Jak zagrać w turnieju KKSz na chess.com?

Jako, że z oczywistych względów, ciężko o okazję do zagrania turnieju na żywo, postanowiliśmy wyjść na przeciw oczekiwaniom naszych klubowiczów i chcemy zaproponować cykl turniejów on-line, które będziemy organizowali przez serwis chess.com.

Poniżej – mamy nadzieję przejrzysta instrukcja – jak zapisać się do naszego klubu w serwisie i jak zapisać się do turnieju. Wkrótce (pewnie w niedzielę 15 marca) podamy szczegóły naszych rozgrywek.

Zapis do klubu i dołączenie do klubowego turnieju:

Na samym początku musimy zapisać się do klubu. Zatem po zalogowaniu wybieramy w lewym menu przycisk Połącz, a następnie wybieramy opcję Kluby (patrz rysunek poniżej).

Naszym oczom powinno się wówczas pojawić okno widoczne niżej.

I po wyszukaniu klubu po nazwie, pojawi się nam strona powitalna naszego klubu.

Teraz należy nacisnąć pomarańczowy przycisk dołącz, po naciśnięciu którego pojawi się okno do napisania wiadomości do administratora klubu. Uzupełniamy wiadomość (proszę pamiętać o przedstawieniu się), klikamy przycisk wyślij i czekamy na zatwierdzenia przez administratorów (to może chwilę potrwać).

Kiedy zostaniemy przyjęci, widok będzie następujący (oczywiście same wiadomości już pewnie będą inne – w szczególności już jutro na samej górze tablicy pojawi się zaproszenie do turnieju).

W zaproszeniu pojawi się link do naszych zawodów (będzie on dostępny także w postach promujących imprezę). Trzeba będzie go kliknąć i wówczas strona przeniesie nas do menu turniejowego. Wyglądać będzie ono mniej więcej, jak na rysunku poniżej.

Teraz wystarczy nacisnąć pomarańczowy przycisk Dołącz i czekać na start pierwszej rundy.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.