Mistrzostwa Małopolski do lat 7 to impreza o bardzo długiej historii. Pierwsza impreza odbyła się bowiem 17 lat temu, a jej zwycięzcą w grupie chłopców został… tak, tak – Jan Krzysztof Duda – aktualny zdobywca Pucharu Świata i najsilniejszy obecnie polski szachista. Od tej pory, corocznie w powiecie wielickim (najpierw w Przebieczanach, a obecnie we Wieliczce) odbywa się championat w najmłodszej grupie wiekowej chłopców i dziewcząt. Wśród jego laureatów było wielu graczy, którzy później w barwach Krakowskiemu Klubowi Szachistów odnosili ogólnopolskie sukcesy (m.in. Anna Marczuk, Alicja Grochot, Patrycja Pająk, Maciej Wolak i Jan Wolak).

Osłabieni efektami pandemii, w ostatnim czasie mieliśmy pod naszymi skrzydłami niewiele „maluchów”. Z tym większym zapałem, od września zabraliśmy się za odbudowanie „stanu posiadania” i do wyjazdu do Wieliczki namówiliśmy ośmioro naszych wychowanków. Nie liczyliśmy na wielkie sukcesy, ale zależało nam na sprawdzeniu ich aktualnego poziomu gry i przede wszystkim chcieliśmy pokazać jak atrakcyjne są turnieje szachowe.

Plan wypalił w 100%, a dodatkowo były i sukcesy. Świetnie zagrał Julian Kopia, który z wynikiem 6.0/7 zajął znakomite trzecie miejsce (choć gwoli prawdy podzielił miejsca 1-3), a bardzo blisko podium była jeszcze dwójka naszych szachistów – Vasylysa Palachuta w grupie dziewcząt oraz Mikołaj Bąbala w kategorii chłopców do lat 6. Niezależnie jednak od wyników sportowych (a cieszą nas nie tylko powyższe miejsca, ale każdy punkt – szczególnie ten zdobywany przez absolutnych turniejowych debiutantów, a było ich kilku) doceniamy włożony wysiłek. Zarówno rodziców, ich trenerów, ale oczywiście przede wszystkim samych zawodników. Kto wie, może za kilka lat będą oni odnosili sukcesy tak znaczące, jakie obecnie są udziałem honorowego gościa imprezy i zwycięzcy pierwszej edycji zawodów – arcymistrza Jana Krzysztofa Dudy!

Wyniki końcowe:

Mc Kat Nazwisko Imię Rank Klub Pkt. MBch. Bch. Ruz
1 II Babicz, Hanna 1600 UKS GONIEC Staniątki 7.0 21.50 29.50 1575
2 II Staszczyszyn, Marta 1600 UKS Sokół Zbrosławice 6.0 20.50 30.00 1519
3 IV Pietraszewska, Julia 1250 UKS Bakcyl Bielany 5.0 18.50 27.00 1344
4   Palahuta, Vasylysa 1000 KKSz Kraków 4.5 17.00 26.50 1244
5 V Zoricic, Wiktoria 1100 SP 48 Kraków 4.0 22.50 31.50 1288
6 IV Rożek, Aleksandra 1250 Szachownica Kłaj 4.0 19.00 27.50 1275
7 IV Pajer, Paulina 1250 UKS przy SP 8 Chrzanów 4.0 19.00 26.00 1200
8   Bablok, Klara 1000 KS Czarni Sosnowiec 4.0 16.00 24.50 1213
9   Bober, Maja 1000 UKS GONIEC Staniątki 3.5 17.50 24.50 1119
10 V Skoczylas, Klaudia 1100 Kraków 3.5 16.50 23.00 986
11   Pajer, Ilona 1000 SP 8 Chrzanów 3.0 16.00 22.00 957
12   Kozak, Małgorzata 1000 UKS GONIEC Staniątki 3.0 13.50 19.00 936
13   Karcz, Aleksandra 1000 UKS GONIEC Staniątki 3.0 12.00 18.00 922
14 V Glińska, Jagoda 1100 UKS GONIEC Staniątki 2.5 18.00 25.00 1031
15   Babraj, Alicja 1000 Szachownica Kłaj 2.5 13.00 21.00 943
16   Włodarczyk, Maja 1000 UKS GONIEC Staniątki 2.0 16.00 23.00 842
17   Grabowska, Natalia 1000 Myślenice 1.5 13.00 19.00 764

 

Mc Tyt Nazwisko Imię Rank Klub Pkt. MBch. Bch. Ruz
1 IV Szumiec, Jan 1400 Gens Una Sumus Kraków 6.0 25.00 32.50 1525
2 IV Sosna, Ziemowit 1400 UKS Bakcyl Bielany 6.0 23.00 33.00 1525
3 IV Kopia, Julian 1400 KKSz Kraków 6.0 22.50 31.50 1475
4 III Sieniawski, Karol 1600 KS HETMAN Marklowice 5.5 23.50 32.50 1571
5 IV Rabenda, Wojciech 1400 Gens Una Sumus Kraków 5.5 22.00 31.50 1500
6 IV Cieślar, Nikodem 1400 SSz Olimpia Goleszów 5.5 19.50 25.50 1500
7 IV Wołyński, Antoni 1400 Młodzi Mistrzowie Szachów Świerklany 5.0 22.50 31.00 1375
8   Machaj, Szymon 1000 Jabłonka 5.0 22.00 30.50 1300
9   Baran, Jan 1000 MKS MOS Wieliczka 5.0 20.50 29.50 1350
10 IV Wojtania, Artur 1400 MCKiS Jaworzno 5.0 20.00 26.50 1400
11 V Bąbała, Mikołaj 1200 KKSz Kraków 5.0 17.00 24.00 1175
12   Kania, Maciej 1000 Szkoła Michałowski Kraków 5.0 16.50 23.00 1225
13 IV Mąsior, Adrian 1400 UKS przy SP 8 Chrzanów 4.5 23.00 32.00 1350
14 V Roczniak, Daniel 1200 KS KRAK 4.5 19.50 27.50 1350
15 IV Ślusarczyk, Maksymilian 1400 UKS Hetman Koronny Trzebinia 4.5 19.00 26.50 1275
16   Dębowski, Jan 1000 MKS MOS Wieliczka 4.5 18.00 25.00 1175
17 V Blicharczyk, Jan 1200 Gens Una Sumus Kraków 4.0 22.50 31.50 1175
18 V Kubik, Karol 1200 SP 48 Kraków 4.0 22.00 31.00 1175
19 V Włodarczyk, Wawrzyniec 1200 Gens Una Sumus Kraków 4.0 21.50 30.50 1225
20   Kurzyniec, Kamil 1000 SP 27 Kraków 4.0 21.00 30.00 1175
21 IV Reclik, Jakub 1400 MKSz Rybnik 4.0 20.50 29.00 1225
22 IV Topolski, Adam 1400 KKSz Urania Krosno 4.0 19.50 27.00 1200
23   Woźnica, Antoni 1000 KKSz Kraków 4.0 18.50 26.50 1200
24   Porwoł, Vincent 1000 Szkoła Michałowski Kraków 4.0 18.00 25.00 1175
25   Jewiarz, Piotr 1000 SP 48 Kraków 4.0 17.50 26.00 1125
26   PHAN, TUAN ANH TU 1000 KKSz Kraków 4.0 17.50 25.50 1200
27   Śledziewski, Igor 1000 UKS GONIEC Staniątki 4.0 17.00 23.50 1125
28   Wronka, Leon 1000 Kraków 4.0 16.50 24.50 1125
29   Sokalskyy, Aleksander 1000 KKSz Kraków 3.5 17.00 23.50 1075
30 V Buchaniec, Maciej 1200 Wieliczka 3.5 17.00 23.00 1125
31   Wilczyński, Jan 1000 MKS MOS Wieliczka 3.5 16.00 22.50 1100
32 V Pietraszewski, Mateusz 1200 UKS BASZTA Wodzisław Śląski 3.5 15.00 22.50 1100
33   Deptuła, Igor 1000 Szkoła Michałowski Kraków 3.0 19.50 27.00 1050
34 V Ciępka, Radosław 1200 MKS MOS Wieliczka 3.0 19.00 25.50 1075
35   Ziajka, Mateusz 1000 MOS Wieliczka 3.0 17.50 23.00 950
36   Rataj, Ignacy 1000 MKS MOS Wieliczka 3.0 17.00 24.00 1050
37   Żołowicz, Jan 1000 UKS GONIEC Staniątki 3.0 17.00 22.50 950
38   Szewczyk, Wiktor 1000 Rzuchowa 3.0 17.00 22.00 1000
39   Żołyniak, Piotr 1000 Chess in Chrzanow 3.0 16.00 22.50 915
40   Solarz, Rafał 1000 UKS GONIEC Staniątki 3.0 15.50 22.50 943
41   Kwiecień, Filip 1000 MKS MOS Wieliczka 3.0 15.50 20.00 1025
41   Włodarz, Samuel 1000 UKS GONIEC Staniątki 3.0 15.50 20.00 975
43   Bajor, Stanisław 1000 Myślenice 3.0 13.50 19.50 1050
44   Barci, Wiktor 1000 SP 48 Kraków 3.0 12.50 16.50 950
45   Ćwierz, Ksawery 1000 Myślenice 3.0 12.00 16.00 950
46   Więsek, Aleksander 1000 MAT Myślenice 2.5 20.00 27.50 1050
47   Bajor, Wojciech 1000 Myślenice 2.5 12.50 18.00 925
48   Ostrogórski, Oliwier 1000 Chess in Chrzanow 2.5 9.00 13.00 950
49   Sokołowski, Leonard 1000 KKSz Kraków 2.0 17.50 25.50 857
50   Piwowarski, Tomasz 1000 Dobczyce 2.0 17.00 24.00 900
51 V Franczyk, Leon 1200 KKSz Kraków 2.0 15.50 23.00 950
52   Obal, Jan 1000 Rzuchowa 2.0 15.00 19.50 900
53   Sochacki, Filip 1000 UKS GONIEC Staniątki 2.0 14.00 19.00 900
54   Drozd, Maksymilian 1000 UKS GONIEC Staniątki 2.0 12.50 18.50 886
55   Michałowski, Julian 1000 SP Przebieczany 1.5 14.50 22.00 850
56   Śmieja, Piotr 1000 Kraków 1.5 14.00 18.50 825
57   Ostrogórski, Wiktor 1000 Chess in Chrzanow 1.0 14.50 21.50 714
58   Fudali, Kazimierz 1000 Kraków 0.0 13.50 21.00 700
59 V Leszczyński, Maciej 1200 KKSz Kraków 0.0 12.50 17.50 1200
60   Pulchny, Natan 1000   0.0 11.50 16.00 800
61   Batko, Maksymilian 1000 Przedszkole SU Siercza 0.0 11.00 16.00 733

 

Previous post Franek Mistrzem Makroregionu!
Next post Osiem medali w Mistrzostwach Małopolski BiS