Sebastian dziewiątym finalistą MPJ!


W dniach 8-14 listopada w Szklarskiej Porębie odbywały się Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów. W imprezie będącej eliminacją do przyszłorocznych MP Juniorów wzięła udział dwójka naszych zawodników: Julia Surpeta (D15) i Sebastian Gołda (C17).

Awans do finałów udało się uzyskać Sebastianowi, który nie tylko rozegrał dobry turniej, ale dodatkowo, w trudniejszych chwilach, mógł liczyć na dopisujące mu szczęście. Po udanym starcie (2/2) nasz zawodnik zameldował się na czołowych szachownicach i grał na nich do samego końca turnieju. Pięć wygranych, dwa remisy i tylko dwie porażki dały mu piątą lokatę w klasyfikacji generalnej. Ponadto Sebek zarobił ponad 70 punktów rankingowych i otarł się o normę kandydacką! Gratulujemy!

Niezbyt udane zawody rozegrała Julia. Choć ciężko odmówić jej ambicji i waleczności, to jednak w Szklarskiej naszej zawodniczce się nie wiodło. Ostatecznie zajęła 13 lokatę i niestety w 2016 roku Julii nie zobaczymy w finałach.

Na zakończenie słowa najserdeczniejszych podziękowań należą się opiekunowi naszego wyjazdu. Serdecznie dziękujemy za stworzenie naszym zawodnikom wspaniałych warunków do gry!

Wyniki turnieju:

PMPJ 2015 (gr. C17)

PMPJ 2015 (gr. D15)

Galeria zdjęć:

 


X