Tegoroczne działania naszego klubu mają wspólny mianownik – obchody jubileuszu 125-lecia Krakowskiego Klubu Szachistów. Zaczęliśmy z „wysokiego C”, gdyż w ramach współpracy z Muzeum Historycznym Miasta Krakowa przygotowaliśmy trzy turnieje szachowe w ramach „Drążenia Miasta”.

Przepiękna sceneria nowoczesnego muzeum w Podziemiach Rynku, prawdopodobnie najlepszy adres w Krakowie (tj. Rynek 1), no i samo wydarzenie, które chyba jak nigdy łączyło królewską grę z królewskim miastem. Te trzy argumenty mówią w zasadzie wszystko o tym, co wydarzyło się dzisiaj kilka metrów pod płytą Rynku Głównego w Krakowie, ale pozwolimy sobie powiedzieć nieco więcej…

Już o 10:00 rozpoczęły się drużynowe zmagania wśród dwunastu szkół podstawowych z Krakowa i okolic. Grupa 48 graczy rywalizowała na dystansie 5 grup tempem 6’+4”. Ostatecznie zawody wygrała Szkoła Podstawowa nr 62 w Krakowie, która wyprzedziła zespoły SP nr 48 z Krakowa i SP w Sierczy.

Tuż po południu rozpoczął się turniej juniorów do lat 14. W imprezie wzięło udział 39 graczy, którzy rywalizowali systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund. Zawody były bardzo zacięte, w początkowej fazie zdominowane przez dziewczęta. Później do głosu doszli jednak panowie i ostatecznie to oni zajęli wszystkie miejsca na podium. Co nas bardzo cieszy, świetnie spisali się zawodnicy naszego klubu. Wygrał Łukasz Święch, który wyprzedził Karola Armułę i Jakuba Owoca. Najlepsza z dziewcząt – Klaudia Bar – znalazła się na czwartej pozycji.

Ostatnim akordem imprezy był turniej OPEN, w którym wystartowało 30 miłośników królewskiej gry. Tutaj mieliśmy okazję obserwować zmagania na dystansie 9 rund tempem 3’+2”. Podobnie, jak w przypadku turnieju juniorów, prym wiedli zawodnicy Krakowskiego Klubu Szachistów. Świetnie rozpoczął Bartłomiej Wiejaczka, który prowadził przez większą część zawodów. Niestety na finiszu nasz klubowy instruktor miał małą zadyszkę, z której skorzystał Maciej Jajte-Pachota, który ostatecznie z wynikiem 8.0/9 odebrał puchar za pierwsze miejsce w turnieju. Druga pozycja przypadła Pawłowi Brylskiemu, a na najniższym stopniu podium uplasował się Bartek.

Wyniki poszczególnych turniejów:

Turniej OPEN Turniej juniorów Turniej drużynowy SP

Poniżej zdjęcia z imprezy:

 

 

Inne zdjęciamożna obejrzeć w naszej galerii.

Comments are closed.