Sukcesy, sukcesy, sukcesy!


W weekend 28-29 marca działo się bardzo dużo. Nasi gracze walczyli nie tylko na „Szachowej sobocie z KKSz” i w Niepołomicach, ale również w Andrychowie, Pawłowicach i Łodygowicach. I wszędzie osiągaliśmy znakomite wyniki!

28 marca

W sobotę na turniej do Andrychowa wybrała się Emilia Peszkowska. Nasza ośmiolatka spisała się niezwykle dzielnie i po udanym turnieju znalazła się na medalowej, trzeciej lokacie.

Gratulacje!

Królewska gra i ja – gr. C

29 marca

OTWARTE MISTRZOSTWA PAWŁOWIC W SZACHACH SZYBKICH

W niedzielnych mistrzostwach gminy Pawłowice (P-15′) wystartowało dwóch naszych juniorów młodszych: Krzysiek Szczurek i Konrad Ciborowski. Obaj spisali się znakomicie.

Krzysiek w silnie obsadzonym turnieju zajął wysokie 4 miejsce i dodatkowo wygrał klasyfikację juniorów. Bardzo dobrze grał też Konrad, który zagrał bodaj turniej życia. Niech za dowód tego twierdzenia świadczy fakt, że 11-latek ograł dwie rutynowane I+ i jakby na dodatek jeszcze jedną jedynkę!

Szkoda, że turniej nie był zgłoszony do oceny FIDE, bo obaj znacząco zarobiliby na rankingu. Gratulacje!

Mistrzostwa Gminy Pawłowice

GRAND PRIX ŁODYGOWICE

Do Łodygowic wybrali się Karol Armuła i Tymek Szwajkowski, a kroku w turnieju zgłoszonym do oceny FIDE dotrzymywał im p. Wojtek. Chłopcy w rywalizacji z silnymi (w większości dorosłymi) rywalami spisali się znakomicie. Po piątkowych sukcesach w klubie, znakomite zawody zagrał Karol. Nie dość, że wygrał trzy pierwsze partie i w nagrodę wylądował na… pierwszej szachownicy, to zrobił znakomity wynik rankingowy +3.42!

Nie gorzej spisywał się Tymek, który pojechał po częściówkę i ją uzyskał. I to jaką… 1435 – z takim rankingiem Tymek wejdzie na majową listę FIDE!

Gratulacje!

GP Łodygowice – turniej 2

Zdjęcia z zawodów w Łodygowicach i Pawłowicach:


X