KKSz wygrywa Drużynowe Mistrzostwa Małopolski do lat 8!


W sobotę 10 października w salach restauracji Krakowskie Przedmieście w Zabierzowie odbyły się pierwsze w historii Drużynowe Mistrzostwa Małopolski do lat 8. Na starcie turnieju stanęło 17 drużyn, wśród których trzy reprezentowały Krakowski Klub Szachistów.

Zawody były emocjonujące, a co dla nas jeszcze ważniejsze, stały pod znakiem całkowitej dominacji naszej pierwszej drużyny. Reprezentacja w składzie: Szymon Wiszniewski, Maciej Wolak, Klaudia Bar i Dominik Pawlak wyraźnie wygrała wszystkie siedem meczy i z dużą przewagą wygrała imprezę. Co warte podkreślenia Klaudia i Dominik zakończyli zawody z wynikiem 100% i oczywiście wygrali rywalizację na III i IV szachownicy. Dodatkowo Maciej z wynikiem 6.0/7 wygrał drugą deskę, a Szymon na pierwszej desce zajął trzecie miejsce!

Bardzo dobrze zagrała również drużyna KKSz II. Choć naszym juniorom przyszło rywalizować w trójkę, to okazało się, że do zajęcia miejsca gwarantującego puchar brakło bardzo niewiele. Zakończyło się na świetnym szóstym miejscu i trochę szkoda, że drużyna nie była w pełnym składzie… Swój debiut na I desce zaliczył Bartek Hernik, który z wynikiem 3.0/7 „utrzymał” prestiżową szachownicę. Punktowały – i to mocno – nasze dziewczęta. Z turnieju na turniej lepsze wyniki osiąga Emilia Szopa, która w Zabierzowie wygrała sześć partii i zdobyła srebrny medal na II szachownicy. Bardzo udany występ zaliczyła Julia Wiszniewska, która na III szachownicy zdobyła 5 pkt i w klasyfikacji indywidualnej zajęła trzecie miejsce!

Także w trzyosobowym składzie grała drużyna KKSz III Kraków. Nasza młodzież grała bardzo dzielnie i zdobyła ponad 50% punktów możliwych do zdobycia, zajmując drużynowo 14 miejsce. Także i w „trójce” miejsce przy prestiżowej pierwszej szachownicy zajął chłopiec – Piotrek Magdziarz. Piotr nie miał łatwego zadania, gdyż zdecydowanie częściej grał ze zdecydowanie wyżej notowanymi rywalami. Ostatecznie udało mu się wygrać dwie partie, co jest dobrym początkiem w przygodzie z szachami drużynowymi. Bardzo ładnie spisały się dziewczęta. Na II szachownicy Emilia Peszkowska zdobyła 4 pkt, a chyba największym zaskoczeniem w całej 10-osobowej ekipie był wynik Mai Siuty. Pięć wygranych partii tej sympatycznej ośmiolatki zrobiło na obserwatorach olbrzymie wrażenie. Oby tak dalej!

Serwis internetowy zawodów:

Drużynowe Mistrzostwa Małopolski do lat 8

Galeria zdjęć


X