IV liga juniorów za nami


W dniach 14-15 marca w budynku Gimnazjum nr 19 w Krakowie odbyły się rozgrywki IV ligi juniorów. Imprezę, na zlecenie Małopolskiego Związku Szachowego, zorganizował Krakowski Klub Szachistów.W imprezie wzięło udział 20 drużyn z całej Małopolski, a walczono nie tylko o puchary za miejsca 1-5, ale przede wszystkim o awans do III ligi, który miał przypaść dwóm najlepszym drużynom. Nasz klub reprezentowały dwa zespoły, których celem było przede wszystkim zdobywanie doświadczenia.

Bardzo dobrze zaprezentowali się gracze KKSz V, którzy wywalczyli prawo udziału w lidze dzięki styczniowemu awansowi. Drużyna w składzie: Mateusz Róg, Łukasz Święch, Karol Armuła i Klaudia Bar wygrała trzy mecze, remisując kolejne trzy i przegrywając tylko jeden pojedynek. Starczyło to do zajęcia 4 miejsca (zatem puchar powędruje do naszego klubu!), a przy okazji udało się trochę pokrzyżować szyki faworytom.

Na duże brawa zasłużył Mateusz, który świetnie spisał się w roli kapitana. Nie tylko dobrze grał, ale również swoją postawą motywował całą drużynę do maksymalnego wysiłku. Sportowo był to bez dwóch zdań turniej Klaudii, która nie tylko zrobiła świetny wynik (5/7), ale zagrała siedem naprawdę udanych partii. Do sukcesu swoje trzy grosze dołożyli Łukasz i Karol, którzy w trudnych meczach punktowali w zastępstwie naszych turniejowych „lokomotyw”.

Udany występ zaliczyła również młoda i niedoświadczona drużyna KKSz IV, która wystąpiła w składzie: Radosław Peszkowski, Tymoteusz Szwajkowski, Szymon Józefczyk i Emilia Peszkowska. Choć końcowa tabela nie do końca odzwierciedla tę tezę, to jednak obserwacja poszczególnych partii była nie tylko emocjonująca, ale również napawała optymizmem – rośnie nam pokolenie, które już niedługo będzie pukało do ekstraligowej drużyny.

Dodajmy również, że turniej wygrała drużyna MLKSz III Myślenice, która wyprzedziła Kanę Tarnów i UKS przy SP8 Chrzanów. Do III ligi awansowała drużyna z Tarnowa, a także – nieco niespodziewanie – debiutanci z UKS Szachownica Rabka-Zdrój. Rozgrywki najwyższej w Małopolsce ligi juniorów rozpoczną się już za niespełna miesiąc…

Serwis internetowy turnieju:

IV liga juniorów – Małopolska

Poniżej zdjęcia z imprezy (autor: Wojciech Armuła)


X