W dniach 16-19 czerwca w Hotelu Galaxy rozegrano kolejną edycję Międzynarodowych Mistrzostw Małopolski. Wśród ok. 250 graczy, w zawodach uczestniczyło ponad 20 zawodników Krakowskiego Klubu Szachistów. Jak bliżej opiszemy poniżej, poszło im całkiem nieźle…

W turnieju głównym ze zmiennym szczęściem radził sobie Marcin Chmiel, który zakończył zawody w połowie stawki z wynikiem 50%. Dobrze, że robiący karierę zawodową Marcin znalazł czas na grę, wszak liga tuż po wakacjach.

W gr. B, wśród siedmiu graczy KKSz, aż pięciu zagrało turniej przygotowawczy przez zbliżającymi się ligami. Najlepiej spisał się ten najniżej notowany – 12-letni Franciszek Kania z wynikiem 5.0/7 zakończył turniej na ósmej lokacie i odebrał nagrodę w wysokości 300 zł. Nieco ciężej grało się naszym pozostałym reprezentantom, a tutaj warto wspomnieć tylko debiut w barwach KKSz Philipa Rosola. Choć turniej nie do końca poszedł po myśli 12-latka, to pokazał on duży potencjał, który będzie cieszyć oko naszych kibiców jeszcze przez wiele lat.

Wielką radość przyniosło nam obserwowanie zmagań w gr. C. Wszystko za sprawą Klaudii Bar, która dość nieoczekiwanie wyprzedziła faworytów i z wynikiem 6.0/7 wygrała zawody i odebrała nagrodę w wysokości 1200 zł. W tej grupie bardzo dobrze spisywali się także nasi juniorzy. Spore zyski rankingowe uzyskał Marcin Szczepanik, do końca o normę na I kategorię walczył Karol Gruca, a cenny przedligowy trening zaliczyli Szymon Piątek i Maciej Wolak.

Dziesięciu zawodników liczyła nasza reprezentacja w grupach juniorskich. Największe sukcesy indywidualne odnieśli Julian Kopia, który wygrał rywalizację w gr. chłopców do lat 8 oraz Patrycja Pająk, która zajęła drugie miejsce w klasyfikacji dziewcząt do lat 12. Najważniejsze jest jednak coś innego – fakt, że wygraliśmy klasyfikację drużynową, na którą składały się punkty grających w grupach dziecięcych zawodników. Obok nagrody finansowej zostaliśmy w ten sposób dumnymi właścicielami szachownicy demonstracyjnej z autografem Jana-Krzysztofa Dudy!