Gramy w Pucharze Krakowa Dzieci i Młodzieży


W dniach 21-22 marca, w salach Hotelu Europejskiego, odbywają się zawody o Puchar Krakowa Dzieci i Młodzieży. W imprezie bierze udział niemal setka młodych szachistów z Krakowa i okolic. Oczywiście na starcie nie mogło zabraknąć licznej, kilkunastoosobowej reprezentacji Krakowskiego Klubu Szachistów.

W sobotę rywalizację zakończyły dwie najmłodsze grupy: do lat 8 i do lat 10. Wśród ośmiolatków świetnie spisały się nasze dziewczęta. Po bardzo dobrym turnieju na nagrodzonej dziewiątej pozycji z wynikiem 5.0/7 i dobrym rankingiem uzyskanym znalazła się Emilia Peszkowska.

Świetnie zagrała rozpoczynająca turniejową przygodę Maja Siuta, która uzyskała 4 pkt, a przede wszystkim wypełniła normę na IV kategorię. Co ciekawe Maja w ostatniej partii rozgrywała z Emilią derbowy pojedynek. Na razie silniejsza okazała się bardziej rutynowana koleżanka.

Na brawa zasłużył również Mikołaj Kawula, który uzyskał normę na V kategorię. Gratulujemy!

Ciekawie toczyła się rywalizacja w grupie dziesięciolatków. Niestety naszym  najbardziej doświadczonym zawodnikom zabrakło trochę szczęścia. Najwyżej uplasował się Szymon Józefczyk, który zakończył turniej na dzielonym 2-5 miejscu – pechowy Bucholtz zadecydował jednak, że Szymek znalazł się poza podium, na czwartym miejscu.

Nieudany turniej zaliczył Karol Armuła, który nie był w stanie odczarować Hotelu Europejskiego. Zajęte przez niego dziewiąte miejsce nie oddaje ani potencjały Karola, a nawet jakości jego gry w tym turnieju.

Dla odmiany na duże brawa zasługują Michał Zieliński i Stanisław Książek, którzy na niełatwym dystansie uzyskali po 4 punkty.  Michał dodatkowo wypełnił normę na IV kategorię szachową.

W turnieju dwudniowym  grali zawodnicy połączonych grup U12 i U18. Tutaj najwięcej do powiedzenia, ku radości kibiców KKSz, mieli gracze naszego klubu. Znakomicie zagrał Piotr Krawczyk, który uzyskał 6.5 pkt (z 7) i zdecydowanie wygrał klasyfikację generalną. Bardzo dobrze zaprezentowali się też młodsi: Łukasz Święch wygrał rywalizację dwunastolatków, a Konrad Ciborowski zajął w niej trzecie miejsce. Wiele potu wylali inni nasi gracze, ale tym razem puchary były poza ich zasięgiem…

Serwisy turniejowe:

Puchar Krakowa (U08)

Puchar Krakowa (U10)

Puchar Krakowa (U12 i 18)

Poniżej galeria zdjęć autorstwa p. Wojciecha Armuły:

 


X