, Mikołaj 1899 2100 5.5 39.50 43.00 25.00 27.5 -1,54
14 II Bekier, Piotr 1293 1800 5.5 39.50 43.00 23.75 25.0 4,63
15 I+ Kitewski, Bartosz 1946 2100 5.5 39.00 42.00 23.50 23.5 -2,06
16 I Kossowski, Paweł 1761 2000 5.5 35.00 38.00 22.75 27.0 -1,30
17 I Borkowski, Szymon 1696 2000 5.0 44.00 47.50 23.25 31.0 0,20
18 II Sawicki, Wojciech 1505 1800 5.0 40.00 42.50 21.75 24.5 2,74
19 I Topoła, Rafał 1961 2000 5.0 39.50 43.00 22.00 27.5 -2,65
20 I Skrzypczyński, Kacper 1762 2000 5.0 39.50 42.50 22.50 25.0 -1,54
21 I Owoc, Jakub 1751 2000 5.0 38.50 41.50 20.50 24.0 -1,26
22 I+ Wysocki, Mateusz 1955 2100 5.0 36.00 38.50 20.25 24.5 -2,67
23 I Kraśniewski, Szymon 1821 2000 4.5 45.00 49.00 22.25 29.5 -1,75
24 I Piechota, Kamil 1752 2000 4.5 43.50 48.00 22.75 28.5 -0,47
25 II Moćko, Maciej 1527 1800 4.5 39.50 41.00 18.75 24.0 1,64
26 I Pieczulis, Błażej 1726 2000 4.5 39.00 42.00 17.75 23.0 -0,67
27 II Wolny, Dawid 1433 1800 4.5 39.00 41.50 20.00 18.5 1,91
28 II+ Zieliński, Sebastian 1579 1900 4.5 38.50 42.00 19.25 20.5 0,34
29 II Nowak, Maciej 1537 1800 4.5 38.00 40.50 17.25 20.5 1,25
30 II Chybalski, Piotr 1377 1800 4.5 35.50 38.00 15.75 20.5 3,36
31 II Wołcyrz, Jakub 1350 1800 4.5 35.00 36.50 14.50 16.5 2,28
32 II Jędrzejczak, Michał 1448 1800 4.5 34.00 36.50 15.75 21.5 2,26
33 II+ Werner, Kacper 1589 1900 4.5 34.00 36.50 12.00 17.0 -1,38
34 II Trela, Konrad 1453 1800 4.5 30.50 32.50 11.75 14.0 0,42
35 I++ Majdański, Maksymilian 1914 2100 4.0 32.00 33.50 13.00 17.0 -4,06
36 II+ Falc, Paweł 1493 1900 4.0 31.50 32.00 10.75 18.0 0,45
37 II+ Celebias, Filip 1534 1900 3.5 43.50 47.50 19.75 25.0 1,69
38 II+ Łabędź, Dawid 1542 1900 3.5 43.50 46.50 18.75 22.0 0,50
39 II Gałęziewski, Olaf 1607 1800 3.5 43.00 45.50 16.50 24.5 -0,12
40 I Dahche, Abdel-Azziz 1656 2000 3.5 39.50 40.00 11.25 21.0 -1,85
41 I Bednarczyk, Mateusz 1525 2000 3.5 38.00 40.50 13.50 17.0 0,70
42 I Wojciechowski, Franciszek 1716 2000 3.5 36.00 38.50 12.25 17.5 -2,59
43 II+ Szafrański, Maciej 1596 1900 3.5 35.00 36.50 11.00 15.0 -1,63
44 II Wleklik, Mateusz 1341 1800 3.5 32.50 33.00 7.25 12.5 0,38
45 II Komisarski, Jerzy 1258 1800 3.5 30.00 30.50 9.50 14.0 1,27
46 I Smuda, Tomasz 1529 2000 3.0 43.00 43.50 12.75 20.0 0,91
47 II Mazonik, Oliwier 1432 1800 3.0 30.50 31.00 4.75 12.5 -1,49
48 II Przybysz, Krzysztof 1133 1800 3.0 29.50 30.00 4.75 12.0 0,73
49 I Kopestyński, Michał 1604 2000 2.5 35.50 38.00 8.25 15.0 -2,76
50 II Śliwa, Krzysztof 1212 1800 2.0 32.00 32.50 1.00 8.0 -0,85
51 I Dziendziel, Mateusz 1799 2000 1.0 32.00 34.00 4.50 9.0 0,11
52 III Bujnowski, Adam 1176 1600 1.0 24.50 26.00 0.00 6.0 -2,19

 

Previous post Szachowy Turniej Niepodległości 11x11x11
Next post Soboty z KKSz-em kolejny (9) sezon.