W dniach 29 września – 6 października 2013 w dalekiej, lecz niezwykle malowniczej Solinie, odbywały się Mistrzostwa Makroregionu MP-PK, które jednocześnie były eliminacją do finału Mistrzostw Polski Juniorów. Nasz klub reprezentowała piątka zawodników: Maria Krawczyk (gr. D11), Piotr Krawczyk (gr. C13), Sebastian Gołda, Piotr Jaśkowiec i Mateusz Róg (wszyscy gr. C15). Opiekunem i trenerem był FM Rafał Gunajew.

Przed wyjazdem liczyliśmy na dwa awanse do finałów MPJ. Wierzyliśmy przede wszystkim w Piotrka i Sebastiana, lecz pewne szanse dawaliśmy też pozostałym klubowiczom. Udany turniej rozegrał Piotrek Krawczyk, który grał solidne szachy i ostatecznie zasłużenie znalazł się na czwartym, awansującym miejscu. Na swoim poziomie zagrała Maria Krawczyk, która jako jedyna rywalizowała będąc rocznikiem starszym. Choć uzyskała kilka cennych wyników (w szczególności remis z późniejszą zwyciężczynią – Amelią Pyzio), to ostatecznie do awansu było daleko. Tym nie mniej w jej grze można było dostrzec coraz większą wiedzę, która pewnie niebawem przerodzi się w wyniki sportowe.

Aż trójka naszych zawodników rywalizowała w grupie C15. Niestety dość szybko okazało się, że po prawie roku wyłącznie udanych turniejów, bez formy jest nasz główny atut w tej grupie – Sebastian Gołda. Jego partie były niezbyt udane, a i wyniki dalekie od oczekiwań. Mówi się trudno – niekiedy tak po prostu bywa. Liczymy na to, że po wyciągnięciu wniosków z popełnionych błędów, już wkrótce Sebek wróci jeszcze mocniejszy. Do pewnego stopnia rolę lidera przejął Mateusz Róg, który zakończył zawody z dobrym wynikiem 5/9. Niestety słabszy Berger spowodował, że dzielone miejsce 4-5 nie dało mu sensacyjnego awansu. Ostatni nasz zawodnik w tej grupie – debiutujący w tych zawodach Piotr Jaśkowiec – zagrał na swoim poziomie i zajął w tej grupie ósme miejsce. Mogło być trochę lepiej, ale debiutantom z reguły los nie sprzyja.

Wyniki turnieju:

Mistrzostwa Makroregionu Juniorów (D11)

Mistrzostwa Makroregionu Juniorów (C13)

Mistrzostwa Makroregionu Juniorów (C15)