Mistrzostwa Makroregionu Juniorów


Na przełomie września i października w Niepołomicach rozegrano Mistrzostwa Makroregionu Juniorów. Impreza jest eliminacją MP Juniorów, a począwszy od tego roku, rywalizują w niej zawodnicy w grupach do 9, 11 i 13 lat. Wśród uczestników imprezy była czwórka reprezentantów naszego klubu: Klaudia Bar (D09), Karol Armuła (C09), Krzysztof Szczurek (C11) i Patryk Korcyl (C13).

Nasi gracze rywalizowali ze zmiennym szczęściem. Prawdziwą gwiazdą zawodów był Krzysiek, który z dużą swobodą wygrał turniej chłopców do lat 11. Krzysiek pozwolił sobie tylko na dwa remisy, przy czym obie partie miały zmienny przebieg i mógł sobie w nich pozwolić nawet na więcej.

Po szóstej rundzie wydawało się, że pewny awansu może być także Karol. Niestety w jego przypadku dobra gra nie szła w parze z tak potrzebnym w zawodach eliminacyjnych fartem. Pomimo tego, że w każdej z trzech pozostałych partii miał realne szanse na wygraną, to chyba naszego juniora zjadła trema i skończyło się na remisie, który ostatecznie okazał się wystarczyć do zajęcia 8 miejsca. Szkoda awansu, choć sama gra, a przede wszystkim postępy Karola poczynione w ostatnim czasie, dają nadzieję na dobre wyniki w kolejnych turniejach.

Bardzo udany start, okraszony zwycięstwem z silnym Janem Golenią, zanotował Patryk. Niestety druga część turnieju nie była dla niego zbyt udana i także i on znalazł się poza finałową czwórką. Tym niemniej Patryka należy pochwalić za dobrą grę i uzyskany wynik rankingowy.

Ze zmiennym szczęściem radziła sobie najmłodsza w turnieju Klaudia. Jej partie były różne, niekiedy świetne, niekiedy mniej udane. Obserwując jej grę narzucało się jednak generalne wrażenie wysokiego potencjału szachowego naszej juniorki. Wydaje się, że za rok Klaudia będzie mocno walczyła o awans. A ten rok będzie okazją do zdobycia większej wiedzy i doświadczenia w rozgrywkach.

Wyniki:

gr. D09 gr. C09 gr. C11 gr. C13

X