Czas płynie bardzo szybko. Za kilka dni mija już siódmy miesiąc, odkąd nie ma z nami Władka. Zawodnik i wieloletni działacz Krakowskiego Klubu Szachistów, kilka ostatnich lat mieszkający w Dobczycach, był osobą, której po prostu zależało i z sercem angażował się w popularyzację szachów najpierw w Krakowie, a później w Dobczycach. Nie dziwne więc, że pamięć o Władysławie trwa i na pierwszy turniej poświęcony jego pamięci, zawitało prawie 100 szachistów z całej Małopolski.

Zawody odbywały się w malowniczej scenerii zapory na Zalewie Dobczyckim, a miejscowi działacze zrobili wszystko, by szachiści czuli się znakomicie. Turniej przebiegł sprawnie, dopisywała pogoda, a prowizoryczna, lecz znakomicie zaopatrzona kawiarenka, umilała oczekiwania na kolejne partie. Turniej odbył się w trzech grupach wiekowych: OPEN, U14 i U08. Choć celem przewodnim była zbiórka mająca pozwolić na zakup płyty nagrobnej, to rywalizacja była zacięta, a wybrane partie były naprawdę bardzo ciekawe. Nasi zawodnicy grali ze zmiennym szczęściem i ostatecznie zostali sklasyfikowani blisko miejsc na podium, ale niestety uplasowali się poza czołową trójką.

Poniżej końcowe wyniki:

Mce Tytuł Nazwisko Imię FIDE Rank Klub Pkt. MBch. Bch. Chg
1 m Kyć, Jerzy R 2287 2400 TSz Skoczek Sędziszów Małopolski 7.0 24.00 34.00 1,10
2 k Słabek, Grzegorz R 2044 2200 TS Wisła Kraków 6.0 24.00 33.50 1,10
3 k++ Bednarczyk, Damian R 2114 2300 UKS Goniec Staniątki 5.0 22.00 32.00 -0,26
4 k+ Gbyl, Andrzej R 2145 2300 KKSz Kraków 5.0 22.00 32.00 -0,66
5 I++ Dziewoński, Dariusz R 1685 2100 MAT Myślenice 5.0 21.50 31.50 0,20
6 I Wydmański, Szymon R 1395 2000 KKSz Kraków 5.0 20.50 29.50 2,10
7 I Gregulski, Zbigniew R 1628 2000 KKSz Kraków 5.0 18.50 27.00 0,09
8 I Wolak, Jacek R 1955 2000 KKSz Kraków 4.5 22.50 31.50 -0,10
9 I Szlósarczyk, Hubert R 1527 2000 MKS MOS Wieliczka 4.5 21.00 28.00 0,10
10 II+ Kozłowski, Franciszek R 1499 1900 MKS MOS Wieliczka 4.5 20.50 28.50 0,57
11 I Maj, Samuel R 1496 2000 MAT Myślenice 4.5 20.00 29.50 1,06
12 I Młynek, Maksymilian R 1387 2000 KKSz Kraków 4.5 20.00 27.00 0,50
13 II Paciorek, Jan R 1274 1800 KS Cracovia 1906 4.5 19.50 26.00 2,49
14   Celak, Szymon R 1356 1000 Sucha Beskidzka 4.5 18.00 24.50 0,48
15 I Soliwoda, Zygmunt R 1612 2000 MAT Myślenice 4.0 23.50 31.00 0,07
16 III Kunach, Tomasz R 1527 1600 Kraków 4.0 21.00 29.00 -0,65
17 II Bartman, Ksawery R 1388 1800 MKS MOS Wieliczka 4.0 20.00 27.00 1,24
18 II Biel, Maciej R 1303 1800 Kraków 4.0 19.50 28.50 1,68
19 II+ Dusza, Miłosz R 1686 1900 GKSz Kornuty Gorlice 4.0 17.50 24.50 -2,36
20 III Makarewicz, Piotr R 1389 1600 Królówka 4.0 17.00 23.50 0,19
21 I Róg, Mateusz R 1516 2000 TKKF Drogowiec Kraków 4.0 16.50 23.00 -1,30
22 III Mirek, Szymon R 1109 1600 Lanckorona 4.0 16.00 23.00 2,00
23 II Rajczyk, Robert R 1309 1800 Kraków 4.0 15.50 21.50 1,00
24 I++ Szopa, Emilia R 1313 1900 KKSz Kraków 3.5 19.50 27.00 -0,26
25 II Bajer, Jakub R 1262 1800 MKS MOS Wieliczka 3.5 18.50 25.50 1,01
26 II Wełna, Mateusz R 1198 1800 MKS MOS Wieliczka 3.5 18.00 25.00 -0,26
27 I Rojek, Stanisław R 1657 2000 KS Korona Kraków 3.5 16.50 24.00 -2,89
28 I Feliks, Agnieszka R 1099 1800 UKS Goniec Staniątki 3.5 15.50 22.00 0,84
29 II+ Knapik, Kamil R 1446 1900 MKS MOS Wieliczka 3.0 19.50 26.00 -1,17
30 II Pityński, Paweł R 1446 1800 KKSz Kraków 3.0 19.00 24.50 -1,55
31 V Fornalik, Karol R 1192 1200 Krzyszkowice 3.0 17.00 23.50 0,86
32   Pająk, Paweł 0 1000 Trąbki 3.0 15.00 21.50 (1262)
33 I++ Górnisiewicz, Natalia R 1252 1900 Ognisko TKKF w Dobczycach 3.0 15.00 20.00 -0,70
34   Grabowski, Łukasz R 1260 1000 Ognisko TKKF w Dobczycach 3.0 14.50 21.50 -1,34
35 II Klimczyk, Janusz R 1520 1800 Kraków 3.0 14.50 20.00 -2,93
36 II Wydmański, Robert R 1220 1800 Kraków 3.0 13.50 19.50 -0,62
37 III Leszczyński, Łukasz 0 1600 Kraków 2.5 17.50 24.00 (1060)
38   Trzybiński, Jacek 0 1000 „Szalony Koń” Zubrzyca 2.5 16.50 23.00 (1116)
39 II Cholewa, Dorota R 1142 1600 TKKF Leskowiec -Wieża Wadowice 2.5 16.50 22.50 -0,56
40 II Bajer, Tomasz R 1119 1800 Ognisko TKKF w Dobczycach 2.5 16.00 20.50 0,25
41 V Brzoskowski, Przemysław R 1088 1200 Stojowice 2.0 16.50 21.50 0,08
42 III Maj, Grzegorz R 1045 1600 MLKSz Myślenice 2.0 15.00 21.00 -0,57
43   Pająk, Grzegorz 0 1000 Trąbki 2.0 13.50 19.00 (972)
44   Kot, Rafał 0 1000 Trąbki 2.0 11.50 16.00 (378)
45   Krzyżanowski, Dariusz 0 1000 Kraków 2.0 11.00 15.50 (418)
46 III Polewka, Józef 0 1600 MAT Myślenice 1.5 11.00 16.00 (1127)
47 III Kołodziej, Agnieszka R 1039 1400 Dobczyce 1.0 13.00 19.00 -0,83
48 III Osińska, Joanna 0 1400   0.5 11.50 16.00 (426)
49   Jamka, Jakub 0 1000 Krzyworzeka 0.0 12.50 18.50 (0)
50   Śmigla, Tomasz 0 1000 Kędzierzynka 0.0 12.50 17.00 (0)

gr U14

Mce Kat Nazwisko Imię R. FIDE Ranking Klub Pkt. MBch. Bch. Ruz
1 II Jamrozik, Maciej R 1100 1800 MAT Myślenice 5.5 22.00 31.50 1850
2 II Nowakowski, Maksymilian R 1269 1800 Ognisko TKKF w Dobczycach 5.5 22.00 30.00 1925
3 I Rusiecki, Katarzyna R 1078 1800 UKS Bakcyl Bielany 5.5 21.00 29.50 1875
4 II Spytek, Hubert R 1155 1800 Ognisko TKKF w Dobczycach 5.0 20.50 27.50 1825
5 II Wolak, Maciej R 1242 1800 KKSz Kraków 5.0 20.00 28.50 1825
6 IV Kucała, Filip 0 1400 Ognisko TKKF w Dobczycach 5.0 20.00 28.00 1800
7 II Satoła, Tomasz R 1066 1800 Ognisko TKKF w Dobczycach 4.5 21.00 29.00 1700
8 III Dziadkowiec, Szymon 0 1600 MAT Myślenice 4.0 21.50 30.00 1700
9 III Nowakowski, Adam R 1066 1600 Ognisko TKKF w Dobczycach 4.0 21.50 29.50 1700
10 III Najman, Antoni R 1045 1600 Ognisko TKKF w Dobczycach 4.0 21.50 28.50 1700
11 III Dudzik, Nikollaq 0 1600 Ognisko TKKF w Dobczycach 4.0 20.50 28.50 1575
12 II Kołodziej, Lena R 1085 1600 Ognisko TKKF w Dobczycach 4.0 18.50 26.50 1675
13 III Karaś, Stanisław 0 1600 UKS Bakcyl Bielany 4.0 17.50 24.50 1600
14 IV Trzybiński, Maciej 0 1400 „Szalony Koń” Zubrzyca 4.0 17.00 22.50 1600
15 II Górnisiewicz, Gabriela R 1046 1600 Ognisko TKKF w Dobczycach 3.0 18.50 25.50 1431
16 II Jamka, Jakub R 1023 1800 Ognisko TKKF w Dobczycach 3.0 18.50 25.00 1500
17 III Cygan, Szymon R 1024 1600 Ognisko TKKF w Dobczycach 3.0 17.50 24.00 1425
18 II Górnisiewicz, Zuzanna R 1006 1600 Ognisko TKKF w Dobczycach 3.0 17.00 24.00 1436
19   Wittich, Mikołaj 0 1000 „Szalony Koń” Zubrzyca 3.0 14.50 20.00 1293
20 III Wolak, Michał 0 1600 KKSz Kraków 3.0 14.00 20.50 1375
21 V Kot, Patryk 0 1200 UKS GONIEC Staniątki 3.0 13.00 18.00 1315
22 IV Cygan, Piotr R 1071 1400 Ognisko TKKF w Dobczycach 3.0 12.00 17.50 1331
23 III Tracz, Krzysztof 0 1600 Ognisko TKKF w Dobczycach 2.5 15.00 21.00 1381
24 IV Kowalik, Jan 0 1400 MAT Myślenice 2.0 15.00 22.00 1257
25 V Florek, Michał 0 1200 UKS „Andrusy” w Lipniku 2.0 12.50 17.50 1150
26 IV Kowalik, Amelia 0 1250 MAT Myślenice 2.0 12.00 16.50 1150
27   Wiesek, Rafał 0 1000   1.5 12.50 17.00 1057

U08

Mce Kat Nazwisko Imię R. FIDE Rank Klub Pkt. MBch. Bch. Ruz
1 III Jamka, Wojciech R 1067 1600 Ognisko TKKF w Dobczycach 6.0 21.00 29.00 1650
2 IV Pałka, Kacper R 1142 1400 UKS GONIEC Staniątki 5.5 21.50 31.00 1625
3 IV Topór, Krzysztof 0 1400 MKS MOS Wieliczka 5.0 21.50 29.50 1531
4 III Karaś, Jan 0 1600 UKS Bakcyl Bielany 4.5 21.50 29.00 1481
5 IV Leszczyński, Jakub 0 1400 KKSz Kraków 4.0 22.50 30.00 1406
6 V Kuras, Adrian 0 1200 Ognisko TKKF w Dobczycach 4.0 18.50 26.50 1275
7 III Kołodziej, Maja 0 1400 Ognisko TKKF w Dobczycach 4.0 17.00 24.00 1275
8   Najman, Wojciech 0 1000 Ognisko TKKF Dobczyce 4.0 13.50 19.00 1156
9 IV Piwowarski, Piotr 0 1400 Ognisko TKKF w Dobczycach 3.5 20.00 28.00 1331
10 IV Kot, Justyna 0 1250 UKS GONIEC Staniątki 3.5 18.50 25.50 1281
11 V Leszczyński, Maciej 0 1200 KKSz Kraków 3.0 15.00 22.50 1122
12   Świdurski, Antoni 0 1000 SP nr 1 w Dobczycach 2.5 13.00 18.50 975
13   Gawor, Konrad 0 1000 SP nr 1 w Dobczycach 2.0 15.00 21.50 942
14   Więsek, Aleksander 0 1000 MAT Myślenice 2.0 15.00 20.50 1006
15   Spytek, Filip 0 1000 Dobczyce 2.0 13.00 18.50 857
16   Świerszcz, Tomasz 0 1000 UKS „Andrusy” Lipnik 0.5 12.50 19.00 840

A oto kilka zdjęć z imprezy :

 

X