Piątki

* * * * *

HISTORIA

Szachowe piątki z Krakowskim Klubem Szachistów to turnieje przeznaczone przede wszystkim dla dzieci uczęszczających do klubu na zajęcia szachowe. Mają one dwa cele. Jeden to uzupełnienie treningu o element praktyczny, a drugi – nie mniej ważny – to budowa dobrej atmosfery i zacieśnianie więzi między członkami klubu, którzy uczęszczają na zajęcia szachowe w różnych dniach o różnych porach. Propozycja jest dość młoda (choć wcześniej w piątki również grywaliśmy), gdyż oficjalnie szachowe piątkowe popołudnia spędzamy od września 2013 roku. Osobami prowadzącymi są Jacek Wolak i Władysław Kowalewski.

* * * * *

ZASADY

Piątkowe turnieje gramy zawsze wtedy, kiedy jest dzień szkolny. Zapisy trwają od 18:00 do 18:15, a pierwsza runda zaczyna się ok. 18:15. Choć turniej jest przeznaczony dla  naszych juniorów, to mogą w nim grać wszyscy członkowie naszego klubu (w tym tradycyjnie grający rodzice), a także osoby, które chcą zostać naszymi członkami.

System rozgrywek, tempo gry i liczba rund zależy od prowadzącego i liczby zgłoszonych zawodników. Przyjęło się jednak, że albo gramy 5 rund P-10, albo 7 rund partii tematycznych (końcówki) tempem Bronsteina 5’+3”.

* * * * *

HISTORYCZNE WYNIKI

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.