Krakowska Olimpiada Młodzieży

W dniach 21-23 stycznia w Zespole Szkół Elektrycznych nr 1 rozegrano największe szkolne zawody w naszym mieście. W trzech grupach wiekowych (SP, GIM i PGIM) grało łącznie ponad 350 zawodniczek i zawodników. W tym gronie było kilkudziesięciu aktualnych i już nieaktywnych szachistów naszego klubu.
W rywalizacji szkół podstawowych bardzo dobry występ zaliczyli nasi juniorzy. Zaledwie pół punktu oddał rywalom Patryk Korcyl, który zasłużenie wygrał zawody. Bardzo dobry turniej zagrał również 10-letni Karol Armuła, który zajął drugie miejsce. Do samego końca, a co znacznie ważniejsze z sukcesem, o awans walczył Łukasz Święch, który ostatecznie był szósty. Dobre wyniki (bo jak inaczej uznać miejsce w czołowej dziesiątce przy 115 graczach) zajęli: Piotr Karola, Filip Litwa i Adam Nieuważny, którzy zajęli odpowiednio miejsca 8, 9 i 10.
Nasi zawodnicy odnosili również sukcesy w klasyfikacji drużynowej. Zawody pewnie wygrała SP nr 31 w składzie Łukasz Święch, Filip Litwa i Piotr Karola, a motorami napędowymi SP nr 40 (trzecie miejsce) byli Adam Nieuważny i Tymek Szwajkowski.
Wśród gimnazjalistów duży sukces odniosły nasze zawodniczki, które bezapelacyjnie zajęły cztery pierwsze lokaty. Bezkonkurencyjna była Ania Marczuk, która wyprzedziła Alicję Grochot, Julię Surpeta i Agnieszkę Szpotowską. Do finału awansowali również dwaj chłopcy – Piotr Jaśkowiec był drugi, a Marcin Deka czwarty.
Wśród uczniów szkół średnich zdobyliśmy kolejne awanse. Na podium znaleźli się Maciek Jajte-Pachota i Dominik Marczuk, którzy zajęli miejsca 2-3. W czołowej szóstce znalazł się jeszcze Konrad Deka, który zdobył 5.5 pkt.

Szkoły Podstawowe (ch) Szkoły Podstawowe (dz) gimnazja (ch) gimnazja (dz) szkoły ponadgimnazjalne (ch) szkoły ponadgimnazjalne (dz)