Mistrzostwa Europy Juniorów


W dniach 21-30 września w Porec (Chorwacja) odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów. W tym roku wystartowała w nich dwójka zawodników Krakowskiego Klubu Szachistów: Anna Marczuk w gr. D16 i Dominik Marczuk w gr. C18.

Nasi zawodnicy mieli dość dalekie numery startowe, ale liczyliśmy na udany występ i się nie przeliczyliśmy… Dominik, który tym turniejem kończy wiek juniora, choć czołówki nie zawojował, to wrócił z Chorwacji w dobrym nastroju. Aż pięciu jego przeciwników legitymowało się bardzo wysokim rankingiem FIDE (2375+), ale okazało się, że można z nimi skutecznie walczyć. Trochę szkoda zadyszki w rundach 7-8, gdzie akurat rywale byli zdecydowanie w zasięgu, bo była szansa na miejsce w czołowej dwudziestce. Tym niemniej wynik 50% (4.5/9), 25 miejsce w klasyfikacji generalnej i 31 zarobionych oczek rankingowych poszedł w świat i możemy być z Dominika dumni!

Z odrobinę wyższego pułapu w zawodach wystartowała Ania. Również i ona grała głównie z wyżej notowanymi rywalkami. Ostatecznie nasza zawodniczka uzyskała 5 pkt, zarobiła 24 pkt rankingowe i zajęła wysoką 19 lokatę.

Gratulujemy!

Wyniki końcowe zawodów:

Mistrzostwa Europy Juniorów (D16) Mistrzostwa Europy Juniorów (C18)


X