W dniach 3-5 czerwca, w salach ZSE nr 1 w Krakowie odbyła się ważna impreza dla 8-10 latków – punktowane Mistrzostwa Makroregionu Młodzików. Korzystna lokalizacja i bogactwo utalentowanych młodzików w naszym klubie spowodowało, że na starcie imprezy pojawiło się 13 graczy Krakowskiego Klubu Szachistów.

Dla trenerów była to doskonała okazja do tego, by na spokojnie ocenić miejsce, w którym obecnie jesteśmy szkoleniowo. Obserwacje okazały się bardzo optymistycznie, bo młodzi szachiści KKSz – niezależnie od uzyskanych rezultatów – pokazali się z bardzo dobrej strony.

Najlepiej spisała się Patrycja Pająk, która rozpoczęła zmagania od 4 rundy i… wygrała pozostałe sześć partii, wdrapując się na wysokie 3 miejsce w zawodach. Wydaje się, że gdyby nasza 10-latka grała od początku, to miejsce na podium byłoby znacznie wyższe. Nie ma jednak co narzekać – z gry i wyniku naszej reprezentantki jesteśmy bardzo zadowoleni!

W turnieju chłopców liczyliśmy na 2-3 punktowane lokaty i postawione zadanie udało się bez większych przygód wykonać. Dobry turniej zagrał Janek Wolak, który uzyskał 7 pkt (z 9) i ostatecznie podzielił miejsca 2-5. Niestety mimo udanego startu, „Buch” się nie spisał i w efekcie Jaś był piąty. Nie do końca udał się turniej Marcinowi Szczepanikowi, który tym razem zagrał nieco poniżej swoich wysokich umiejętności. Nie mniej formy starczyło na miejsce punktowane (9 lokata) i to nas bardzo cieszy. Bardzo zadowolony z występu może być za to Szymon Kot, który sporo namieszał na czołowych szachownicach i zamykając czołową dziesiątkę, również i on zajął miejsce punktowane.

Bardzo udanie spisali się pozostali nasi zawodnicy. Z przyjemnością patrzyliśmy na partie Jakuba Gołębiowskiego i Szymona Machaja. Fantastyczne wrażenie, jak na pierwszy turniej z zapisem partii, pozostawił po sobie Staś Trojan. Wysoki potencjał pokazali Krzysztof Iwulski, Tytus Szumlas, Mikołaj Baj i Antek Woźnica. Wiele ambicji w zawody włożyli Alek Hogendorf i Julian Kopia, którzy wygrywając kilka ciekawych partii, z pewnością nabrali pewności w rozgrywaniu partii klasycznych.

Podsumowując, zawody oceniamy bardzo pozytywnie. Są one dla nas kolejnym dowodem, że mamy bardzo ambitną grupę utalentowanych wychowanków, a ich znaczące sukcesy są wyłącznie kwestią czasu!