Cel turnieju:

  • Promocja Krakowskiego Klubu Szachistów
  • Stworzenie okazji do rywalizacji szachowej na platformie chess.com

Czas i miejsce gry:

Cykl będzie się odbywał na platformie chess.com, a w jego ramach zostanie rozegranych 5 turniejów w dwóch osobnych grupach OPEN (dla każdego) oraz U1400 (PZSzach =< 1400 lub juniorzy do lat 10 z rankingiem 1600)

Turniej Termin start system gry OPEN U1400
turniej 1 16 III (pn) 17:45 arena 5’+3” 5’+5”
turniej 2 18 III (śr) 17:45 arena 3’+2” 5’+5″
turniej 3 20 III (pt) 17:45 arena 5’+3” 5’+5″
turniej 4 23 III (pn) 17:45 arena 3’+2” 5’+5″

Po ośmiu najlepszych zawodników zagra w turnieju finałowym (termin i jego formuła będą znane po zakończeniu eliminacji – prawdopodobnie będzie to sobota 28 marca)

Start każdego turnieju o 17:45 (uczestnicy pojawiają się na platformie najpóźniej do 17:35), a turniej trwa 90 minut.

Warunki udziału:

W turniejach mogą grać zaw. Krakowskiego Klubu Szachistów i jego sympatycy (np. rodzice, bywalcy turniejów środowych, zatwierdzeni przez administratora cyklu), którzy spełnią trzy warunki: zapiszą się do klubu KKSz na chess.com, dołączą do turnieju w terminie oraz podadzą adminom cyklu swoje prawdziwe dane.

Wyniki:

Obok klasyfikacji za turniej, zawodnik otrzyma określoną liczbę punktów (jedną, największą dla niego dostępną) do klasyfikacji Grand Prix: I miejsce 10 pkt, II miejsce 8 pkt, III miejsce 7 pkt, IV i V miejsce 6 pkt, miejsce wśród najlepszych: 50% graczy – 4 pkt, rozegranie wszystkich partii – 2 pkt, rozegranie min. 1 partii – 1 pkt.

Do turnieju finałowego awansuje 8 najlepszych osób w każdej grupie. Ustalając kolejność po fazie zasadniczej (4 turnieje), bierze się pod uwagę wyniki 3 najlepszych występów. Przy równej liczbie punktów, decydują wyniki (zajęte miejsce) w 4 turnieju. Aktualne wyniki GP będą publikowane na tablicy klubowej w serwisie chess.com.

Nagrody:

  • W trakcie każdego turnieju eliminacyjnego, wśród 25% najlepszych w zawodach, rozlosowany będzie upominek niespodzianka (po jednej nagrodzie w każdej grupie).
  • W turnieju finałowym nagrody otrzyma po trzech najlepszych graczy. Każdy uczestnik finału otrzyma upominek niespodziankę.
  • Nagrody zostaną wręczone osobiście przy okazji zajęć stacjonarnych (ew. przekazane w innej, ustalonej przez obie strony formie)

Inne:

  • Wszelkie sporne kwestie, które są nieustalone w powyższym regulaminie, będą rozstrzygane przez organizatora zgodnie z poszanowaniem reguł fair play.
  • Laureaci wyrażają zgodę na publikację prawdziwych danych w komunikatach podsumowujących turnieje.
Jacek Wolak
jwolak@kksz.krakow.pl